Kontakt

Podczas targów ISE Sharp prezentuje nową platformę i rozwiązania Digital Signage (Stoisko 12/E76)

W, 07.02.2017
Podczas targów ISE Sharp zaprezentuje nową platformę digital signage, Sharp Open Architecture Platform, która oferuje użytkownikom łatwe sposoby pobierania, przechowywania i odtwarzania treści bezpośrednio na monitorach Sharp. Platforma jest połączeniem nowego sprzętu i oprogramowania firmy Sharp oraz współpracujących z nią innych producentów oprogramowania.

- Wprowadzenie na rynek nowej platformy System-on-Chip (SoC) oraz duże inwestycje w odświeżenie oferty digital signage wyraźnie pokazują, że dokładamy starań, by zwiększyć naszą atrakcyjność w sektorze i na rynku. Mamy obecnie kompleksową ofertę, odpowiednie połączenie wysokiej jakości sprzętu, oprogramowania i rozwiązań oraz partnerów, co pozwoli pokazać naszym gościom podczas ISE, że jesteśmy gotowi na nowe wyzwania biznesowe. – mówi Robert Hubluk, Sales Manager CEE – Visual Solutions, Sharp Electronics.

W nowych monitorach jest już fabrycznie zainstalowane opracowane przez Sharp darmowe oprogramowanie Sharp Digital Signage Software. Firma udostępniła również producentom oprogramowania swoją platformę SoC dla systemu Android™. Sharp Open Architecture Platform łączy wysoką jakość sprzętu, środowisko SoC dla systemu Android oraz wybór odtwarzaczy software’owych dla sprzedaży detalicznej lub sektora corporate signage, opracowanych przez Sharp i zewnętrznych sprzedawców. Sharp ogłosił, że podjął już współpracę z takimi producentami oprogramowania, jak CityMeo, Grassfish, Videro oraz easyscreen.

Trzy nowe serie monitorów Sharp zapewniają elastyczne opcje łączności: monitory będą od teraz wyposażone w wydajny, wbudowany układ SoC (odtwarzanie w jakości 4K) z oprogramowaniem Sharp Digital Signage, wbudowany odtwarzacz USB Media Player z nowym oprogramowaniem Sharp Content Distributor lub gniazdo rozszerzenia Mini OPS (Open Pluggable Specification), poszerzające gamę zastosowań produktu.

Opracowane wspólnie z firmą Intel rozwiązanie Mini OPS to mniejsza wersja narzędzia OPS. Podczas ISE zostaną zaprezentowane trzy rodzaje modułów Mini OPS (PC, Wireless i HDBaseT), by zaproponować użytkownikom więcej opcji wyświetlania i interakcji. Kompaktowe moduły Mini OPS są łatwe w instalacji, użytkowaniu i konserwacji, a nowoczesne, szybkie złącza umożliwiają odtwarzanie w jakości 4K.

Nowej generacji seria monitorów PN-R o wysokiej jasności do pracy w trybie 24/7 zawiera rozszerzenie Mini OPS, co ułatwia zastosowanie monitorów w większej liczbie sektorów. Monitory nowoczesnej serii „plug and play” PN-Y wposażone są we wbudowany odtwarzacz multimedialny USB z automatycznym przełączeniem na odtwarzacz USB w razie przerwania sygnału, dzięki czemu treści są nieprzerwanie wyświetlane na ekranie. Seria PN-Q to zupełnie nowa oferta wielkoformatowych monitorów w przystępnych cenach idealnych do sal konferencyjnych i zastosowań w sektorze retail signage. Monitory wyposażono w duże ekrany o przekątnych od 60 do 90 cali oferujące obraz o wyjątkowej jakości.

Monitory PN-Y i PN-R mogą być montowane ekranem w górę lub w dół, co wyróżnia niektóre rozmiary monitorów Sharp, a także zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym. Posiadają wszystkie standardowe wejścia sygnałów oraz są dostępne w wersjach o różnej jasności i różnych rozmiarach: o przekątnych od 32 do 70 cali.

Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach Sharp Visual Solutions można znaleźć na stronie: www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/visual-solutions.htm

● Android jest znakiem towarowym Google Inc.

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Media społecznościowe