Kontakt

Dlaczego Sharp?

Wybór modułu fotowoltaicznego - ważne czynniki

Firmy obecne na rynku energii słonecznej zapewniają potencjalnym klientom wiele informacji i etykiet umieszczonych na produktach. Ale jakie informacje są najważniejsze i co sprawia, że moduł fotowoltaiczny jest dobry?

Solidna firma o niezawodnej jakości

System fotowoltaiczny to inwestycja długoterminowa. Abyś przez długi czas był zadowolony ze swojej decyzji, powinieneś móc polegać na jakości produktu. Stuletnia historia oraz ponad 55-letnie doświadczenie firmy Sharp na rynku energii słonecznej daje Ci pewność co do Twojej inwestycji. Dzięki Sharp Energy Solutions Europe powstało centrum doskonałości i innowacji w zakresie energii słonecznej na rynku europejskim.

Stabilność finansowa

Agencja Bloomberg New Energy Finance (BNEF) opracowała system ratingowy dla klasyfikacji producentów modułów fotowoltaicznych. Firmy, których sytuacja finansowa otrzymuje pozytywną ocenę, są klasyfikowane jako producenci pierwszej klasy. Sharp Electronics został umieszczony na liście firm zajmujących się energią słoneczną Tier 1 w maju 2015 roku, co przemawia za stabilnością finansową firmy. To z kolei stanowi ważny wskaźnik przestrzegania zasad gwarancji.

Nagroda dla najlepszego producenta pmodułów fotowoltaicznych

EUPD Research nagradza producentów modułów fotowoltaicznych w kategoriach świadomości marki, wyboru klienta oraz dystrybucji. Według najnowszej ankiety Sharp Electronics jest jednym z najlepszych producentów technologii fotowoltaicznej w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

Obecność na rynku lokalnym

Od 1968 roku posiada lokalną filię w Europie. Możesz zgłosić się po kompleksową poradę do lokalnego serwisu technicznego lub szerokiej sieci instalatorów.

Moc

Pmax to moc maksymalna każdego modułu fotowoltaicznego. Wyraża się ją w jednostce Wp (watt peak - wat mocy szczytowej). Pmax określa zapewnienie pracy w punkcie mocy maksymalnej w standardowych warunkach testowych. Sharp oferuje różne moduły o mocy maksymalnej od 250 Wp do 300 Wp. Odpowiednie wartości są wskazane na etykiecie modułu lub w karcie danych technicznych.

Wydajność

Wydajność to stosunek wkładu (energii słońca) do produkcji (energii elektrycznej). Zazwyczaj porównuje się wydajność modułów. Jednak niektórzy producenci wskazują również wydajność ogniw. Dlatego upewnij się, że porównujesz ze sobą właściwe dane. Wyższa moc i wydajność są szczególnie zalecane, gdy przestrzeń dachu jest ograniczona. Moduły fotowoltaiczne Sharp osiągają wysoką wydajność aż do 19,8%.

Certyfikaty jakości i środowiskowe

Na rynku żywa się różnych certyfikatów jakości. Użytkownikowi końcowemu często trudno określić, jaka organizacja je wydaje i na podstawie jakich kryteriów.

Moduły fotowoltaiczne Sharp posiadają następujące certyfikaty jakości:

IEC: Wystawiany za bezpieczeństwo, jakość i trwałość (IEC/EN 61215 i IEC/EN 61730) przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC). Niemieckie organizacje TÜV i VDE nadają między innymi następujące certyfikaty.

ISO: Wystawiany za standardy jakości (ISO 9001) oraz standardy środowiskowe (ISO 14001) przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO).

CE: Producent deklaruje, że produkt jest zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej.

MCS: Akredytacja sprzedażowa w Wielkiej Brytanii

Technologie ogniw

Na rynku dominują dwie technologie: ogniwa polikrystaliczne i monokrystaliczne Ogniwa monokrystaliczne są zwykle wydajniejsze, ale droższe w produkcji, zaś polikrystaliczne mogą być wyprodukowane w przystępnej cenie, ale mają trochę mniejszą wydajność. Ostatecznie to od powierzchni dachu zależy, która technologia będzie dla Ciebie korzystniejsza. Jeśli masz ograniczoną powierzchnię, możesz osiągnąć największą produkcję energii przy pomocy ogniw monokrystalicznych.

Gwarancje

Producenci modułów fotowoltaicznych wyróżniają dwie różne gwarancje: gwarancję produktu oraz gwarancję wydajności. Wydajność modułu fotowoltaicznego spada wraz z upływem czasu użytkowania. Maksymalny spadek jest określony w gwarancji wydajności. Sharp oferuje 10-letnią gwarancję na produkt oraz 25-letnią jednolitą gwarancję wydajności. Niektórzy producenci proponują niejasną gwarancję wydajności. Dzięki jednolitej gwarancji Sharp możesz bezpiecznie zaplanować swój system fotowoltaiczny.

Trwała konstrukcja

W zależności od tego, gdzie moduły fotowoltaiczne są zainstalowane, są wystawione na działanie różnych czynników środowiskowych. Dlatego muszą być niezwykle wytrzymałe.

Sharp używa więc do produkcji wysokiej jakości materiałów, odpowiednich do trudnych warunków otoczenia.

Sharp oferuje szeroką gamę modułów fotowoltaicznych. Zapytaj o atrakcyjne oferty pakietowe, zawierające panele fotowoltaiczne oraz akumulator i inwerter.

