Kontakt

Pracownicy biurowi marnują więcej czasu, niż trwa ich urlop. Winna jest przestarzała technologia

Warszawa, 09.09.2016
Wraz z zakończeniem wakacji Sharp prezentuje wyniki badań, które wykazują, że przeciętny polski pracownik biurowy każdego roku traci przynajmniej 19 dni przez powolną i niewydajną technologię. To okres dłuższy niż urlop niejednego pracownika.

Według wyników badań najwięcej czasu pracownicy tracą na poszukiwanie plików na serwerze: ta czynność zajmuje im aż 21 minut dziennie. Inny zjadacz czasu wśród rutynowych czynności biurowych to korzystanie z urządzeń wielofunkcyjnych. Pracownicy spędzają sześć minut dziennie, czekając, aż nagrzeje się drukarka, oraz prawie dziesięć minut dziennie, oczekując na wydruki.

Ankieta przeprowadzona wśród 500 pracowników biurowych w Polsce wykazała, że powyższe czynności składają się na ponad 35 minut straconego czasu każdego pracownika dziennie, co równa się straconym 148 godzinom lub czterem tygodniom każdego roku. Z powodu nieefektywnej technologii na każdego polskiego pracownika przypada średnio 19 straconych dni pracy firmy rocznie, czyli więcej, niż podczas trzytygodniowych wakacji.

Prawie 73% ankietowanych stwierdziło, że ich miejsce pracy dysponuje przestarzałą technologią. Niemal połowa pracowników (46%) uznała, że gdyby ich biura były bardziej zaawansowane technologicznie, mogliby być bardziej produktywni, a prawie jeden na siedmiu pracowników (13%) przyznał, że w takim przypadku przestałby szukać innej pracy. Wyniki te powinny uświadomić firmom, że technologiczne unowocześnienie biur byłoby świetnym sposobem na poprawienie rezultatów oraz zmniejszenie rotacji personelu.

- Technologia ma ułatwiać nam życie i pomagać pracować szybciej. Jednak w rzeczywistości przestarzałe i trudne w użytkowaniu rozwiązania technologiczne często spowalniają pracowników, sprawiając, że tracą czas – mówi Adam Bieniewski, Marketing Manager, Sharp Electronics CEE. – Przestoje mogą prowadzić do niewykorzystania cennych możliwości biznesowych, zmniejszenia zysków, a nawet utraty pracowników. Firmy muszą zdać sobie sprawę z tego, jak ważna jest technologia dopasowana do zmieniających się potrzeb pracowników i umożliwiająca jak największą produktywność zespołów, a jednocześnie zwiększająca poziom motywacji i produktywności w miejscu pracy – dodaje.

•    Badania przeprowadzono z udziałem 6045 pracowników z dziewięciu krajów europejskich (Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji, Polski, Holandii, Czech i Węgier), w tym 500 pracowników z Polski.
•    Uznaje się, że dzień pracy trwa 8 godzin.
•    Uznaje się, że rok ma 250 dni (wyłączając weekendy oraz średnią liczbę dni świąt państwowych w dziewięciu krajach, w których przeprowadzono ankietę).
•    Polscy pracownicy mają prawo od 20 do 26 dni urlopu płatnego.


Nowe artykuły

RENAME / DELETE Link

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Media społecznościowe