Kontakt

Czym jest Dynabook?

dynabook, obecnie spółka zależna w całości należąca do firmy Sharp, jest nową marką, choć czerpiącą z ponad 35-letniego doświadczenia firmy Toshiba. Produkty tej marki to szeroka gama laptopów i rozwiązań mobilnych dla użytkowników z sektora przedsiębiorstw. Czym jest dynabook? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury!

dynabook, obecnie spółka zależna w całości należąca do Sharp, produkuje szeroką gamę laptopów przeznaczonych dla sektora przedsiębiorstw: od praktycznych urządzeń przenośnych typu dwa w jednym, idealnych dla osób będących w ciągłym ruchu, po wydajne stacje robocze dla pracowników biurowych, a nawet rozwiązania obliczeniowe klasy korporacyjnej przeznaczone do pracy zdalnej i w biurze. Składają się one na ekscytujące portfolio produktów, doskonale uzupełniające gamę rozwiązań biurowych i biznesowych firmy Sharp.

W październiku 2018 r. firma Sharp Corporation przejęła 80,1 procent działalności związanej z komputerami firmy Toshiba, znanej wówczas jako Toshiba Client Solutions. Marka dynabook powstała w kwietniu 2019 r. w konsekwencji przeniesienia Toshiba Client Solutions z firmy Toshiba do Sharp. Ta ostatnia przejęła nie tylko markę, ale także personel, dawne centrum projektowe Toshiby, zakłady produkcyjne i lokalne biura.

W sierpniu 2020 r. firma Sharp nabyła pozostałe 19,9% udziałów, w związku z czym obecnie dynabook jest marką w całości należącą do firmy Sharp.

Toshiba wypuściła w 1985 r. pierwszy na świecie komercyjny laptop. Temu pionierowi w branży komputerów przenośnych zawdzięczmy wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym pierwszy zintegrowany dysk twardy, pierwszy napęd CD, a nawet pierwszy kolorowy ekran do komputerów przenośnych, będący obecnie standardem na rynku.

Firma czerpie z 35-letniego doświadczenia firmy Toshiba w obszarze komputerów mobilnych, a także z technologii opracowanej przez firmę Sharp i szerszych rozwiązaniach cyfrowych dla firm. Tym samym rozszerza już i tak imponujący zakres działalności firmy Foxconn, właściciela zarówno firmy dynabook, jak i Sharp.

Chociaż poza Japonią dynabook nadal jest mało znany, to marka globalna, bazująca na wieloletnim doświadczeniu i fachowej wiedzy. Jako producent urządzeń mobilnych, tworzy innowacyjne produkty, technologie i funkcje oraz opracowuje niezawodne rozwiązania najwyższej jakości.

Gama laptopów dynabook firmy Sharp obejmuje trzy linie (Portégé, Tecra i Satellite Pro), a także szereg innowacyjnych produktów z obszaru architektury rozproszonych zasobów informatycznych (edge computing) i rzeczywistości wspomaganej (assisted reality, AR).


dynabook do pracy mobilnej

Laptopy dynabook Portégé to najlepsze laptopy biznesowe. Są ultralekkie i niezawodne. Niektóre wyposażono w ekrany dotykowe. Zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o mobilnych profesjonalistach.

Ich lekka, ale mocna konstrukcja, najnowsze procesory Intel Core vPro i ekrany o rozmiarach od 12,5” do 15,6” czynią z nich idealne urządzenia do pracy w podróży. Można się z nimi łatwo przemieszczać pomiędzy salami konferencyjnymi, a nawet pracować w drodze, na przykład czekając na lotnisku.

 

dynabook w biurze

Laptopy dynabook Tecra zaprojektowano specjalnie z myślą o potrzebach biznesu. Mają wszystko, czego może potrzebować zapracowany przedsiębiorca, zachowując zarazem doskonałą równowagę pomiędzy jakością, wydajnością i ceną.

Użytkownicy mogą wybierać spośród szerokiej gamy ekranów o przekątnej od 13,3 do 15,6 cali. Ich funkcjonalność sprawia, że z powodzeniem zastępują komputer stacjonarny, a jednocześnie umożliwiają pracę w dowolnym miejscu. Szeroki zakres opcji łączności zapewnia laptopom Tecra bezkonkurencyjną produktywność.

 

dynabook na rzecz większej produktywności

Laptopy dynabook Satellite Pro to podstawowa gama produktów dla biznesu. Te 15,6-calowe laptopy łączą wszechstronność, funkcjonalność, wydajność i doskonały stosunek jakości do ceny, a przy tym niezawodność i łatwość obsługi.

Wszystkie laptopy dynabook wyposażone są w elementy dodatkowe, które dodatkowo zwiększają komfort użytkowania, w tym stacje dokujące, praktyczne etui, a nawet klawiaturę podróżną.

 

dynaEdge od dynabook

dynabook to nie tylko laptopy, ale także szereg innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań dla rynków specjalistycznych.

Mobilne inteligentne okulary dynaEdge DE-100 z Windows 10 to urządzenie oparte na Edge Computing, które zaprojektowano, aby zoptymalizować wydajność pracowników w terenie i w podróży.

Tych, którzy szukają niezawodnych rozwiązań z obszaru bezpieczeństwa, z pewnością zadowoli dynabook Mobile Zero Client (dMZC), łączący najnowsze technologie i innowacje z niezrównaną jakością i niezawodnością, z której słynie dynabook.

Chociaż dynabook jest nową marką, połączenie doświadczenia firmy Toshiba we współpracy przy tworzeniu innowacji i najnowocześniejszych technologii idealnie wpisuje się w profil firmy Sharp. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak laptopy dynabook i innowacyjne rozwiązania mogą pomóc Twojej firmie prosperować, rozwijać się i zachować mobilność, skontaktuj się z nami.

 

Contact

Martyna Pokorska
Marketing Specialist CEE
martyna.pokorska@sharp.eu

Social