Kontakt

Pięć informacji o zabezpieczeniach urządzeń wielofunkcyjnych Sharp i twojej firmy

Urządzenia wielofunkcyjne w twoim biurze są tak samo podatne na ataki hakerów jak każde inne urządzenie połączone z siecią. Przyjrzyjmy się pięciu sposobom, w jakie Sharp radzi sobie z wynikającymi z tego wyzwaniami, oraz temu, jaką ochronę informacji zapewniają urządzenia wielofunkcyjne firmy.

Bogata oferta urządzeń wielofunkcyjnych Sharp obejmuje sprzęt wyposażony w szereg niezbędnych zabezpieczeń i trybów ochronnych. Proponujemy też kompleksowy zestaw docenianych rozwiązań do zarządzania dokumentami, które pomagają zabezpieczać twoje firmowe informacje. Karta Sharp „Security Reference Chart” szczegółowo przedstawia wszystkie standardowe i dodatkowe funkcje, które oferujemy.

Bardzo poważnie podchodzimy do procesów biznesowych i bezpieczeństwa, zarówno w siedzibie twojej firmy, jak i poza nią. Właśnie dlatego nieustannie rozszerzamy i udoskonalamy funkcje zabezpieczeń na urządzeniach wielofunkcyjnych. 

Bezpieczeństwo danych: wiodące na światowym rynku, najwyżej oceniane urządzenia wielofunkcyjne

Ochrona danych to niezbędna funkcja urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek. Urządzenia Sharp wyposażone są w standardowe i/lub dodatkowe zabezpieczenia, które chronią informacje przechowywane na urządzeniu i transmisje danych.

Sharp jako pierwszy producent urządzeń wielofunkcyjnych na świecie otrzymał certyfikat Common Criteria oraz wykonał certyfikację na poziomie EAL 4  dla modułu ochrony danych.

Szyfrowanie danych

Na urządzeniach wielofunkcyjnych Sharp można włączyć funkcję szyfrowania danych, która wykorzystuje 256 bitowy algorytm szyfrujący Advanced Encryption Standard (AES) do komunikacji i podczas zapisywania danych w pamięci RAM, na twardym dysku lub dysku SSD.

Nadpisywanie danych

Do wymazywania danych z dysku twardego urządzenia wielofunkcyjnego Sharp stosowana jest funkcja nadpisywania danych, którą można konfigurować. Operacja nadpisywania może być powtarzana nawet do dziesięciu razy. Dane zastępowane są losowymi liczbami. Metodę nadpisywania można spersonalizować, by odpowiadała konkretnym wymaganiom każdej firmy.

Funkcja „End of Lease”

Po zakończeniu eksploatacji urządzeniaSharp można skorzystać ze standardowej funkcji „End of Lease”, dzięki której wszystkie dane przechowywane w pamięci są nadpisywane i skutecznie usuwane. Oznacza to, że żadne dane nie opuszczają firmy razem z urządzeniem.

Bezpieczeństwo sieciowe

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp posiadają inteligentny interfejs sieciowy z funkcją zapory sieciowej, który dopuszcza komunikację tylko z komputerami o konkretnych adresach IP lub MAC oraz odpowiednio aktywować lub wyłączyć dowolny protokół lub port usługi na każdym urządzeniu.

Firma Sharp jest niezmiennie uznawana za innowatora w sektorze zabezpieczeń: przedsiębiorstwa i agencje rządowe na całym świecie polegają na rozwiązaniach Sharp w chronieniu poufnych danych przed nieupoważnionym dostępem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniach wielofunkcyjnych Sharp i o tym, jak nasze rozwiązania mogą pomóc Twojej firmie lepiej chronić informacje, skontaktuj się z nami.

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Media społecznościowe