Kontakt

Monitor bezszwowy Sharp PN-V602 wykorzystany na lotnisku Kolonia-Bonn

Sharp PN-V602, monitor przeznaczony do budowy ścian wideo o wysokiej jasności i rozdzielczości ultra-HD, to doskonały model Digital Signage dla lotniska Kolonia-Bonn. 

Gdy wspomniane lotnisko stanęło przed koniecznością unowocześnienia systemu monitorów informacyjnych i reklamowych, firma Ben Hur, wybrana na dostawcę i montażystę, musiała się zmierzyć z dwoma głównymi wyzwaniami.

Po pierwsze monitory musiały sprawdzać się w niezwykle dobrze oświetlonych korytarzach lotniska oraz obsługiwać treści dostosowane do jasnego światła.

Po drugie wyświetlane treści musiały być odtwarzane w jakości ultra-HD, by łatwo było je odczytać z każdej odległości. W zależności od lokalizacji odległość od ekranu w niektórych miejscach lotniska może wynosić zaledwie dwa metry. Dlatego monitor o niskiej rozdzielczości utrudniałby prawidłowy odbiór obrazu.

Monitory wykorzystujące technologię LED, które są zwykle używane w cyfrowych ścianach wideo, nie wchodziły zatem w grę – ich maksymalna rozdzielczość to 1190 x 703 piksele.

Ben Hur to niezależny dostawca systemów, dobrze znany z opracowywania, projektowania i wdrażania innowacyjnych cyfrowych koncepcji medialnych. Pracownicy firmy to eksperci w wybieraniu właściwych rozwiązań dla swoich klientów.

Ponieważ monitory LED nie były odpowiednim narzędziem, firma Ben Hur postanowiła stworzyć ścianę wideo z trzech monitorów Sharp PN-V602 zainstalowanych pionowo. Takie rozwiązanie pozwoliło osiągnąć rozdzielczość 2304 x 1366 pikseli, wręcz przewyższającą wymagania wobec wyświetlania treści w jakości ultra-HD i pracy w jasno oświetlonych holach.

Rozwiązania Sharp Digital Signage do wszystkich zastosowań

Monitor Sharp PN-V602 ma ultrawąską ramkę, która pozwala utrzymać minimalne przerwy między obrazami wyświetlanymi na monitorach zainstalowanych obok siebie w systemie ściany wideo. Posiada też wysokiej jakości konstrukcję odpowiednią dla lotnisk.

Lotnisko Kolonia-Bonn potrzebowało tylko trzech monitorów, by stworzyć ścianę wideo o wymaganych rozmiarach. Jednak modele Sharp PN-V602 mogą być łączone w zestawy złożone nawet z 25 monitorów (po pięć w poziomie i pionie) dla uzyskania najlepszych efektów.

Oprócz dużej jasności oraz wyświetlania treści wyraźnie widocznych nawet z odległości monitory Sharp oferują wyjątkową niezawodność, nawet podczas pracy w trybie 24/7. Według szacunków naszej firmy każdy monitor może z powodzeniem pracować maksymalnie przez 50 tysięcy godzin.

W efekcie monitory Sharp PN-V602 znajdują się teraz w każdej części lotniska Kolonia-Bonn i posiadają różne konfiguracje. Stephan Merkens, menadżer reklamy lotniska, następująco komentuje rozwiązanie: „nasi klienci szczególnie doceniają niezawodność i dostępność monitorów Sharp, nawet w miejscach skąpanych w naturalnym świetle”.

Rezultaty

Lotnisko Kolonia-Bonn używa 36 monitorów Sharp PN-V602 od ponad dwóch lat. Przez ten czas nie doszło do żadnych awarii ani usterek, co dowodzi solidności montażu oraz niezawodności działania wyświetlaczy.

Na instalacji monitorów cyfrowych korzystają wszyscy. W przeciwieństwie do billboardów plakatowych ściany wideo pozwalają na nieustanne zmienianie wyświetlanych treści, które można łatwo zaktualizować bez potrzeby ingerencji w samo narzędzie. Pozwala to na zaoszczędzenie dużej ilości czasu i środków finansowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Sharp Visual Solutions oraz o tym, jak możemy Ci pomóc ulepszyć Twoje rozwiązania Digital Signage, skontaktuj się z nami i poproś o spotkanie pokazowe.

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social