Kontakt

Sharp wprowadza na rynek największy na świecie monitor 8K

Warszawa, 30.03.2021
Firma Sharp ogłosiła wprowadzenie nowego, 120-calowego monitora LCD 8K do zastosowań profesjonalnych, wykorzystującego technologię UV²A. Nowy model 8M-B120C posiada ekran o największej przekątnej w segmencie monitorów 8K. Został zaprojektowany specjalnie z myślą o użytkownikach, dla których wyjątkowo szczegółowy i precyzyjny obraz jest priorytetem.

Monitor 8M-B120C jest wyposażony w panel LCD o powierzchni 4m², wykorzystujący 33 miliony pikseli. Oferowana rozdzielczość 8K jest czterokrotnie większa niż 4K Ultra HD i 16-krotnie większa niż Full HD. Wyświetlacz odtwarza obrazy w rozdzielczości wyższej niż ludzkie oko jest w stanie uchwycić. Zapewnia to znaczące korzyści dla coraz większej liczby firm, które polegają na wysokim poziomie szczegółowości i dokładności wyświetlanych informacji na ekranie – stacje transmitujące sygnał wizyjny, ośrodki projektowe czy branża medyczna, a także w miejscach, które przetwarzaja duże ilości danych pod presją czasu, takich jak kontrola ruchu lotniczego czy giełda papierów wartościowych.

Wyświetlacz 8K oferuje wyjątkową jakość obrazu i zwiększoną dokładność odwzorowania barw dzięki szerokiej gamie kolorów i zoptymalizowanemu podświetleniu LED. Funkcja HDR (High Dynamic Range), dodatkowo poprawia głębię obrazu, poprzez zwiększenie kontrastu  i zakresu kolorów, tworząc bardziej nasycony, a także naturalny obraz. Wyświetlacz zapewnia jasność 600 cd/m² i aż do 1000 cd/m² przy szczytowych poziomach podczas współpracy z lokalnym przyciemnianiem do 2048 stref, zapewniając w ten sposób wysoki poziom kontrastu.

W celu płynnej obsługi wideo, 8M-B120C wykorzystuje funkcję podwojenia ramki (frame doubler), z częstotliwością odświeżania do 120Hz, czyli do 120 obrazów na sekundę - dwa razy szybciej niż oferuje większość nowoczesnych monitorów (60Hz). Zmniejsza to rozmycie obrazu podczas dynamicznych scen ruchu, dzięki czemu sceny akcji wydają się bardziej realistyczne.  

Cztery porty HDMI 2.0a 4K pozwalają na bezproblemowe wprowadzenie sygnału 8K lub podzielenie ekranu w trybie 2x2. Przy wykorzystaniu portu HDMI 2.1 pozwala użytkownikom na uzyskanie przepustowości do 48 Gbit/s.

Cezary Mąka, Business Development Manager CEE, mówi: "Nasz najnowszy monitor oferuje najlepszą w swojej klasie technologię 8K w największym wyświetlaczu, jaki kiedykolwiek wprowadzono na rynek. Jesteśmy podekscytowani dalszym rozwojem naszego portfolio w zakresie monitorów 8K, aby jeszcze bardziej wspierać firmy, które wymagają najwyższej jakości obrazu w zastosowaniach profesjonalnych."   

Nowy monitor 8M-B120C będzie dostępny w ofercie firmy Sharp i jej partnerów od kwietnia tego roku . Więcej informacji: www.sharp.pl

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Media społecznościowe