Kontakt

Cztery różne przestrzenie robocze AV dla Twojej firmy

Markus Eisemann z działu Visual Solutions, Sharp DACH oraz Ronald Huijbregts, Menadżer ds. sprzedaży i marketingu z działu Visual Solutions, Sharp (Beneluks) definiują różne typy i podkreślają korzyści płynące z indywidualnych rozwiązań AV.

Czy sala konferencyjna w twojej firmie spełnia swoje zadanie? W ostatnim badaniu przeprowadzonym przez firmę Sharp Europe stwierdzono, że 85% ankietowanych uznaje swoje własne biurka za przestrzeń bardziej produktywną niż ta biurowa, a 55% określiło spotkania w pracy jako nudne.

Był czas, kiedy wszystkie sale konferencyjne wyglądały tak samo: pokój ze stołem w centrum i wystarczającą ilością krzeseł, by każdy kto chce, mógł uczestniczyć w spotkaniu. Prezentacje były dostarczane za pośrednictwem projektora, a współpraca odbywała się za pomocą samoprzylepnych notatek na ścianie lub tablicy, długopisu i papieru.

Jednak w obecnej dobie transformacji cyfrowej sala konferencyjna musi ewoluować, aby sprostać różnym potrzebom w różnych sytuacjach. Poniżej przedstawiamy cztery różne rodzaje miejsc spotkań, które odpowiadają zarówno potrzebom użytkowników, jak i firmy:

Sala konferencyjna

Dla niektórych organizacji sala konferencyjna może być jedynym dostępnym miejscem spotkań, więc będzie ona wykorzystywana przez różne osoby. Oznacza to, że monitor musi być intuicyjny i łatwy w obsłudze, zwłaszcza jeśli jest interaktywny. Wiele z naszych monitorów wyposażonych jest w Active Pen – rysik, z którego możemy zacząć korzystać, gdy tylko weźmiemy go do ręki. Daje to ludziom dużo pewności siebie, zwłaszcza pracownikom, którzy niechętnie korzystają z tego typu technologii, ponieważ uważają, że będzie to skomplikowane lub że nie uda im się zrobić tego, co chcą.

Sala konferencyjna może wymagać zastosowania rozwiązań do prowadzenia wideokonferencji na potrzeby spotkań zdalnych, dlatego oprócz monitora potrzebna będzie kamera, komputer i oprogramowanie do prowadzenia wideokonferencji. Niektórzy z naszych klientów wybierają na przykład rozwiązanie Crestron Room Lync (system pokojowy RL2) z monitorem Sharp. Jest ono zgodne z aplikacjami Microsoftu i Skype for Business, dzięki czemu możesz mieć pewność, że rozwiązanie to będzie pasować do Twojego systemu informatycznego i używanych przez Ciebie aplikacji.

 

Kameralna przestrzeń do rozmów

W naszych badaniach prawie 60% osób stwierdziło, że ich biura nie mają małych, nieformalnych przestrzeni do spotkań. A szkoda, bo większość spotkań roboczych odbywa się z dwiema lub trzema osobami. Spotkania te nie wymagają dużego pomieszczenia, ale warto by odbywały się z dala od biurek, w osobnym miejscu, aby można było skupić się na spotkaniu, a nie na tym, co dzieje się przy biurku.

Widzimy, jak wielu naszych klientów zamienia nieformalne przestrzenie, takie jak stołówki, recepcje i przestrzenie na planie otwartym, w miejsca spotkań przy wykorzystaniu mebli i technologii. Rozwiązania meblowe, takie jak boksy i kapsuły, są atrakcyjne, ponieważ można je przenosić z miejsca na miejsce, a nawet zabierać ze sobą, jeśli przenosi się biuro.

Monitory firmy Sharp do kameralnych przestrzeni pasują do wielu wariantów ustawienia mebli, od półzamkniętej struktury w kształcie kokonu ze zintegrowanym stołem i siedziskiem, po mobilne rozwiązanie Plug and Meet, które można łatwo przenosić do różnych pomieszczeń lub obszarów w biurze. Charakteryzuje się to nie tylko mobilnością, ale także zaletami instalacji stacjonarnej z dobrym okablowaniem i profesjonalnym wyglądem.

 

Sala szkoleniowa

Sale szkoleniowe w środowisku firmowym muszą spełniać te same wymagania co klasy szkolne: wystarczająco duży monitor, aby każdy mógł go zobaczyć, który będzie łatwy w obsłudze dla osób prowadzących szkolenie i uczestników. Powinien on być  również kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami, których chcą używać prowadzący a także niezawodny. Monitory firmy Sharp wyposażone są także w funkcje zaprojektowane specjalnie z myślą o nauczycielach, takie jak przycisk stopklatki, który umożliwia wstrzymanie wyświetlania treści na ekranie podczas pracy nad nimi na urządzeniu.

Mamy klienta z sektora publicznego, który posiada pomieszczenie do planowania logistycznego, które ma być funkcjonalne dla dużych grup osób. Do tego celu zastosowano duże urządzenie Sharp BIG PAD z technologią Touch Display Connect, która umożliwia podłączenie własnych urządzeń do monitora. Dzięki temu uczestnicy mogą śledzić szkolenie na swoim własnym urządzeniu, wyraźnie widzieć wszystkie informacje i robić własne adnotacje.

Podczas tych sesji wielu specjalistów musi wziąć udział w dyskusji. Przy 20 osobach w jednym pomieszczeniu trudno jest wszystkim pracować przed ekranem i objaśniać poszczególne zagadnienia, ale za pomocą Touch Display Connect prowadzący może łatwo zarządzać spotkaniem z BIG PAD, nadając osobom uprawnienia do udostępniania z ich urządzeń na monitorze. Kiedy ludzie są bardziej zaangażowani, są też bardziej skoncentrowani.

 

Obszar kreatywny

Interaktywny monitor jest doskonałym narzędziem do przeprowadzenia burzy mózgów. Łączy on w sobie wszystkie zalety flipchartów z zaletami urządzenia elektronicznego, które może łączyć się z innymi Twoimi urządzeniami i od razu wprowadzać informacje do aplikacji, z których korzystasz. Nie musisz już fotografować notatek i wysyłać ich do siebie mailem.

W przypadku obszarów kreatywnych należy wziąć pod uwagę wielkość monitora i pozostawić wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli się wokół niego zgromadzić. Ważne jest również, by monitrmiał funkcję multi-touch, dzięki której więcej niż jedna osoba może pracować na nim jednocześnie. Warto także pomyśleć o umiejscowieniu ekranu, ponieważ obszar kreatywny może nie być pokojem – może znajdować się w rogu biura, gdzie ludzie mogą się do niego szybko dostać, gdy poczują przypływ inspiracji. Jeśli masz monitor, który jest przenośny, pracownicy mogą korzystać z niego bardziej spontanicznie.

Jeśli Twoja firma jest organizacją o charakterze kreatywnym, interaktywny monitorjest również doskonałym sposobem na zaprezentowanie Twojej pracy klientom i kontrahentom.

Możesz zaimponować swoim odbiorcom i pozwolić im na interakcję z treścią, pokazując, że masz narzędzia do szybkiego przekładania pomysłów na konkretne działania.

Jak widać, stworzenie idealnej sali konferencyjnej dla Twojej firmy to znacznie więcej niż tylko zakup dużego monitora. Aby upewnić się, że masz rozwiązanie, które spełnia Twoje potrzeby, zapoznaj się z szeroką gamą interaktywnych monitorów firmy Sharp, a następnie skontaktuj się z nami w celu zorganizowania pokazu.

 

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Social