Kontakt

Pięć najważniejszych kwestii przy wyborze laptopa do pracy w domu

„Praca z domu” staje się dla wielu osób normą. Czy dostarczasz swoim pracownikom zatem odpowiednie narzędzia? Poniżej przedstawiamy pięć najważniejszych funkcji, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do pracy z domu.

Laptopy stały się standardowym urządzeniem w wielu firmach i są dostępne w coraz większej gamie form, od urządzeń zastępujących komputery stacjonarne, które zapewniają duży ekran i pełną łączność, takich jak laptopy z serii dynabook Tecra, po ultrapłaskie i ultraprzenośne laptopy, takie jak laptopy z serii dynabook Portégé, charakteryzujące się długą żywotnością baterii i elastycznością użytkowania.

Wraz z wprowadzeniem większej ilości pracy z domu w wielu małych i średnich firmach wybór laptopa nabrał nowego wymiaru: dla użytkowników liczy się łatwość konfiguracji i obsługi, a dla firm - możliwość zdalnego wsparcia.

Przyjrzymy się funkcjom, na które dobrze zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do pracy w domu:


#1: Jakość ekranu laptopa

Jeśli chodzi o wybór laptopa do celów zawodowych, rozmiar ekranu jest często wymieniany jako główne kryterium. Dla wielu osób ekran musi być wystarczająco duży, aby mógł swobodnie zastąpić monitor stacjonarny, a jednocześnie wystarczająco niewielki, aby laptop można było z łatwością przenosić. Ekrany mobilnych laptopów są zazwyczaj wyposażone w wyświetlacz o przekątnej od 13,3 do 14,1 cala, ponieważ ten rozmiar oferuje najlepszy kompromis – większe rozmiary lepiej nadają się do urządzenia mającego zastąpić komputer stacjonarny.

Jednak rozmiar ekranu nie jest jedyną kwestią, którą należy rozważyć. Pomyśl o rozdzielczości, tj. liczbie pikseli, które składają się na wyświetlany obraz oraz o tym, czy możesz bez trudu zobaczyć wszystkie informacje, które musisz przeczytać. Elastyczność jest również kluczową cechą, więc zdecyduj się na wyświetlacz z jasnym, nie odbijającym światła ekranem, ponieważ wtedy będziesz mógł pracować wszędzie, także na zewnątrz w ogrodzie.

 

#2: Wydajność i prędkość

Wybór laptopa do celów zawodowych był kiedyś kompromisem pomiędzy mocą obliczeniową, a żywotnością baterii. Na szczęście, użytkownicy najnowszej generacji laptopów nie muszą się już godzić na takie rozwiązanie.

Jednak w związku z tym, że pracujemy z domu coraz więcej, pod uwagę trzeba będzie wziąć ilość mocy obliczeniowej, która przypada nie tylko na wykonywanie codziennych zadań w pracy, ale także na operacje w tle, takie jak podłączenie do pamięci masowej w chmurze, firmowych sieci VPN i innych tego typu form zdalnego dostępu.

Myśląc o wydajności, należy również wziąć pod uwagę jakość wykonania laptopa. Wybierz laptopa z obudową wykonaną ze stopu magnezu, ponieważ zapewni on najlepszą wytrzymałość i elastyczność, aby przetrwać trudne warunki na drodze, a także sprosta potrzebom użytkowania w ruchliwych warunkach domowych.

Zadbanie o bezpieczeństwo i prawidłową pracę laptopa ma kluczowe znaczenie, dlatego Dynabook oferuje wiele modeli z "gwarancją niezawodności", więc jeśli urządzenie przestanie działać poprawnie w ciągu roku od zakupu, zostanie naprawione, a Ty otrzymasz z powrotem wydane pieniądze.

 

#3: Klawiatura laptopa

Dla wielu osób o tym czy służbowy laptop jest dobry, decyduje to, czy dobrze wprowadza się dane. W tym celu niezbędna jest dobrej jakości wbudowana klawiatura i urządzenie wskazujące, zwłaszcza jeśli będziesz pracować w małym i ciasnym otoczeniu. Klawisze na klawiaturze laptopa powinny być dobrze rozmieszczone i mieć dobrą przyczepność. Co więcej, wybór klawiatury odpornej na zalanie z pewnością pomoże Ci poradzić sobie z trudnościami związanymi z pracą w domu, gdzie w otoczeniu rodziny może prowadzić do zalania laptopa.  

Każdy użytkownik biznesowy, który musiał podróżować w nocy będzie wiedział, jak ważna może być podświetlana klawiatura, pozwalająca na pracę w każdej słabo oświetlonej sytuacji. Funkcja ta może być niezwykle przydatna przy pracy z domu, ponieważ pozwala na przykład na pracę w salonie, gdy wokół Ciebie toczy się życie rodzinne.

 

#4: Elastyczność pracy

Praca w domu często wymaga od nas pracy w różnych miejscach, przy stole kuchennym czy siedząc na kanapie. W takich warunkach, nawet jeśli Twój laptop oferuje wszystko, czego możesz potrzebować, być może okaże się, że będzie trzeba szybko rozłożyć i złożyć swoje stanowisko pracy.

Sam laptop powinien posiadać funkcję natychmiastowego włączenia/wznowienia lub szybkiej hibernacji, dzięki czemu możesz szybko wstrzymać i rozpocząć pracę. Biometryczne uwierzytelnianie za pomocą twarzy lub palca do szybkiego i bezpiecznego logowania to kolejna opcja, którą warto rozważyć. Co więcej, jeśli pracujesz przy stole, stacja dokująca z łączem Thunderbolt 3 lub USB Type-C pozwoli Ci na łatwe ustawienie lub przerwanie połączenia.  

 

#5: Elementy multimedialne

Jedną z kwestii, która jest często pomijana przy wyborze laptopa służbowego, jest multimedialna funkcjonalność urządzenia. Jednak jeśli chodzi o pracę w domu, jak pokazała pandemia COVID-19, elementy takie jak dobrej jakości głośniki, mikrofon i kamerka internetowa są bardzo istotne.

Wybór laptopa z dobrej jakości sprzętem audio i wideo pozwala na lepszą interakcję ze współpracownikami i klientami. Należy również rozważyć czy dodanie kolejnych elementów, takich jak przewodowe lub bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, nie będzie wymagać zaangażowania działu IT.

Laptopy Dynabook firmy Sharp zostały stworzone z myślą o użytkownikach biznesowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak laptopy z dynabookami i innowacyjne rozwiązania mogą pomóc Twojej firmie w bezproblemowej pracy z domu skontaktuj się z nami.

 

Contact

Martyna Pokorska
Marketing Specialist CEE
martyna.pokorska@sharp.eu

Social