Kontakt

Sharp wprowadza na rynek nowy, elegancki, czarny moduł fotowoltaiczny half cut

Hamburg, 26.05.2020
Sharp ogłasza dziś rozszerzenie oferty modułów fotowoltaicznych half-cut o nowy model NU-JC320B full black (cały czarny). Stylowy moduł half-cut PERC osiąga o 2-3% wyższą wydajność w porównaniu ze standardowymi modułami o pełnych ogniwach, dzięki czemu oferuje klientom przywiązującym wagę do wyglądu skuteczne i niezawodne rozwiązanie, nadające się do instalacji mieszkalnych i komercyjnych.

Model NU-JC320B zapewnia moc 320 W dzięki 120 monokrystalicznym ogniwom typu half-cut oraz unikalnej gwarantowanej przez Sharp dodatniej tolerancji mocy do 5%, co czyni go doskonałym wyborem dla instalatorów. Moduł cieszy oko wąską, czarną ramką oraz czarnym tyłem – jest idealny dla komercyjnych i indywidualnych klientów, którym zależy na eleganckiej konstrukcji.

W nowym module zastosowano technologię Sharp half-cut – pełne ogniwa są podzielone na dwie równe części, dzięki czemu moc energii elektrycznej wytwarzanej przez ogniwa jest o połowę mniejsza, a straty rezystancji zredukowane są do jednej czwartej. Dzięki temu zwiększa się wartość mocy oferowanej użytkownikowi.

Mniejsze o połowę natężenie prądu w modułach znacznie obniża temperaturę ogniw, co ogranicza ryzyko wystąpienia efektu hot spot, a w konsekwencji zwiększa trwałość modułu. Ogniwa half-cut mają również trzy małe puszki przyłączeniowe zamiast jednej, a każda wyposażona jest w diodę by-pass, dzięki czemu przenoszą mniej ciepła do sąsiednich ogniw. Wpływa to korzystnie na żywotność modułu i poprawia wydajność całego systemu.

Nowy moduł można montować w orientacji pionowej, co doskonale sprawdza się w zacienionych miejscach, na przykład w instalacjach na dachach o znacznym spadku. W przeciwieństwie do pełnych ogniw ogniwa half-cut mogą wytwarzać 50% energii dzięki górnej połowie modułu, nawet jeśli dolna znajduje się w cieniu.

Moduł jest wyposażony w dobrze znane na rynku złącza MC4 firmy Stäubli oraz powłokę antyrefleksyjną firmy DSM, która odbija o 1,2% mniej światła w porównaniu z innymi powłokami. Wykorzystanie wysokiej jakości komponentów w konstrukcji modelu NU-JC320B odgrywa kluczową rolę w zachowywaniu trwałości i wydajności produktu.

Bezpieczeństwo, jakość i trwałość modułu zostały potwierdzone certyfikatami IEC (IEC61215 oraz IEC61730). Produkty mają trwałą konstrukcję i zostały poddane rygorystycznym testom zgodności z międzynarodowymi standardami oraz próbom wytrzymałości w trudnych warunkach – z powodzeniem przeszły testy odporności na oddziaływanie amoniaku, mgły solnej, piasku oraz testy pod kątem degradacji wywołanej potencjałem (efekt PID).

Peter Thiele, prezes Sharp Energy Solutions Europe, mówi: „Z przyjemnością rozszerzamy ofertę modułów half-cut, by oferować klientom przywiązującym wagę do stylu niezawodne i sprawdzone technologie oraz elegancką, czarną konstrukcję. Nieustannie pilnujemy, by nasi klienci mogli polegać na firmie Sharp – lokalne działy obsługi klienta i usługi oferowane w całej Europie pozwalają klientom w pełni korzystać z technologii i produktów Sharp”.

Więcej informacji znajdziesz tutaj:
www.sharp.pl/solar-panels
LinkedIn

Twitter

YouTube


O Sharp Energy Solutions
Sharp to jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Napędza wykorzystanie technologii fotowoltaicznych od 60 lat. W ofercie firmy znajdują się moduły, zapewniające przyjazną środowisku produkcję energii, oraz akumulatory, pozwalające na wykorzystanie przechowywanej energii w dowolnym czasie. Do dziś firma Sharp dostarczyła na całym świecie ponad 50 milionów modułów fotowoltaicznych.

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Media społecznościowe