Kontakt

25-03.2020 - Sharp przejmuje Nec Display Solutions

London, 08.04.2020
Dnia 25-go marca, Sharp Corporation wspólnie z NEC podjęli decyzję o nabyciu przez naszą korporację 66% udziałów Nec Display Solutions, spółkę zależną od NEC, aby stać się zależną od Sharp i razem z NEC móc tworzyć wspólne przedsięwzięcie.

1.

NEC Display Solutions jest odpowiedzialny za wyświetlacze B2B razem z NEC Group, który posiada  wyświetlacze LCD, profesjonalne projektory, produkty kina cyfrowego i rozwiązania będące podstawą jego rozwoju na całym świecie. Tymczasem Sharp rozwija swoją działalność wyświetlaczy B2B o wyświetlacze LCD, tablice interaktywne, profesjonalne projektory i związany z nimi sprzęt 8K itd. na rynku Japońskim.

NDC ma mocne strony na globalnym rynku, koncentrując się na Europie i Ameryce Północnej, podczas gdy Sharp ma swoje mocne strony na rynku japońskim, dzięki czemu obie firmy wzajemnie się uzupełniają. Można się spodziewać różnych efektów współdziałania, takich jak korzyści skali, sprzedaż krzyżowa produktów oraz ekspansja biznesowa w takich kategoriach jak wyświetlacz LED i Ekosystemy 8K+5G ze wzajemną współpracą.

Jak wyżej, Sharp uważa, że uczynienie NDS spółką zależną, a także spółką joint venture z NEC Group przyczyni się do rozwoju naszej firmy poprzez egzekwowanie działalności B2B oraz rozwój sprzedaży.  i postanowił nabyć większość udziałów NDS.

2.

66% akcji NDS zostanie przeniesione z NEC do Sharp. Udziały, aktualnie częściowo należące do NEC Networks & Systems Integration Corporation, mają zostać wcześniej przeniesione do NEC , aby mogły zostać przeniesione do Sharp i NEC ma posiadać wszystkie udziały NDS do tego czasu.

W związku z powyższym NDS stanie się spółką zależną Sharp, ponieważ Sharp będzie posiadał 66% udziałów. NEC będzie nadal posiadał 34% swoich udziałów, dzięki czemu NDS stanie się wspólnym przedsięwzięciem Sharp i NEC.

Ponadto następujące 4 spółki zależne NDS staną się spółkami zależnymi Sharp z powyższym przeniesieniem NDS na spółkę zależną Sharp.

- NEC Display Solutions of America , Inc.

-NEC Display Solutions Europe GmbH

-NEC Viewtechnology Trading ( Shenzhen), Ltd.

- S [quadrat] GmbH

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Media społecznościowe