Kontakt

Korzyści z użytkowania monitorów profesjonalnych

Sharp Visual Solutions nieustannie inwestuje w technologię, zbierając owoce innowacji oraz prezentując obrazy cyfrowe w nowe, odważne sposoby. Najlepsze w swojej klasie monitory Sharp są dostępne dla zastosowań wizualnych w edukacji, biurowych salach konferencyjnych, centrach sterowania o znaczeniu krytycznym, obiektach i instytucjach rozrywkowych oraz licznych punktach sprzedaży detalicznej, również tych przy głównych ulicach handlowych.

Zastosowanie monitorów wielkoformatowych w branży digital signage wciąż znacząco się rozwija i jest silnie napędzane sektorem sprzedaży detalicznej, gdzie dokładność i realistyczność obrazu są niezbędne. Rozwiązania dla sprzedaży detalicznej oferowane przez Sharp wykorzystują inteligentną łączność i bardziej zintegrowane narzędzia, takie jak dynamiczna zawartość oparta na chmurze dla łatwego zarządzania i utrzymania.

Ściany wideo zbudowane z monitorów Sharp to doskonałe rozwiązanie dla zaprezentowania oszałamiających szczegółów na wielkoformatowym ekranie bez pogarszania drobnych fragmentów obrazu czy jego wielkości i z gwarancją wywarcia dużego wpływu na publiczność. Dzięki wysokiej jasności i wydajnym trybie pracy ciągłej (24/7)  sciany wideo Sharp znajdują zastosowanie w wielu sklepach detalicznych, na lotniskach oraz w instalacjach awaryjnego dowodzenia.

Choć prosta cena monitora to istotny czynnik decydujący o zakupie, użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na dokładność, harmonijność i jasność barw, a więc po prostu na lepszą jakość pikseli. W związku z tym zapotrzebowanie na monitory o wysokiej rozdzielczości idzie w parze z lepszym kolorem, a oferta profesjonalnych monitorów Sharp rozrosła się dzięki nowym monitorom 4K UHD, które oferują więcej pikseli lepszej jakości. Szczególnie w sektorze sprzedaży detalicznej może to prowadzić do większego zainteresowania towarami luksusowymi, głębszych wrażeń wizualnych i w konsekwencji wzrostu liczby zadowolonych klientów.

Sharp, innowator w technologii monitorów, oferuje praktyczne, codzienne rozwiązania, a jednocześnie jest partnerem dla tworzących niesamowite wrażenia wizualne teraźniejszości i przyszłości.

Funkcje profesjonalnych monitorów

 • Profesjonalne monitory i komercyjne monitory wielkoformatowe

  Niezawodność

  Wielkoformatowe monitory Sharp LCD i monitory komercyjne są zaprojektowane tak, by działać w każdym miejscu, w każdym czasie i w dowolnym wymaganym celu. Te wytrzymałe monitory LCD są doskonałe dla większości wymagających środowisk. Ponieważ wykorzystują zaawansowaną konstrukcję, która nie wymaga mechanicznych wentylatorów, pracują w sposób cichy, z maksymalną niezawodnością i przy minimalnym pochłanianiu pyłu. Każdy komercyjny monitor Sharp podlega trzyletniej gwarancji w miejscu użytkowania, pokrywającej części zamienne, pracę i podświetlenie.

  Jakość obrazu

  Dla klientów potrzebujących wyjątkowej jakości obrazu większość wielkoformatowych komercyjnych monitorów LCD zapewnia pełną rozdzielczość 1920 x 1080 (1080p) lub UHD (3840 x 2160) dla w zasadzie dowolnego źródła analogowego, cyfrowego RGB lub wideo HD. Drobny tekst i skomplikowane grafiki są zaskakująco wyraźne i czyste.
  Niezależnie od tego, czy potrzebujesz monitora do celów digital signage, do centrum sterowania czy sali wideokonferencyjnej, modele PN wyświetlają jasne, przyciągające uwagę obrazy.

