Kontakt

Skywell kontra plastikowe butelki

Dowiedz się, jak generator Skywell Air Water pomaga walczyć z korzystaniem z jednorazowych plastikowych butelek

Przy projektowaniu biura lub stanowiska pracy rzadko umieszcza się świeżą wodę pitną dla pracowników na liście priorytetów. Istnieją przecież ważniejsze kwestie, na przykład wymogi w sferze IT i bezpieczeństwa.

Szacuje się jednak, że przeciętny pracownik biurowy potrzebuje miesięcznie nawet 45 litrów wody (badania Institute of Plumbing). Do niedawna środowiskowe konsekwencje dostarczania takiej ilości wody – zwłaszcza w jednorazowych plastikowych butelkach – były lekceważone.

Skuteczne kampanie zwiększające świadomość zanieczyszczenia plastikiem z 2018 roku oraz światowy sukces traktującego o stanie oceanów serialu BBC Błękitna planeta 2 z narracją Davida Attenborough skupiły uwagę na tym problemie.

Z obliczeń wynika, że na świecie w każdej minucie kupuje się million plastikowych butelek. Są one najczęściej robione z politereftalanu etylenu (PET), który samoczynnie rozkłada się przez 400 lat.

W 2016 roku na świecie sprzedano ponad 480 miliardów plastikowych butelek w porównaniu z 300 miliardami sprzedanymi przed dekadą. Szacuje się, że liczba ta wzrośnie o kolejne 20% do 2021 roku.

Z około 30 miliardów plastikowych butelek sprzedawanych rocznie w Stanach Zjednoczonych recyklingowi poddaje się tylko poniżej 20%. Europejczycy produkują 25 milionów ton plastikowych odpadów, ale do ponownego wykorzystania oddają jedynie poniżej 30%.

Oznacza to, że miliardy plastikowych butelek lądują na wysypiskach, plażach, w drogach wodnych, a w konsekwencji w oceanach, gdzie połykają je bytujące tam stworzenia. Konsekwencje są tragiczne.

Jeśli biuro zdecyduje się na tradycyjny dystrybutor butlowy, środowisko wciąż cierpi ze względu na transport. Badania wykazały, że stuosobowe biuro korzystające z tradycyjnego dystrybutora najprawdopodobniej będzie odpowiedzialne za transport co najmniej 26 ton wody rocznie, znacząco zwiększając swoją emisję dwutlenku węgla.

Jednak są sposoby na to, by firmy i organizacje pomagały tworzyć przyjaźniejsze środowisku miejsca pracy, a jednocześnie zapewniały pracownikom świeżą i czystą wodę pitną.

Skywell Air Water to nieszkodliwa dla środowiska alternatywa dla dystrybutorów butlowych i plastikowych butelek, które eliminuje potrzebę dostarczania wody w jednorazowych pojemnikach. Urządzenie skrapla i filtruje powietrze, w ten sposób zmieniając je w wodę.

Doskonały dla biur generator wody Skywell produkuje nawet 18 litrów czystej wody pitnej dziennie. Oznacza to, że możesz umieścić w firmie nowe generatory bez używania kanalizacji oraz zapewnić alternatywę dla jednorazowych butelek lub transportowanej wody w tych częściach biura, które są oddalone od kuchni czy stołówki.

Urządzenie Skywell utrzymuje czystość każdej kropli produkowanej wody za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania w połączeniu z sześcioma filtrami, dwoma lampami ultrafioletowymi oraz procesem ozonowania.

Ponadto wbudowany system kontroli Skywell nieustannie sprawdza produkowaną wodę, by miała zawsze najlepszą jakość, czystość i smak.

Skywell to nowa wizja przyszłości wody pitnej, która pozwala przyczynić się do ograniczenia wykorzystania plastikowych butelek oraz emisji dwutlenku węgla dzięki wyeliminowaniu hydrauliki, kanalizacji, transportu i dostaw.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc ograniczyć wykorzystanie jednorazowych butelek, a jednocześnie zapewniać świeżą i czystą wodę pitną swoim pracownikom, skontaktuj się z nami by zorganizować pokaz.

Kontakt

Marzena Szulc
PR & Communication Manager CEE
marzena.szulc@sharp.eu

Social