Kontakt

Korzystając z interaktywnych ekranów dotykowych, biuro rachunkowe Sedulo wprowadza innowacje w swojej nowej siedzibie

Sedulo Group to biuro rachunkowe, które całkowicie zmieniło swój sposób funkcjonowania, instalując w swoim nowym oddziale w Leeds (Wielka Brytania) interaktywne ekrany dotykowe BIG PAD firmy Sharp. Dynamiczny rozwój firmy Sedulo zaowocował otwarciem nowego biura w specjalnie do tego celu wyremontowanej przestrzeni. Zmiana ta pozwoliła rozszerzyć zakres świadczonych przez Sedulo usług księgowych i audytu, usług z zakresu rachunkowości, finansów korporacyjnych, planowania podatkowego i zarządzania majątkiem. Firma potrzebowała jednak nowoczesnego sprzętu, który umożliwiłby usprawnienie działalności i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Firma Sharp stanęła przed wyzwaniem polegającym na zainstalowaniu odpowiednich urządzeń, a zarazem zapewnieniu, że wpasują się one w wystrój biura.

Wyzwanie

Wybór innowacyjnych rozwiązań napędzających wzrost

Pierwszym problemem firmy Sedulo  były prezentacje. Menedżer ds. PR i wydarzeń w Sedulo, Zeriozha Burt-Skeete, mówi: „Nasi pracownicy wiedzą, jak powinna wyglądać skuteczna i zajmująca prezentację, ale archaiczne technologie stawały się coraz większym problemem”. Korzystając z flipchartów i rzutników, pracownicy nie mieli możliwości tworzenia zadowalających prezentacji. Wszyscy siadali wokół laptopa i oglądali prezentację na małym ekranie”, mówi Zeriozha. „Wyglądało to mało profesjonalnie, szczególnie gdy próbowaliśmy zaimponować potencjalnym klientom!”

Przestarzałe procesy biznesowe spowalniały również proces świadczenia usług przez firmę. Zeriozha mówi: „Pracownicy sporządzali protokoły z prezentacji i spotkań, które następnie spisywali i wysyłali pocztą elektroniczną do wszystkich zainteresowanych, lub przenosili je do różnych programów. Jak zawsze w takich sytuacjach, pojawiały się nieścisłości i zdarzały się rozbieżności w zanotowanych informacjach”. Taki proces pracy był zatem czasochłonny, obarczony ryzykiem błędu i bardzo nieefektywny.

Zeriozha: „Nasze biuro w Leeds powstało jako swego rodzaju rozszerzenie siedziby głównej znajdującej się w Manchesterze, dlatego poświęciliśmy mnóstwo czasu i wysiłku, by było nowoczesne i imponujące. Chcieliśmy, by nasze innowacyjne podejście do pracy odzwierciedlały także nowe technologie”. Nowe biuro firmy Sedulo zaprojektowano z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Wykończenia są efektem dogłębnych przemyśleń, dlatego rozwiązanie zaproponowane przez firmę Sharp musiało być precyzyjnie dopasowane do otoczenia. Chodziło o to, by technologia stanowiła integralną część przestrzeni, a nie dodatek do niej.

Rozwiązanie

Interaktywna technologia ekranu dotykowego

Rozwiązaniem zaproponowanym przez firmę Sharp było zainstalowanie dwóch monitorów PN-65SC1 BIG PAD w dwóch nowych salach konferencyjnych firmy Sedulo. Te wysoce intuicyjne ekrany dotykowe są gotowe do pracy niemal od razu po włączeniu. Mają szybki i niezawodny 10-punktowy system wykrywania dotyku w podczerwieni i zostały wyposażone w złącza VGA, DisplayPort i HDMI. Zaproponowano je firmie Sedulo z myślą o tym, by uczynić indywidualne i grupowe prezentacje znacznie bardziej spójnymi i profesjonalnymi. Do monitorów wystarczy podłączyć dane urządzenie i od razu można rozpocząć pracę. Dzięki dużym ekranom o przekątnej 65 cali urządzenia te umożliwiają pracownikom wyświetlanie przyciągających wzrok treści wideo i zdjęć w jakości Full HD oraz przeprowadzanie atrakcyjnych prezentacji. Potencjalni klienci nie muszą już pochylać się nad małym ekranem laptopa. Oprogramowanie pióra dotykowego Sharp Pen, w pełni zintegrowane z monitorami, dodatkowo usprawnia procesy pracy. Korzystanie z pióra przypomina pisanie na papierze, dzięki czemu pracownicy mogą bez trudu dodawać adnotacje bezpośrednio do wyświetlanych treści i zapisywać je, a następnie wysłać pocztą elektroniczną, dzięki czemu wszyscy zainteresowani otrzymują te same treści.

