Kontakt

Nowo utworzona firma Sharp NEC Display Solutions rozpoczyna działalność

Warszawa, 02.11.2020
Z dniem 1 listopada 2020 roku Sharp Corporation (dalej "Sharp") i NEC Corporation (dalej "NEC") sfinalizowały ogłoszoną wcześniej transakcję utworzenia spółki joint venture poprzez nabycie przez Sharp 66% udziałów w NEC Display Solutions Ltd. (dalej "NDS"), spółki zależnej NEC.

Z dniem 1 listopada 2020 roku Sharp Corporation (dalej "Sharp") i NEC Corporation (dalej "NEC") sfinalizowały ogłoszoną wcześniej transakcję utworzenia spółki joint venture poprzez nabycie przez Sharp 66% udziałów w NEC Display Solutions Ltd. (dalej "NDS"), spółki zależnej NEC.

W związku z finalizacją transakcji, NDS zmieniła nazwę na Sharp NEC Display Solutions Ltd. (zwaną dalej "SNDS") i rozpoczęła działalność gospodarczą jako spółka zależna firmy Sharp. Nowo utworzona spółka SNDS będzie nadal koncentrować się na działalności związanej z monitorami B2B, produkując i rozwijając szeroką gamę rozwiązań Visual Solutions dla potrzeb różnych rynków i zastosowań.

Fujikazu Nakayama, Senior Executive Officer oraz Business Solutions BU President of Sharp, w nowej firmie będzie pełnił funkcję: Chairman, a Hisatsugu Nakatani, President of NEC Display Solutions, będzie pełnił funkcję: President of SNDS.

Nowa firma reprezentuje stałe zaangażowanie w działalność w zakresie rozwiązań Visual Solutions. Zarówno Sharp, jak i NDS są dwiema wiodącymi na rynku markami w zakresie produkcji i rozwoju rozwiązań wizualnych, a wspólne przedsięwzięcie Sharp-NEC zaowocuje szeroką gamą synergii. Firma SNDS, znana na całym świecie z zaangażowania w tworzenie wysokiej jakości produktów, dbałości o obsługę klienta i doskonałych relacji z partnerami biznesowymi, podchodzi do tej nowej możliwości z planami dalszego dostarczania wysokiej jakości innowacyjnych rozwiązań swoim klientom na całym świecie.


Zarys Spółki (na dzień 1 listopada 2020 r.)

(1) Nazwa: Sharp NEC Display Solutions Ltd. (Poprzednio: NEC Display Solutions Ltd.)

(2) Lokalizacja: Mita Kokusai Building, 4-28, Mita 1-chome, Minato-Ku, Tokyo, Japan

(3) Opis działalności: Rozwój, produkcja i sprzedaż produktów i rozwiązań wyświetlających na całym świecie


(4) Członkowie zarządu

Representative Director, Chairman (w niepełnym wymiarze godzin)

Fujikazu Nakayama

Representative Director, President

Hisatsugu Nakatani
Członkowie Zarządu (w niepełnym wymiarze godzin)

Ray-Shyang Lin

Toyoaki Namba

Yasukazu Kobayashi

Kiyotake China

Toshinori Kusaba


Audytorzy (w niepełnym wymiarze godzin)

Makoto Izumi

Kouji Suzuki

Masami Usuda

(5) Kadra kierownicza

President

Hisatsugu Nakatani


Dyrektorzy zarządzający

Atsushi Kuroda

Makoto Iwasaki
Dyrektorzy generalni

Makoto Oshikawa

Shigeru Matsuura

Shusaku Maeda

Kazuei Mochizuki

Mitsunori Aizawa(6) Kapitalizacja: 3 mld jenów

(7) Data założenia: 18 stycznia 2000 r.

(8) Główni akcjonariusze i wskaźniki udziału w kapitale zakładowym: Sharp Corporation 66%, NEC Corporation 34%.

(9) Pracownicy: Ok. 950 (na całym świecie)

(10) Spółki stowarzyszone

Sharp NEC Display Solutions of America, Inc.

Sharp NEC Display Solutions Europe GmbH

NEC Viewtechnology Trading (Shenzhen), Ltd.*3

                                                                                                                                                       

*3 Nazwa firmy ma zostać zmieniona na Sharp NEC Display Solutions (China), Ltd. do stycznia 2021 roku.
O firmie Sharp NEC Display Solutions Ltd.

Sharp NEC Display Solutions Ltd. jest wiodącym światowym dostawcą profesjonalnych i komercyjnych technologii wizualnych i rozwiązań digital signage, należącym wspólnie do Sharp Corporation i NEC Corporation. Sharp NEC Display Solutions oferuje jedno z najbogatszych portfolio rozwiązań wizualnych w branży, innowacje w zakresie wyświetlaczy LCD, projektorów lampowych i laserowych, technologie dvLED, 8K i 5G, rozwiązania do współpracy, narzędzia kalibracyjne, analitykę opartą na technologii IoT oraz AI. Sharp NEC Display Solutions to zaufana marka i dostawca kompleksowych rozwiązań, mający silne więzi z partnerami biznesowymi i znany z wysokiej jakości, niezawodności i najlepszego w branży wsparcia klienta, które obejmuje szereg profesjonalnych usług. Dzięki temu, że firma obsługuje wiele różnych rynków, ma ona kompetencje w zakresie handlu detalicznego, przedsiębiorczości, edukacji, rozrywki, transportu, energii i użyteczności publicznej oraz wielu innych obszarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sharpnecdisplays.com.

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Media społecznościowe