Kontakt

ISE 2019: Sharp zaprezentuje profesjonalny monitor Windows Collaboration Display (E100 / hala 12)

Podczas targów Integrated Systems Europe (ISE) 2019 Sharp zaprezentuje swój pierwszy monitor Windows Collaboration Display (WCD). To narzędzie nowej generacji, wspierające i ulepszające współpracę.

70-calowy, interaktywny monitor 4K dla biur korporacyjnych oraz małych i średnich firm jest zgodny ze specyfikacją Microsoft WCD. Wykorzystuje technologię dotykową Sharp oraz sensory, które wraz z platformą Microsoft Azure Digital Twins ułatwią współpracę w każdym miejscu w biurze.

Monitor Sharp WCD posiada sensory IoT (Internet of Things), które pozwolą na zarządzanie przestrzenią spotkań. Sensory mogą przekazywać dane platformie Azure Digital Twins, umożliwiając monitorowanie liczby uczestników, jakości powietrza, oświetlenia otoczenia, temperatury i wilgotności.

Te zaawansowane funkcje stanowią część wizji Microsoft. Idea polega na udostępnieniu miejscom pracy ogromnych możliwości inteligentnych rozwiązań w chmurze przy jednoczesnym użyciu sztucznej inteligencji, IoT oraz odpowiednich narzędzi do stworzenia wydajniejszego, sprzyjającego współpracy środowiska. Firmy będą mogły wykorzystać uzyskane dane, by usprawnić zarządzanie ogrzewaniem, chłodzeniem i systemami rezerwacji sal na podstawie faktycznego wykorzystania przestrzeni.

Monitor Sharp WCD korzysta z rozwiązań IoT, jest też kompatybilny z pokrewnymi rozwiązaniami Microsoft, których przedsiębiorstwa używają już teraz, na przykład z pakietem Office 365. Zapewnia on firmom cyfrową sieć współpracy dzięki platformie Microsoft Teams, która gromadzi konwersacje, treści i narzędzia w jednym miejscu, ułatwiając zespołom ich wykorzystanie.

Maciej Materna, VS/POS Product Manager, Sharp CEE, komentuje: „Monitor Sharp WCD zapewnia przede wszystkim łatwą obsługę i łączność. Wystarczy do niego podejść, podłączyć narzędzie i współpracować. Pozwala on także czuwać nad środowiskiem pracy i pomaga utrzymać jego optymalne warunki. To kolejny krok w ewolucji monitorów interaktywnych, pierwszy dostosowany do inteligentnych budynków oraz pierwszy odkrywający potencjał IoT w zwiększaniu produktywności w miejscach spotkań. Jesteśmy dumni ze współpracy z firmą Microsoft przy opracowywaniu tego elementu oferty Sharp dla inteligentnych biur. Monitor to urządzenie, które wyjątkowo dobrze wpisuje się w ten trend – stanowi centrum sali konferencyjnej oraz okno na resztę zespołu i świata[WT1] .”

Na stoisku Sharp znajdzie się kilka monitorów WCD, dzięki którym goście będą mogli poznać różne rodzaje środowisk spotkań i współpracy. Monitory do wideokonferencji posiadają zintegrowaną kamerę 4K, mikrofon i głośniki, a także złącze USB-C, pozwalające na proste podłączenie i ograniczenie czasu spędzanego na przygotowaniu sprzętu przed spotkaniem. Funkcja transmisji bezprzewodowej umożliwia łatwe udostępnianie informacji z komputerów, laptopów, telefonów i tabletów – bez potrzeby używania kabli.

70-calowy monitor interaktywny zapewnia komfortowe użytkowanie dzięki technologii Sharp Pen-on-Paper, pozwalającej na natychmiastowe i dokładne pisanie, które przypomina używanie prawdziwego długopisu na papierze. Pojemnościowa technologia dotykowa z trzydziestoma punktami dotyku oraz czteroprzyciskowe aktywne pióro wspierają intuicyjność obsługi dotykowej i zwiększają pewność siebie prezentujących użytkowników.

Podczas targów ISE Sharp zaprezentuje pełną ofertę monitorów interaktywnych i nieinteraktywnych wspierających spotkania, w tym flagowy, 80-calowy monitor 4K BIG PAD, który zapewnia możliwość dokładnego pisania, niezwykłą łatwość użytkowania oraz jest doskonały do wyświetlania dużych ilości szczegółowych informacji.

Na stoisku firmy znajdzie się również prototyp nowego monitora cyfrowego, który ma zastąpić tradycyjne flipcharty. Można z niego korzystać w orientacji pionowej lub poziomej, by szybko i łatwo zapisywać pomysły podczas dyskusji.

Monitor Sharp WCD pojawi się na rynku wiosną 2019 roku.

Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach Sharp Visual Solutions można znaleźć na stronie: https://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/zarzadzanie-komunikacja.htm

 [WT1]Maciej

Kontakt

Marzena Szulc
PR & Communication Manager CEE
marzena.szulc@sharp.eu

Media społecznościowe