Kontakt

Dystrybutor wody Skywell wytwarza wodę z atmosfery w twoim biurze

Warszawa, 20.11.2018
Pierwszy inteligentny generator wody z atmosfery od firmy Sharp można już kupić także w Polsce. W Skywell 5TE zastosowano rewolucyjną technologię, która przekształca powietrze w świeżą, czystą wodę pitną, bez konieczności podłączenia urządzenia do sieci wodociągowej.

Mechanizm działania jest następujący: urządzenie pobiera powietrze atmosferyczne i gromadzi wodę powstałą w procesie skraplania, która jest następnie filtrowana. Siedmioelementowy układ filtrujący oczyszcza zarówno powietrze, jak i wodę, usuwając kurz, cząstki zawieszone w powietrzu, bakterie oraz inne zanieczyszczenia za pomocą m.in. promieniowania ultrafioletowego oraz ozonu. Wbudowany inteligentny system monitorowania firmy Skywell stale kontroluje każdą kroplę wody, gwarantując jej czystość i wysoką jakość.

Skywell jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla dystrybutorów wody i plastikowych butelek, ponieważ eliminuje potrzebę dostaw wody lub korzystania z jednorazowych opakowań.

„Konsumenci i firmy aktywnie poszukują rozwiązań, które pozwolą im zmniejszyć ilość zużywanego plastiku i zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Jesteśmy przekonani, że Skywell może skłonić użytkowników, by zaczęli inaczej myśleć o wodzie pitnej”. – mówi Szymon Trela, Product Manager CEE ISD w Sharp Electronics.

W zatrudniającym 100 osób biurze, które korzysta z tradycyjnego dystrybutora wody z butli, zużywa się co najmniej 26 ton wody rocznie; musi ona zostać dostarczona na miejsce, znacznie zwiększając całkowitą emisję dwutlenku wegla[i]. W Wielkiej Brytanii konsumuje się 3 mld litrów wody butelkowanej rocznie, przy czym z produkcją jednej litrowej butelki PET wiąże się uwolnienie do atmosfery odpowiednika 100 g CO2[ii].

Skywell jest wyposażony w 8-calowy interaktywny ekran dotykowy, który można skonfigurować w zależności od indywidualnych potrzeb. Współpracuje on z aplikacją Skywell, która przypomina o odpowiednim nawodnieniu, pozwalając użytkownikowi stworzyć swój własny profil konsumpcji, zaplanować dzienne spożycie wody, a następnie śledzić postępy na przestrzeni dnia, tygodnia lub miesiąca.

Opatrzony firmowym logo użytkownika dystrybutor Skywell może również służyć jako skuteczne narzędzie brandingowe, a także jako tablica ogłoszeń biurowych.

Dzięki Skywell dostęp do wody jest nieograniczony, ponieważ urządzenie nie wymaga podłączenia do instalacji wodociągowej i można je ustawić w dowolnym miejscu w biurze. Potrzebne jest tylko źródło zasilania.

Skywell można nabyć od firmy Sharp i jej partnerów handlowych już teraz.


[i] Zakładając, że każdy pracownik wypija 1 l wody dziennie, przy 260 dniach pracy w roku.

[ii] Uniwersytet w Nottingham, Should we be using bottled water? (Czy powinniśmy pić wodę butelkowaną?) https://www.nottingham.ac.uk/etc/news-water.php

Kontakt

Marzena Szulc
PR & Communication Manager CEE
marzena.szulc@sharp.eu

Media społecznościowe