Kontakt

Monitor Sharp wspierający współpracę w systemie Windows pomaga uniknąć „fikcyjnych spotkań”

Sale konferencyjne to nieodłączna część biura, ale wydajne zarządzanie nimi może być ogromnie frustrujące i trudne. Głównym problemem jest brak możliwości znalezienia wolnego pokoju, gdy wszystkie są zarezerwowane, co jest jeszcze bardziej irytujące, gdy rezerwujące je osoby nie pojawiają się w nich i tworzą „fikcyjne spotkania”. Wierzymy, że monitor Sharp wspierający współpracę w systemie Windows to inteligentne rozwiązanie tego problemu.

Nowoczesne miejsce pracy musiało gwałtownie się zmienić. Tradycyjny schemat został dopasowany do ewoluujących nawyków pracowników: czy to w formie elastycznych godzin pracy, współdzielonych stanowisk, rozwoju pracy zdalnej, czy nawet outsourcingu dla wielu pozycji.

Wiele firm potrzebuje mniej biurek niż kiedyś, ale wciąż tej samej lub większej przestrzeni do współpracy. Nadal spędzamy mnóstwo czasu na spotkaniach – Sharp w swoim badaniu szacuje, że to 25 godzin miesięcznie na przeciętnego pracownika biurowego w Europie.

Jednak jednym z największych zastrzeżeń, jakie mają pracownicy, jest ciągły brak dostępnych sal konferencyjnych. W większości przypadków nie wynika to z ich fizycznego braku, ale z nadmiernych rezerwacji.

 

Według magazynu Smart Buildings Magazine, w wyniku braku miejsca około 70% pracowników traci nawet 15 minut dziennie na szukaniu pokoju, w którym mogliby przeprowadzić spotkanie.

 

Zarządzanie przestrzeniami spotkań

W przeciętnym biurze odbywają się zwykle dwa rodzaje spotkań: zaplanowane i spontaniczne. Te pierwsze wiążą się z dłuższym terminem realizacji, zaś te drugie z natury organizowane są z doskoku.

Dane różnią się w zależności od raportu, ale szacuje się, że między 20 a 40% rezerwowanych sal konferencyjnych nie jest później używanych. Badanie firmy Senion, świadczącej usługi zarządzania przestrzenią, plasuje się pośrodku skali i wskazuje, że liczba ta wynosi 30%.

Taki stan rzeczy doprowadził do powstawania „fikcyjnych spotkań”: tych, na które zrobiono rezerwację sali, ale w których nikt ostatecznie nie wziął udziału. W raporcie firmy Senion czytamy, że „osoba, która nie pojawiła się w pokoju, nie ponosi konsekwencji. Jednak w rezultacie dla całej reszty dostępny jest o jeden pokój mniej”.

Ludzie nie pojawiają się na zaplanowanych spotkaniach z różnych powodów: ich odwołania, ale nieanulowania rezerwacji pokoju albo w efekcie masowej rezerwacji „na wszelki wypadek”, gdyby sala była potrzebna. Wszystkie te czynniki powodują, że fikcyjne spotkania blokują cenną przestrzeń, którą z powodzeniem można by wykorzystać na spontaniczne zebrania.

Szacuje się, że aż 33% spotkań to te nieplanowane – znalezienie wspólnego pomieszczenia na takie nieprzewidziane dyskusje może być trudne.

W rezerwacji sal pomaga użytkownikom szereg aplikacji. Jednak, chociaż system łatwej, zdalnej rezerwacji daje pracownikom wiele korzyści, dopilnowanie, by spotkanie faktycznie się odbyło, to już inna kwestia. Co więcej, jeśli się ono nie odbędzie, muszą zostać podjęte kroki, które pozwolą zwolnić pokój dla tych, którzy go potrzebują.

 

 

Połóż kres fikcyjnym spotkaniom z monitorem Sharp wspierającym współpracę w systemie Windows

Z pomocą może przyjść funkcjonalność Windows collaboration display from Sharp Wspomniane urządzenie to nowy rodzaj interaktywnego monitora do spotkań i współpracy. Monitor 4K wykorzystuje najnowocześniejszą, pojemnościową, 10-punktową technologię dotykową Sharp P-CAP, by ułatwiać pisanie na ekranie i odczytywanie wyświetlanych na nim treści.

Monitor Sharp wspierający współpracę w systemie Windows wyposażony jest również w nową platformę WorkSpace Intelligence, kompatybilną z narzędziem Azure Digital Twins, i pokazuje w czasie rzeczywistym informacje zbierane przez czujniki IoT. Można je wykorzystać, by przekazać zarządcom dane, których potrzebują, by zapewnić wydajną i produktywną eksploatację przestrzeni spotkań.

 

Czym jest monitor Sharp wspierający współpracę w systemie Windows?

Nasze urządzenie nie tylko daje możliwość monitorowania liczby osób na spotkaniu, co pozwala firmie podejmować oparte o rzeczywiste dane decyzje co do miejsca potrzebnego do współpracy, ale również rejestrować, gdy nikt nie pojawi się na spotkaniu. Za pomocą algorytmów SI opartych na chmurze te informacje można przesłać do oprogramowania odpowiedzialnego za rezerwacje, pozwalając na zwolnienie pokoju i udostępnienie go tym, którzy go potrzebują.

Monitor Sharp wspierający współpracę w systemie Windows będzie dostępny w sprzedaży od lata 2019 roku i zapewnia nowe sposoby pracy zespołowej niezależnie od lokalizacji czy projektu. Jeśli chcesz zobaczyć prezentację produktu, skontaktuj się z nami.

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Social