Kontakt

Moduł AOPEN zmienia monitory Sharp w komputery

Warszawa, 27.07.2017
Producent elektroniki AOPEN wprowadził na rynek nowy moduł, który zmienia profesjonalne monitory Sharp w komputery obsługujące dowolną aplikację systemu Windows® 10. Moduł AOPEN Mini OPS (PNZB03PC) pozwala użytkownikom korzystać z funkcji komputera na najnowocześniejszych, profesjonalnych monitorach Sharp, a także odtwarzać treści w jakości 4K.

Mini OPS to nowo opracowana, mniejsza wersja oryginalnego modułu Open Pluggable Specification (OPS), wprowadzonego na rynek w 2010 roku przez firmę Intel, który stał się standardem wyposażenia monitorów cyfrowych na całym świecie.

Model PNZB03PC skutecznie przekształca monitor Sharp w komputer bez potrzeby używania przewodów ani kabli. Moduł jest niewielki i nie zawiera wentylatorów, dzięki czemu pracuje cicho i wydajnie. Jego działanie cechuje się wszystkimi zaletami najnowocześniejszych, energooszczędnych i opłacalnych procesorów Intel, w tym możliwością wyświetlania obrazów w jakości 4K. Produkt wyposażony jest w system operacyjny Windows® 10 IoT Enterprise.

Ostatnie raporty pokazują, że sektor sprzedaży detalicznej jest obecnie postrzegany jako główny rynek używający monitorów w sprzedażowej działalności promocyjnej. Rozwija się jednak również wykorzystanie monitorów wielkoformatowych w sektorze korporacyjnym, służbie zdrowia oraz sektorze edukacyjnym. Firmy instalują monitory w recepcjach, poczekalniach i salach lekcyjnych, by udostępniać informacje.

Opisana różnorodność, widoczna na przykładzie wielu sektorów wykorzystujących narzędzia digital signage na różne sposoby, kreuje nowe zapotrzebowanie na elastyczne, zintegrowane rozwiązania. Współpraca firm AOPEN i Sharp ma na celu spełnienie nowoczesnych potrzeb poprzez stworzenie wszechstronnego, łatwego w użytkowaniu rozwiązania digital signage.

- Połączenie modułu OPS firmy AOPEN z nagradzanymi monitorami produkcji Sharp pozwala na stworzenie wiodącego na rynku rozwiązania, zapewniającego użytkownikom bogatsze doświadczenia. Dodatkowe zalety funkcjonalne to elastyczne rozwiązania klasy przemysłowej, doskonałe do wymagających warunków użytkowania komercyjnego, takie jak praca w trybie 24/7 oraz scentralizowane zarządzanie urządzeniem – mówi Joy Chua, Global Marketing & Strategic Partnerships w AOPEN.

- Nieustannie szukamy sposobów na poprawienie wrażeń użytkownika podczas korzystania z naszych monitorów profesjonalnych i mamy ogromną przyjemność współpracować z firmą AOPEN przy wprowadzaniu na rynek tego nowego modułu ­– komentuje Maciej Materna, Visual Solutions Product Manager w Sharp Electronics CEE.

- Wyposażyliśmy nasze monitory nowej generacji w gniazdo modułu Mini-OPS, by zapewnić użytkownikom elastyczność rozszerzania funkcji ich urządzeń. Moduł firmy AOPEN pozwala na swobodne odtwarzanie dodatkowych formatów treści, niedostępnych dla standardowych wyświetlaczy do zastosowań signage w sprzedaży detalicznej i biurach. Możliwości tego modułu typu plug-in są bardzo duże i nie możemy się doczekać współpracy z naszymi partnerami nad opracowywaniem nowych funkcji – dodaje.

Moduł Mini OPS PNZB03PC firmy AOPEN jest dostępny już teraz u przedstawicieli Sharp na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Może być używany ze wszystkimi modelami interaktywnych i profesjonalnych monitorów, które posiadają gniazdo Mini OPS. Więcej informacji znajdziesz na lokalnej stronie internetowej Sharp.

O firmie AOPEN

AOPEN, przedsiębiorstwo założone w 1996 roku, jest dzisiaj jednym z głównych światowych producentów elektroniki i pionierem zastosowań digital signage. Firma specjalizuje się w wieloplatformowych, ultramałych systemach komputerowych do zastosowań domowych i biznesowych oraz współpracuje z wieloma różnymi partnerami, oferującymi sprzęt, oprogramowanie i usługi. Dzięki ich wsparciu AOPEN tworzy zaawansowane rozwiązania w zakresie cyfrowego przetwarzania obrazów dla wielu czołowych marek na świecie.

AOPEN należy do grupy Wistron i posiada siedziby w ponad stu krajach. Wśród klientów i partnerów firmy można znaleźć instytucje rządowe i finansowe, ale również sprzedawców i projektantów z sektora sprzedaży detalicznej, konsultantów strategicznych oraz agencje brandingowe.

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Media społecznościowe