Kontakt

Inspire Expo 2018 – poznaj nowe produkty

Podczas Inspire Expo 2018 w Edynburgu pokazaliśmy, jak nasza technologia może pomóc pracować sprytniej – dzisiaj i w przyszłości.

W ciągu czterech dni Inspire Expo 2018 na naszym stoisku gościliśmy ponad 600 dilerów Sharp, partnerów i dziennikarzy z ponad 40 krajów z całego świata. Spotkanie pozwoliło na lepsze poznanie urządzeń wielofunkcyjnych, interaktywnych monitorów i rozwiązań biurowych, które będziemy wprowadzali na rynek w tym roku. Ponadto zaprezentowaliśmy nasze koncepcje zastosowania AIoT (połączenia sztucznej inteligencji i Internetu rzeczy) oraz rozdzielczości 8K w naszych produktach.

Oto najważniejsze nowości.

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp A3 mono

Podczas poprzedniej edycji Inspire zaprezentowaliśmy serię kolorowych urządzeń Sharp MX A3. W tym roku natomiast poszerzyliśmy ją o 10 nowych modeli mono z tym samym interfejsem użytkownika. Nowe modele łączą w sobie intuicyjne i oszczędzające czas funkcje – takie jak personalizowany ekran dotykowy, czujnik ruchu, który wykrywa zbliżających się użytkowników (modele Advanced), czy zintegrowana funkcja druku podążającego dostępna w standardzie. Poszerzenie serii oznacza, że niezależnie od wyboru urządzenia A3 – kolor czy mono, sposób jego obsługi będzie dokładnie taki sam.

Nowa seria biało-czarnych urządzeń została, podobnie jak kolorowa, podzielona na dwie kategorie  - Essential i Advanced.

Serię Essential stworzono z myślą o realizacji codziennych zadań biurowych z możliwością późniejszej rozbudowy stosownie do potrzeb.

Urządzenia z serii Advanced oferują natomiast szerszą gamę opcji wykańczających oraz dodatkowe funkcje, takie jak bezpośredni wydruk plików z pakietu Office oraz integracja z chmurą.

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp A4 Mono

Tych, którzy potrzebują tylko druku w formacie A4, z pewnością zainteresuje wprowadzana w marcu 2018 nowa seria urządzeń wielofunkcyjnych A4 mono klasy Advanced o prędkości druku 35 i 45 stron na minutę. Urządzenia z tej serii charakteryzują te same wydajne funkcje zarządzania przepływem dokumentów, co w przypadku modeli Sharp A3.

Modele MX-B355W i MX-B455W są łatwe w obsłudze i można je łatwo zintegrować z istniejącymi aplikacjami sieciowymi oraz publicznymi usługami w chmurze, dzięki czemu dokumenty można bezpiecznie przesyłać i pobierać z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Odświeżone urządzenia Sharp do lekkiego druku produkcyjnego

Aktualizując naszą ofertę urządzeń do lekkiego druku produkcyjnego, wprowadziliśmy nowe kolorowe modele MX-7090N i MX-8090N, które umożliwią wydajniejszy i wygodniejszy druk materiałów marketingowych wewnątrz firmy.

Oba modele kopiują i drukują z prędkością do 80 stron na minutę i mają  dotykowy interfejs użytkownika znany z biurowych modeli A3 i A4.

Ponadto dzięki pełnemu dostępowi do Fiery Command WorkStation® z panelu sterowania urządzenia, operatorzy print roomów mogą zaoszczędzić czas i nie muszą obsługiwać urządzenia z osobnej stacji roboczej.

Monitory Sharp

Dopełnienie profesjonalnej oferty Sharp stanowią interaktywne monitory BIG PAD, które pomagają wymieniać się pomysłami i współpracować w sposób bardziej kreatywny i wydajny.

Podczas Inspire Expo 2018 Sharp zaprezentował swój pierwszy model BIG PAD 4K. Ten najnowszy 70-calowy model pozwala łatwo oglądać obrazy zawierające bardzo dużo szczegółów – na przykład rysunki techniczne, mapy lub arkusze kalkulacyjne. Specjalne funkcje wspierają pracę z materiałami w rozdzielczości Ultra HD: odczyt obrazów 4K jest wspierany przez unikalną technologię ekranu UV2A zapewniającą wysoki kontrast i ostrość obrazu, a pisanie w rozdzielczości 4K ułatwia funkcja ignorowania dotyku nadgarstka podczas pisania, dzięki czemu nie pojawiają się zbędne znaki na obrazie, a precyzyjne pisanie jest możliwe przy pomocy pióra dotykowego z końcówką o średnicy 2 mm.

Monitory BIG PAD sprawdzają się doskonale w dużych salach zebrań lub szkolnych klasach, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebna jest sprawna wymiana informacji.

Technologie przyszłości

Specjalna część stoiska Sharp była poświęcona technologiom przyszłości z naciskiem na możliwości integracji procesu filmowania, rejestracji, odtwarzania i transmisji linowej, co zaprezentowano na przykładzie profesjonalnej kamery telewizyjnej 8K 8C-B60A. Oprócz możliwości filmowania w wysokiej rozdzielczości 8K (60p), kamera zapewnia łatwość obsługi podczas filmowania i nagrywania oraz upraszcza pracę operatora podczas późniejszego montażu materiału. Moduł obrazujący w kamerze 8C-B60A to matryca CMOS składająca się z 33 milionów pikseli odpowiadająca standardowi Super 35 mm.

Kamera ma stanowić podstawę do dalszych prac badawczo-rozwojowych Sharp nad całym ekosystemem rozwiązań 8K.

Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń Sharp zaprezentowanych na Inspire Expo 2018, prosimy o kontakt.

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Media społecznościowe