Kontakt

Informacja prasowa

Dobry kolor dla biznesu

Warszawa, 02.02.2016

Co sprawia, że klient decyduje się na zakup? Czy to możliwe, że wyróżnienie kolorem daty na fakturze przyspiesza jej opłacenie? A wysłanie listu w kolorowej kopercie nadaje jej charakter wiadomości priorytetowej? Dzięki znalezieniu właściwego koloru klienci silniej wiążą się z marką i są bardziej skłonni poświęcać jej swój czas i pieniądze.

W przypadku marketingu w Internecie króluje kolor. Odpowiednia stymulacja wizualna angażuje widza i powoduje że odczuwa on emocje na których zależało autorowi przekazu. Kolor przyciąga uwagę i stanowi istotny element tożsamości marki.

- Kolory nie tylko zdobią, skupiają uwagę ale przede wszystkim komunikują. Każdy kolor coś oznacza, przekazuje, wywołuje określone uczucia lub skojarzenia. Dla skutecznego prowadzenia biznesu znajomość języka kolorów jest bardzo istotna. Z tego powodu tak duże znaczenie ma osiągniecie zgodności z identyfikacją wizualną oraz spójności w trakcie całego procesu produkcyjnego. – tłumaczy Adam Bieniewski, Marketing Manager Sharp Electronics CEE.

W czasach rosnącej konkurencji kolor musi być idealny. Warto więc zainwestować w prawidłową reprodukcję firmowych kolorów. Z pomocą przychodzi wzornik Pantone. Od lat branża druku dąży do wypracowania narzędzi, które pozwolą uzyskać spójność odwzorowania koloru przy zastosowaniu zarówno technik druku jak i elektronicznej wersji materiałów.  W przypadku pracy na urządzeniach Sharp cały proces jest niezwykle prosty. Wybrane urządzenia drukujące zostały oficjalnie uznane przez PANTONE za skalibrowane pod kątem reprodukcji kolorów z ich palety, co oznacza, że ​​zapewniają klientom możliwie najlepszą reprezentację standardu jednolitego koloru PANTONE.

Aby reprodukować PANTONE klienci Sharp mogą wybierać zarówno wśród systemów produkcyjnych (Polaris Office: MX-6240N / MX-7040N, Polaris Pro: MX-6500N / MX-7500N) jak i mniejszych urządzeń MFP (Aries II: MX-2640N / MX-3140N / MX-3640N, Virgo II: MX-4140N / MX-4141N / MX-5140N / MX-5141N). Te ostatnie są szczególnie cenione przez agencje reklamowe, grafików i wewnętrzne działy marketingu gdyż o każdej porze, we własnym biurze jest urządzenie drukujące, które pozwoli wydrukować doskonałej jakości spójną wizualnie prezentację czy broszurę.

Media społecznościowe