Kontakt

Sharp pierwszym producentem, który spełnił międzynarodowy standard bezpieczeństwa

Warszawa, 15.11.2017
Sharp Electronics Europe ogłasza, że w obecnym momencie cyfrowe urządzenia wielofunkcyjne tego producenta z wbudowaną opcją ochrony danych są pierwszymi, które posiadają certyfikat Common Criteria zgodny z Protection Profile for Hardcopy Devices v1.0 (HCD-PP v1.0). To odpowiada najnowszym standardom bezpieczeństwa wymaganym przez organizacje rządowe i wojskowe.

Cyfrowe kolorowe systemy wielofunkcyjne Sharp pierwsze otrzymały certyfikaty Common Criteria zgodne z profilem ochrony Protection Profile for Hardcopy Devices v1.0

Common Criteria to zestaw wytycznych wykorzystywanych do oceny urządzeń informatycznych. Specyfikacje są ustalane i testowane przez niezależne laboratoria. Urządzenia Sharp są certyfikowane przez Japoński system oceny i certyfikacji bezpieczeństwa urządzeń informatycznych (JISEC).

Profil Hardcopy Device Protection Profile v1.0 (HCD-PP) to nowy standard dla cyfrowych urządzeń wielofunkcyjnych bazujący na wymogach określonych przez rządy Stanów Zjednoczonych i Japonii. Opracowano go we współpracy przemysłowej z National Information Assurance Partnership (NIAP) i International-Technology Promotion Agency, Japan (IPA). Jego celem jest ochrona danych przetwarzanych przez urządzenia wielofunkcyjne przed przejęciami hakerskimi. Standard wyznacza specyfikację dla stosowanych algorytmów szyfrowania i zapór sieciowych.

- To ważny krok do zmiany w naszej ofercie rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo, który oznacza, że możemy wspierać naszych klientów przetwarzających najtajniejsze dane na świecie. Spodziewamy się, że nowy standard ustanowiony przez Stany Zjednoczone i Japonię zacznie także wkrótce obowiązywać w Europie – komentuje Peter Plested, Director, Information Systems, Sharp Europe. – Kwestię bezpieczeństwa cyfrowych danych naszych klientów traktujemy bardzo poważnie. Byliśmy pierwszym producentem urządzeń wielofunkcyjnych, który otrzymał certyfikat Common Criteria w 2001 roku i wierzymy, że jesteśmy pierwszymi, którzy spełnili wymagania nowego, wyższego standardu. Ze względu na wejście w życie w maju 2018 roku „Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych” sprawa bezpieczeństwa danych jeszcze nigdy nie była tak istotna dla organizacji w Europie.

Certyfikat otrzymały następujące urządzenia wielofunkcyjne Sharp: MX-2630N, MX-3050N, MX-3550N, MX-4050N, MX-5050N, MX-6050N, MX-3060N, MX-3560, MX-4060N, MX-3070N, MX-3570N, MX-4070N, MX-5070N, MX-6070N. Obecni i nowi klienci mogą rozszerzyć swoje urządzenia o tę opcję poprzez aktualizację oprogramowania.

Lista produktów z certyfikatami JISEC jest dostępna na stronie organizacji promującej przetwarzanie danych (IPA).

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Media społecznościowe