  Różnorodność

  Potrzebujesz lepszego sprzętu do wideokonferencji? Rozwiązania digital signage? A może monitorów wielkoformatowych do firm hotelarsko-gastronomicznych bądź na stadiony? Wszystko to i więcej zapewnią Ci produkty z oferty komercyjnych monitorów LCD firmy Sharp. Smukłe i lekkie, łatwe w instalacji modele PN można zainstalować w orientacji pionowej lub poziomej, by dopasować monitor do różnorodnych treści i zastosowań. Monitory dostępne są w rozmiarach od 42 cali (42-1/16 cala średnicy) do 90 cali (90 cali średnicy). Są doskonałe dla różnych zastosowań, w tym wideokonferencji, digital signage, symulacji CAD, instalacji komercyjnych, rządowych i edukacyjnych, stadionów sportowych oraz budynków religijnych. Dzięki trybowi przybliżenia (Enlarge Display) można stworzyć instalacje złożone z aż 5 x 5 monitorów Sharp PN*, by zapewnić wyjątkowo dużą ścianę wideo wywierającą silny wpływ na publiczność.

  *Niektóre instalacje mogą wymagać dodatkowego sprzętu innych producentów.

 • Stylistyka

  Cienka ramka

  Nowa, cienka ramka i węższy profil tworzą stylowo smukłą stylistykę, zaś matowe, metalowe wykończenie nadaje ramce charakteru produktu wysokiej jakości.

  Lekka konstrukcja

  Dzięki ulepszeniom części i materiałów LCD, ciężar monitorów został zmniejszony w stosunku do poprzednich modeli, co ułatwia ich transport i instalację.

  Wbudowane głośniki

  Wbudowane głośniki stereo o mocy 10 W na kanał wykluczają konieczność używania zewnętrznego systemu audio w wielu instalacjach. Zamontowane z tyłu głośniki są doskonałe do przekazywania treści audio oraz odtwarzania muzyki w tle. Monitory mają również porty wyjścia audio, by ułatwić podłączenie zewnętrznych narzędzi odtwarzania. Przy użytkowaniu z opcjonalną płytą rozszerzającą wejść/wyjść dostępne są również gniazda głośników stereo (10W + 10W).

  Rączki do bezpiecznego przenoszenia

  Wytrzymałe rączki do przenoszenia są dołączone do każdego monitora, by zapewnić jego bezpieczny transport. Rączki można odłączyć po zamontowaniu urządzenia. Ponadto wszystkie modele posiadają otwory montażowe typu VESA, by zapewnić bezpieczny, pewny montaż z kompatybilnym sprzętem instalacyjnym innego producenta.

 • Elastyczność

  Kodowanie ID

  Przy użyciu interfejsu RS-232C każdy monitor Sharp LCD może być łatwo sterowany i monitorowany z komputera w centralnej lokalizacji. Każdemu monitorowi można przypisać indywidualny kod ID, aby określić czas włączania/wyłączania, zmianę źródła oraz inne funkcje i ustawienia ekranu.

  Harmonogram

  Dla pełnej łatwości obsługi funkcja harmonogramu pozwala na zaprogramowanie aż 8 ustawień automatycznego włączania i wyłączania monitora o konkretnych porach dnia, tygodnia lub jednorazowego.

  Ustawienia przeglądarki internetowej

  Monitory Sharp LCD serii PN-E mogą być łatwo obsługiwane przez przeglądarkę internetową oraz opcjonalne oprogramowanie sterowania monitorem.

  Obsługa SNMP

  Status monitora, czas ciągłego działania i inne parametry mogą być monitorowane dzięki sieci lokalnej wykorzystującej protokół SNMP (Simple Network Management Protocol).

 • Inne główne funkcje

  Konstrukcja bez wentylatorów

  Monitory Sharp LCD są zaprojektowane tak, by utrzymywać przepływ powietrza i rozpraszać ciepło bez używania mechanicznych wentylatorów, które mogą przyciągać pył i hałasować.

  Wbudowany czujnik temperatury

  Wbudowany czujnik wykrywa, gdy temperatura wewnątrz monitora wzrasta, a system podświetlenia automatycznie dostosowuje ustawienia, by utrzymać temperaturę na odpowiednim poziomie.

  Opóźnione uruchamianie

  Aby zmniejszyć obciążenie zasilania podczas włączania kilku monitorów jednocześnie, modele PN-E pozwalają na przerwę między uruchomieniem każdego z monitorów skonfigurowanych w ścianę wideo lub inne instalacje kilku produktów.

  Rejestr

  Funkcja Log Save/Output pozwala na rejestrowanie dzienników działania, zmian sygnałów i informacji o nieprawidłowościach, co zwiększa skuteczność rozwiązywania problemów przez pracowników serwisu.