Dodatkowo zaproponowano instalację Intel Compute Sticks, aby zapewnić użytkownikom możliwość pracy w znanym im systemie operacyjnym Windows. Wszystko po to, aby nowe interaktywne ekrany były łatwe w użyciu i przyspieszały procesy pracy.

Zaproponowane przez firmę Sharp monitory BIG PAD idealnie komponują się z wystrojem nowych przestrzeni konferencyjnych firmy Sedulo: Cadbury w charakterystycznym, fioletowym odcieniu, i Bartfields, w której dąb połączono z brązową skórą.

Rezultat

Wszechstronne ekrany dotykowe – korzyści dla wszystkich

Interaktywne ekrany dotykowe Sharp BIG PAD odegrały kluczową rolę już podczas hucznego otwarcia biura Sedulo w Leeds. Zeriozha mówi: „Już teraz widzimy, że zwrot z inwestycji będzie ogromny. Ekrany idealnie sprawdziły się podczas wyświetlania treści na otwarciu naszego biura w Leeds: w sali Cadbury pokazywaliśmy zabawne nagrania z Cadbury, a do Bartfield zaprosiliśmy osoby zaangażowane w nasze inicjatywy z obszaru CSR.

„Co więcej, urządzenia wyglądają jak przemyślany i zamierzony element tych przestrzeni. „Ich elegancki design sprawia, że nasze biuro w Leeds wygląda nowocześnie i postępowo”, mówi Zeriozha. Dzięki monitorom spotkania są znacznie bardziej wciągające, odbywają się płynniej i są w większej mierze oparte na współpracy uczestników. Funkcje stop-klatki wbudowane w oprogramowanie pióra Sharp Pen umożliwiają pracownikom pełną kontrolę nad treściami wyświetlanymi podczas prezentacji. Zeriozha mówi: „Możliwość wysyłania adnotacji, które robimy na ekranie, bardzo ułatwiła nam pracę po spotkaniu! Wszyscy mają takie same notatki i można je natychmiast wysłać każdej osobie, która ich potrzebuje, co umożliwia natychmiastowe omówienie interesujących kwestii podczas dyskusji. „Jesteśmy organizacją, która działa w kilku lokalizacjach, a nowoczesne oprogramowanie do prowadzenia wideokonferencji daje oddziałowi Sedulo w Leeds możliwość łatwego kontaktu z biurem w Manchesterze. Zeriozha podsumowuje: „Monitory firmy Sharp pozwalają pracownikom z poszczególnych oddziałów widzieć się nawzajem i komunikować się ze sobą, jednocześnie przeglądając i modyfikując treści na ekranie w czasie rzeczywistym. Ułatwiają nam współpracę, dając możliwość korzystania z nowych, prostych w użyciu narzędzi, które usprawniają procesy pracy. Działamy szybciej, efektywniej świadcząc usługi na rzecz naszych klientów, co przekłada się na dynamiczny rozwój naszej firmy. „Dzięki wykorzystaniu prostych, usprawniających procesy narzędzi, pracownicy wykonują swoje zadania i świadczą usługi na rzecz klientów szybciej, a firmy rozwija się w szybkim tempie”.

Kontakt

Martyna Pokorska
Marketing Specialist CEE
martyna.pokorska@sharp.eu

Media społecznościowe