Kontakt

Sharp 8M-B80AX1E: jak unowocześniliśmy monitor Sharp 8K drugiej generacji?

Monitor Sharp 8M-B80AX1E, nasz najnowszy model 8K, bazuje na technologii wykorzystanej w monitorze LV-70X500E – pierwszym produkcie 8K dostępnym na światowym rynku – i ma za zadanie lepiej wyświetlać treści w wydajnych transmisjach wysokiej jakości. Zobaczcie, jak ulepszyliśmy nasz najnowocześniejszy produkt z segmentu 8K.

Monitor Sharp 8M-B80AX1E zaprezentowaliśmy po raz pierwszy podczas targów Integrated Systems Europe 2019 i zachwyciliśmy gości niezwykle realistycznymi detalami oraz jasnością obrazu. Obecnie, tak jak w przypadku naszego pierwszego monitora, ten model to jedyny monitor 8K, który wykorzystuje potencjał przetwarzania obrazu, a nie podnoszenia rozdzielczości, by wyraźniej wyświetlać szczegóły treści 8K.

 

Monitor Sharp 8K drugiej generacji: nowe funkcje

80-calowy (przekątna 203 cm), większy monitor zapewnia prawdziwą rozdzielczość 8K o wartości 7680 x 4320 pikseli przy współczynniku proporcji 16:9, czyli czterokrotnie wyższą niż standardowy monitor 4K oraz aż 16 razy wyższą od monitorów Full-HD.

Oznacza to, że widz nie zauważa poszczególnych pikseli na ekranie. Jednocześnie nowy standard dokładnego odtwarzania obrazu daje efektywnym przedsiębiorstwom możliwość szybkiego tworzenia i analizowania niezwykle precyzyjnych danych, wspierając produktywność i pozwalając na wydajniejsze podejmowanie decyzji.

Oferujemy klientom monitor o jasności 800 cd/m2 przy standardowej eksploatacji oraz szczytową jasność 4000 cd/m2 dzięki technologii HDR. Zwiększyliśmy więc jasność ekranu modelu Sharp 8M-B80AX1E do poziomów nigdy wcześniej niespotykanych w naszej firmie.

Ponadto monitor Sharp 8M-B80AX1E cechuje 10-bitowa, rozszerzona paleta barw, która obejmuje 82% spektrum kolorów według standardu odtwarzania BT.2020. Takie parametry wyznaczono dla systemów telewizyjnych o rozdzielczości Ultra-HD w produkcji i emisji międzynarodowej.

Szczególnie w przypadku nagrań o szybkim przebiegu akcji nowoczesne monitory potrzebują częstotliwości odświeżania 60 Hz, by nadążyć za materiałem. Model Sharp 8M-B80AX1E jest do tego jeszcze lepiej przygotowany dzięki technologii podwójnej klatki 120 Hz. Dzięki temu klient może oglądać nawet najbardziej wciągającą i dynamiczną akcję w pełnej krasie.

Skorzystaliśmy również z okazji, by unowocześnić okablowanie z tyłu monitora oraz zwiększyć trwałość urządzenia. Model dostosowany jest do obecnego standardu HDMI2.0a dzięki czterem wejściom, pozwalającym na udostępnianie treści 8K. Jednak dodaliśmy także jeden port HDMI2.1*, który pozwoli na podłączenie urządzeń za pomocą pojedynczego przewodu, skracając w ten sposób czas konfiguracji sprzętu. (*opcja dostępna po aktualizacji oprogramowania Firmware w czerwcu 2019 roku)

 

 

Stworzony dla firm

Nowy standard modelu Sharp 8M-B80AX1E spełnia wymagania rosnącej liczby firm, zwłaszcza tych, które tworzą coraz ambitniejsze cyfrowe rysunki, projekty i schematy z wykorzystaniem aplikacji CAD („Computer Aided Design”) lub CAM („Computer Aided Manufacturing”). Aż do obecnego momentu ograniczeniem był brak możliwości wyświetlania informacji tak wyraźnie i dokładnie.
Po wprowadzeniu na rynek modelu Sharp 8M-B80AX1E nawet najbardziej złożone projekty można studiować w najdrobniejszych szczegółach. Niesamowicie realistyczne odtwarzanie treści ułatwia wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości, pozwalając sprawniej ocenić, jak nowe produkty lub maszyny będą wyglądać i działać w rzeczywistości.

 

Realistyczne filmy

Produkcja wysokiej jakości nagrań jest oczywiście niezbędna w przemyśle telewizyjno-emisyjnym. Monitor Sharp 8M-B80AX1E pozwala firmom edytować grafikę i nagrania o niezwykle wysokiej rozdzielczości, by tworzyć nieprawdopodobnie realistyczne treści.

 

Więcej szczegółów, więcej kontroli

Dla niektórych profesjonalistów możliwość śledzenia kluczowych informacji ma krytyczne znaczenie, zaś dostęp do niezawodnych obrazów wysokiej jakości może pomóc w szybkim, bezpiecznym podejmowaniu decyzji. Na przykład przy wzmożonym obecnie ruchu powietrznym kontrolerzy lotu potrzebują dokładnie monitorować tysiące lotów, które reprezentuje wiele linii i symboli.

Operatorzy kamer monitoringu oraz pracownicy służb ratunkowych muszą śledzić wiele różnych obrazów z kamer CCTV na jednym ekranie. Zatem im wyższa rozdzielczość, tym niższe ryzyko przeoczenia wypadków lub ucieczki podejrzanych z powodu niewyraźnych rysów twarzy na nagraniu. Podobnie firmy sektora transportu publicznego potrzebują kontroli nad jednoczesnym poruszaniem się wielu pojazdów, by unikać nieporozumień i możliwych opóźnień.

 

 

Szybka, dokładna analiza danych

Szybkość działania jest kluczowa w komercyjnych środowiskach obciążonych pracą, takich jak przedsiębiorstwa energetyczne, centra finansowe czy parkiety giełdowe. Każdego dnia bankowcy i sprzedawcy muszą szybko analizować niekończący się strumień grafiki, obrazów oraz ekranów pełnych drobnego tekstu, a jeden mały błąd w odczytywaniu tych złożonych informacji, na przykład pominięta cyfra, może skutkować ogromnymi stratami. 

Dlatego możliwość przetworzenia dużej ilości informacji, które są jasne i bardzo czytelne, za pomocą jednego ekranu nie tylko zwiększa produktywność, ale i obniża poziom ryzyka.

Przyszłość jakości 8K nie ogranicza się do wspomnianych środowisk: w sektorze medycznym również istnieje zapotrzebowanie na wydajne monitory, zarówno przeznaczone do analizy, jak i z potencjałem ich szerszego wykorzystania w przyszłości.

W niedługim czasie emisje na żywo oraz telewizja mogą z łatwością maksymalnie wykorzystać standard 8K. Już teraz obserwujemy przygotowania do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio, które będą pierwszym wydarzeniem tego typu filmowanym i transmitowanym w rozdzielczości 8K.

Monitor Sharp 8M-B80AX1E jest dostępny w sprzedaży w całej Europie od maja 2019 roku.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o środowisku Sharp 8K lub poprosić o prezentację modelu Sharp 8M-B80AX1E, skontaktuj się z nami.

 

Kontakt

Marzena Szulc
PR & Communication Manager CEE
marzena.szulc@sharp.eu

Social