  Diagnoza sprzętu

  Funkcja diagnozy sprzętu wykrywa wszelkie nieprawidłowości napięcia źródła zasilania i wyświetla informacje o nich na monitorze.

  Powiadomienie e-mail

  Funkcja powiadomienia e-mail pozwala na regularne przesyłanie informacji o stanie i nieprawidłowościach w działaniu monitora na określony adres e-mail.

  Automatyczne dostosowywanie

  Jeśli podczas pracy w oparciu o połączenie analogowe RGB dojdzie do zmiany w taktowaniu sygnału, monitor automatycznie wprowadzi niezbędne poprawki.

Ściany wideo

 • Budowa ścian wideo: modele PN-V

  Opis ogólny

  Dzięki najwęższej ramce wśród monitorów 60-calowych* modele PN-V to standardowe rozwiązanie dla ścian wideo złożonych z wielu monitorów. Możliwość instalacji pionowej lub poziomej, pełne podświetlenie LED oraz praktycznie niewidoczne krawędzie pomogą Ci stworzyć ściany wideo o silnym przekazie w prawie każdym rozmiarze i kształcie.

  * W oparciu o informacje opublikowane 8 czerwca 2010 dla monitorów LCD 60-calowych lub większych.

 • Tryb Enlarge Display

  (dla maksymalnie 25 monitorów)

  Tryb Enlarge Display może powiększyć obraz z komputera na aż 25 monitorów (w konfiguracji 5 x 5). Funkcja kompensacji szerokości ramki praktycznie wyklucza rozbieżności i pomaga wyraźnie wyświetlać powiększony obraz na ścianie wideo.

 • Pełne podświetlenie LED

  Jednolita jasność i niskie zużycie energii

  Aby nadać monitorom PN-V bardziej jednolitej jasności niż przy użyciu tradycyjnego podświetlenia CCFL*, Sharp rozmieścił diody LED równomiernie na całym ekranie bezpośrednio pod warstwami ciekłych kryształów, sprawiając, że ściany wideo Sharp wyświetlają jasny, piękny i harmonijny obraz.

  * Cold Cathode Fluorescent Lamp - lampa fluorescencyjna z zimną katodą

 • Panele sterowania PN-ZR01 (dla modeli PN-V60X) & PN-ZR01A (dla modeli PN-V551)

  (sprzedawane oddzielnie)

  Gdy jeden z monitorów w ścianie wideo jest wyposażony w czujnik zdalnego sterowania, wszystkimi monitorami można wygodnie sterować przy pomocy jednego pilota. By pomóc w oszczędzaniu energii, czujnik jasności automatycznie dopasowuje jasność podświetlenia do oświetlenia zewnętrznego.

 • Praktycznie nieograniczone możliwości

  Dzięki modelom PN-V o ultrawąskiej ramce krawędzie między sąsiadującymi monitorami są w zasadzie niewidoczne: szerokie na 6,5 mm* (dla modeli PN-V60X) oraz na 3,5 mm* (dla modeli PN-V551). Przy użytkowaniu w konfiguracji ściany wideo pozwala to na wyświetlanie wyraźnego obrazu o silnym przekazie na ścianie wideo prawie każdego rozmiaru i kształtu. Dzięki certyfikowanej niezawodności w trybie pracy ciągłej (24/7), trzyletniej ograniczonej gwarancji naprawy u klienta obejmującej części zamienne i działanie urządzenia oraz odznaczeniu etykietą ENERGY STAR® modele PN-V są wyjątkowo solidne.

  * Does not include the gap between the monitors.

 • Twórz dynamiczne ściany wideo

  Jednostki: cm (przybliżone pomiary zawierające szerokość ramki)

  Prawie każda liczba monitorów PN-V może być połączona w ścianę wideo o silnym przekazie. Takie konfiguracje można obsługiwać przy pomocy interfejsu RS-232C lub sieci.* Łatwość sterowania i połączenia pomagają upraszczać tworzenie i montaż zaawansowanych ścian wideo w większości rozmiarów i kształtów.

  Płyta rozszerzająca wejść/wyjść PN-ZB02 jest wymagana do sterowania modelami PN-V60X przez sieć. Model PN-V551 posiada wbudowany interfejs sieciowy.