Kontakt

Jak usprawnić prowadzenie firmowych spotkań?

Spotkania stanowią nieodzowny element w funkcjonowaniu firmy. Jednak czy zawsze są one produktywne i zadowalające? Birgit Jackson, dyrektor handlowy Sharp Electronics Europe, przedstawia opracowany przez firmę Sharp przewodnik zatytułowany „Jak usprawnić prowadzenie spotkań”, wskazując kilka typowych problemów.

Jak usprawnić prowadzenie firmowych spotkań?

Produktywne spotkania pozwalają zgromadzić potrzebne informacje i podjąć istotne decyzje, a przy tym sprzyjają rozwojowi organizacji. Niestety, efektywność zebrań często pozostawia wiele do życzenia. W przeprowadzonym niedawno niezależnym badaniu, 85 proc. respondentów z całej Europy stwierdziło, że pracują wydajniej przy własnych biurkach. Ponad połowa pracowników biurowych stwierdziła, że ​​większość spotkań, w których uczestniczą, nie przynosi jednoznacznego rezultatu ani nie powadzi do podjęcia konkretnych działań.

Wyniki naszego badania wskazują, że brak zadowalających efektów często wynika z tego, że uczestnikom nie udostępnia się wcześniej stosownych informacji, albo w spotkaniach bierze udział zbyt wiele osób. W takiej sytuacji pracownicy czują się zwolnieni z obowiązku aktywnego uczestnictwa, poświęcając czas spędzony w sali konferencyjnej na własną pracę lub wysyłanie osobistych wiadomości.

To problem, z którym mierzą się wszystkie firmy, nawet te odnoszące największe sukcesy na światowym rynku. W Amazon Jeff Bezos prosi na początku spotkania o pół godziny ciszy na przejrzenie notatek. Elon Musk radzi, by wychodzić ze spotkania w momencie, w którym poczujemy się znudzeni. Niestety, większość z nas nie może sobie na tego rodzaju rozwiązania pozwolić.

Nieefektywne spotkania nie są jedynie wynikiem naszych działań (lub zaniechań), ale także środowiska pracy i narzędzi, z których korzystamy. Czy próbowałeś/-aś poprowadzić prezentację w dużym gronie, mając do dyspozycji wyłącznie laptopa? Albo zorganizować małe, nieformalne spotkanie w dużej sali konferencyjnej? A może zebrać dużą grupę w pokoju bez okien? Porażka gwarantowana – to oczywiste, jeszcze zanim spotkanie na dobre się rozpocznie.

Możesz bezpłatnie pobrać nasz przewodnik zatytułowany „Jak usprawnić prowadzenie spotkań”, będący nieocenionym źródłem porad i wskazówek. Zawiera racjonalne i łatwe do wdrożenia wytyczne psychologa pracy, dr. Nigela Oselanda, listę kontrolną zawierającą elementy, które należy rozważyć przy zakupie monitora do sali konferencyjnej od naszego zespołu sprzedaży oraz studium przypadku dotyczące firmy Festo, której udało się uczynić swoje miejsca spotkań bardziej produktywnymi.

Pobierz bezpłatny przewodnik „Jak usprawnić prowadzenie spotkań”

https://pl.sharpmarketing.eu/ext/webpage/show.php?p=477820ad2e2a27b3f3a65227bb54ef1acab4b37

Kontakt

Marzena Szulc
PR & Communication Manager CEE
marzena.szulc@sharp.eu

Media społecznościowe