Kontakt

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem nowego biurowego urządzenia wielofunkcyjnego

Jeśli rozważasz zakup nowego kolorowego urządzenia wielofunkcyjnego do swojego biura, wybranie takiego, które spełni twoje bieżące i przyszłe, długoterminowe wymagania, jest kluczowe. Przyjrzyjmy się sześciu najważniejszym argumentom do rozważenia przed kupnem tego biurowego narzędzia.

Dni, w których drukarka biurowa czy kopiarka były indywidualnymi urządzeniami, dawno już minęły. Dziś urządzenie wielofunkcyjne to kluczowy element wyposażenia biura, używany nie tylko do drukowania, ale i odwzorowywania cyfrowego, odszukiwania danych i udostępniania ich.

Jeśli dodamy do tego nowe funkcje, takie jak mobilność, większe bezpieczeństwo i ciągle rosnącą liczbę przepływów zadań, okaże się, że należy wziąć pod uwagę dużo więcej niż tylko opłacalność czy szybkość urządzenia.

 

1: Wyróżnij się kolorem 

Badanie przeprowadzone przez Loyola College w Maryland, w Stanach Zjednoczonych wykazało, że kolor zwiększa skupienie czytelników i zapamiętywanie aż o 82%. Powodem jest fakt, że kolory pomagają podkreślić informacje, rozpoznać je i wzmocnić każdy przekaz. Kolorowe urządzenia wielofunkcyjne Sharp serii Advanced i Essentials wykorzystują innowacyjny system spójności barw, który zapewnia wysokiej jakości odwzorowywanie kolorów i pomaga w utrzymaniu optymalnego balansu i głębi wydruku strona po stronie.

 

2: Drukowanie ze smartfonu i tabletu 

Według ostatniego raportu IDC ponad 35 procent użytkowników smartfonów i tabletów chciałoby drukować z tych urządzeń, lecz albo nie ma takiej możliwości, albo nie wie, jak to zrobić.

Niezależnie od tego, czy plik to wiadomość e-mail, prezentacja PowerPoint czy karta pokładowa, użytkownicy urządzeń mobilnych chcą móc go wydrukować. Kolorowe urządzenia wielofunkcyjne Sharp serii Advanced i Essentials ułatwiają wdrożenie idei BYOD (wydruku z własnych urządzeń użytkowników) w biurach, wspierając znane technologie druku mobilnego bez dodatkowych kosztów.

 

 

3: Większość podchodzących do urządzeń użytkowników zna tylko niewielką część ich funkcji

Kolorowe urządzenia wielofunkcyjne Sharp serii Advanced i Essentials są łatwe w użytkowaniu. Te modele wyposażono w intuicyjny, 10-calowy, kolorowy ekran dotykowy, który wyświetla menu w stylu tabletu. Taki format ułatwia nawet nowicjuszom nauczenie się zaawansowanych funkcji i tworzenie zadań dających profesjonalne efekty.

 

4: Przyspieszona wydajność

Szacuje się, że użytkownicy mogą spędzać nawet 50 godzin miesięcznie, czekając, aż urządzenie wielofunkcyjne się nagrzeje. Tę liczbę wyliczono przy typowym czasie nagrzewania kolorowego urządzenia wielofunkcyjnego o szybkości drukowania 50-60 stron na minutę, w wieku 2-4 lat, drukującego 15.000 stron w 21-dniowym miesiącu pracy i przy średniej objętości wydruku 3 stron.

Urządzenia kolorowe Sharp serii Advanced i Essentials nagrzewają się w kilka sekund i pomagają firmom ograniczyć czas oczekiwania o połowę.

 

 

5: Wiele urządzeń wielofunkcyjnych używa różnych kaset na toner, co wymaga od firmy zakupu różnych materiałów

Kolorowe urządzenia Sharp serii Advanced i Essentials używają jednego typu tonera dla każdego koloru, ograniczając potrzebę zaopatrzenia się w różne rodzaje.

 

6: Zwiększanie bezpieczeństwa to priorytet dla głównych użytkowników dokumentów

Według raportu InfoTrends na temat bezpieczeństwa dokumentów  "Office Document Technology Security Multi-Client Study & Scorecard" ulepszanie zabezpieczeń to priorytet najsilniej bazujących na dokumentach rynków pionowych.

Randy Dazo, Group Director w dziel Office Advisory Services firmy InfoTrends, stwierdził: „Wyniki naszej ankiety pokazują, że przedsiębiorstwa często o 25 do 100 procent lepiej zabezpieczają infrastrukturę komputerową, niż odpowiadające im środowisko wydruku i urządzeń wielofunkcyjnych”.

By spełnić wymagania twojej firmy w zakresie bezpieczeństwa, kolorowe urządzenia Sharp serii Advanced i Essentials są wyposażone w podstawowy zestaw zabezpieczeń, obejmujący 256-bitowe szyfrowanie danych, opcję nawet 10-krotnego nadpisania danych, a także wygodną funkcję End-of-Lease, która pozwala na wymazanie firmowych i osobistych informacji po zakończeniu eksploatacji urządzenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o narzędziach drukowania Sharp i o tym, jak możemy ci pomóc ulepszyć środowisko biurowe, skontaktuj się z nami i poproś o prezentację.

 

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Social