Korzyści finansowe

Rosnące ceny energii elektrycznej w połączeniu z malejącymi kosztami systemów fotowoltaicznych sprawiają, że zakup panelu fotowoltaicznego to opłacalna inwestycja na przyszłość, zarówno z ekologicznego, jak i finansowego punktu widzenia.

Wiadomości o malejących taryfach gwarantowanych w wielu krajach sprawiły wrażenie, że nie warto już wytwarzać energii słonecznej. Jednak oprócz taryf gwarantowanych również inne czynniki czynią system wytwarzania energii słonecznej atrakcyjnym finansowo.

W ostatnich latach koszt energii elektrycznej z sieci publicznej gwałtownie wzrastał w Europie, średnio o 4,3% rocznie. Można spodziewać się kolejnych podwyżek. Jednocześnie ceny paneli fotowoltaicznych znacząco spadły, co z kolei pozytywnie wpłynęło na koszt inwestycji.

Oznacza to, że koszt wytwarzania energii słonecznej również samoczynnie spadł. Na energię słoneczną łatwiej sobie obecnie pozwolić niż na tradycyjnie wytwarzaną energię elektryczną i ta finansowa zaleta zwiększy się wraz ze wzrostem cen za zakup energii. Prywatny system wytwarzania energii słonecznej zapewnia pełną niezależność od cen dostawców.

Rządowe dofinansowania

W zależności od programów rządowych niektóre kraje oferują programy dofinansowania wspierające rewolucję energetyczną. Zapytaj instalatora o możliwości w Twoim kraju.

Ulgi podatkowe

W zależności od krajowych praw podatkowych w niektórych państwach europejskich zakup systemu fotowoltaicznego (paneli oraz akumulatora) może być korzystny przy rozliczaniu podatków. Zapytaj doradcę podatkowego o zasady w Twoim kraju.

Przyszłe sieci energetyczne

Niektórzy producenci  magazynów energii  pracują nad dodatkowymi korzyściami w przyszłości. Jeden z naszych partnerów w Niemczech rozpoczął juz tworzenie programu, dzięki któremu będzie możliwe przechowywanie i wykorzystywanie nadwyżki energii z sieci publicznej za darmo. Posiadanie własnego  magazynu energii daje Ci szansę na odkrywanie przyszłych możliwości.

Emisja CO2

Branie odpowiedzialności za przyszłość

Temat ochrony klimatu i środowiska naturalnego jest obecnie silnie zakorzeniony w powszechnej świadomości. Z tego względu stanowi jeden z głównych argumentów za produkcją czystej energii.

Znaczna większość naukowców uznaje, że emisja CO2 powoduje wzrost stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze, przyczyniając się do globalnego ocieplenia. Wzrost temperatury zagraża nie tylko stabilności klimatu na świecie, ale i podstawie wyżywienia ludzkości, istnieniu osad nadmorskich oraz różnorodności gatunków zwierząt i roślin.
(Źródło: Fraunhofer Institute).

Wielu ludzi już teraz polega na całkowicie wolnej od emisji i czystej podukcji elektryczności przez jeden z naszych systemów fotowoltaicznych. W ten sposób, niezależnie od aspektów finansowych i politycznych, przyczyniają się znacznie do zachowania środowiska oraz życia dla przyszłych pokoleń.

Twój własny wkład

Przykład: Przeciętne dwuosobowe gospodarstwo domowe zużywa średnio 2500 kWh energii rocznie. Gdyby używało energii słonecznej zamiast konwencjonalnej, oszczędziłoby ilość energii równą:

rocznej produkcji tlenu przez przeciętne drzewo

średniej emisji samochodu na dystansie 8750 km 
(Źródło: www.klimanko.de)

Wiedza Sharp o energii słonecznej

Sharp pracuje nad energią słoneczną od 1959 roku. Nasze poczucie odpowiedzialności za środowisko czyni z firmy Sharp globalną siłę napędową w badaniach i rozwoju modułów fotowoltaicznych.

Moduły fotowoltaiczne Sharp instalowane są w prywatnych domach, budynkach publicznych i blokach mieszkaniowych, satelitach, latarniach morskich, w ruchu drogowym oraz zastosowaniach przemysłowych. Szeroki wachlarz zastosowań udowadnia, że moduly fotowoltaiczne Sharp mogą być zintegrowane z wieloma różnymi środowiskami.

 • 2014

  Założenie Sharp Energy Solutions Europe. Centrum kompetencji dla innowacyjnych rozwiązań energetycznych

  2013

  Opracowanie ogniwa słonecznego o najwyższej na świecie wydajności 44,4%

  2011

  Rozpoczęcie pracy w jednej z największych elektrowni (73MW w Tajlandii)

 • 2010

  Międzynarodowe wyróżnienie IEEE milestone dla firmy Sharp za komercjalizację i industrializację ogniw słonecznych

  (IEEE = Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników)

  2008

  Największa  na świecie skumumowana produkcja ogniw słonecznych 2 GW 

  2005

  Opracowanie ogniw słonecznych przepuszczających światło słoneczne i możliwych do użycia jako budulec dla okien

 • 2000

  Światowy lider produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych

  1992

  Opracowanie krzemowych ogniw poli- i monokrystalicznych

  1980

  Opracowanie technologii amorficznych ogniw cienkowarstwowych

 • 1976

  Wypuszczenie na rynek pierwszych kalkulatorów działających na baterie słoneczne

  1970

  Rozpoczęcie produkcji ogniw fotowoltaicznych do użytku w przemyśle kosmicznym

  1959

  1963 Sukces w masowej produkcji ogniw fotowoltaicznych