Kontakt

Informacja prasowa

Sharp wprowadza na rynek skalowalne urządzenia wielofunkcyjne stworzone dla rozwijających się firm

Warszawa, 15.03.2016

Sharp Electronics CEE ogłosił wprowadzenie na rynek trzech nowych kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A3 z serii MX Essential. Dzisiejsza inauguracja stanowi dopełnienie aktualizacji oferty maszyn A3. Stworzone z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, urzędach administracji publicznej oraz placówkach edukacyjnych modele MX-4050N, MX-3550N i MX-3050N są niedrogimi urządzeniami drukującymi, kopiującymi i skanującymi z licznymi możliwościami rozbudowy w miarę rozwoju potrzeb prowadzonej działalności.

Pracujące z prędkościami 40, 35 i 30 str./min nowe kolorowe modele A3 z serii MX Essential łączą w sobie wysoką jakość i prędkość z ergonomią łatwego w obsłudze interfejsu użytkownika, doskonale znanego użytkownikom innych urządzeń Sharp serii MX. Sharp oferuje również firmom szeroką gamę elementów wyposażenia opcjonalnego, która obejmuje zaawansowane funkcje wykańczania, możliwość bezpośredniego druku plików z pakietu Office, a także platformę Sharp Open System Architecture.

- Widzimy, że potrzeby firm stale się zmieniają, a jednocześnie na ich wydatki nakładane są silne ograniczenia. Dlatego wsłuchaliśmy się w potrzeby rynku, poszukującego niezawodnych urządzeń A3, które dobrze sprawdzą się we wszystkich podstawowych zadaniach. Nowe modele z serii MX Essential uzupełniają naszą ostatnio wprowadzoną na rynek serię Advanced i czynią urządzenia wielofunkcyjne Sharp dostępnymi dla szerszej grupy firm, potrzebujących technologii, która będzie z nimi ewoluowała. – skomentował Szymon Trela, Product Manager w Sharp Electronics CEE.

Ruchomy ekran dotykowy LCD  o wielkości 10,1 cala z uproszczonym interfejsem użytkownika, taki sam we wszystkich modelach serii MX Advanced i Essential, ułatwia wykonywanie wszystkich podstawowych czynności, dzięki dużym przyciskom i napisom. Łatwo go personalizować: jeśli, na przykład, użytkownik regularnie skanuje dokumenty w celu wysłania ich poprzez email, może przeciągnąć palcem przycisk odpowiadający tej funkcji i upuścić go na ekranie startowym.

Modele serii Essential wyposażono też w różne rozwiązania zmniejszające koszty prowadzonej działalności. Należy wśród nich wymienić niską wartość parametru TEC (typowe zużycie energii elektrycznej), krótsze czasy nagrzewania, możliwość ręcznego zaprogramowania godzin włączania i wyłączania w celu zmniejszenia zużycia energii i lepszej kontroli wydatków związanych z działalnością firmy. Automatycznie wysuwane pojemniki z tonerem dają lepszą kontrolę administratorom IT, którzy mogą określić  moment, w którym kaseta z tonerem zostanie wysunięta, co minimalizuje straty i pozwala lepiej panować nad kosztami związanymi z serwisowaniem.

Urządzenia serii MX Essential wyposażone są również w standardową funkcję wydruku podążającego, w którym zadania druku są przechowywane w urządzeniu do momentu identyfikacji użytkownika bezpośrednio przy jednym z pięciu urządzeń wielofunkcyjnych pracujących w sieci. Proponowane rozwiązanie nie wymaga stosowania serwera druku. Dla użytkowników oznacza to całkowitą swobodę wyboru urządzenia drukującego, bez konieczności czekania, aż dane urządzenie zostanie zwolnione.

Opcjonalna bezprzewodowa karta sieciowa w połączeniu z aplikacją Sharpdesk Mobile do wygodnego zarządzania drukiem i skanowaniem z urządzeń mobilnych pozwala użytkownikom bezpiecznie drukować i odbierać zeskanowane dokumenty z dowolnego miejsca w firmie, bezpośrednio na tabletach i smartfonach.

Opcjonalnie dostępne jest również rozwiązanie stwarzające możliwość  druku plików pakietu Microsoft Office (pptx, xlsx, docx) bezpośrednio z pamięci USB podłączonej do urządzenia wielofunkcyjnego.

W przypadku gdy firma się rozwija, urządzenia można wyposażyć w liczne opcjonalne funkcje wykańczające: finiszery broszurujące, ręczny zszywacz oraz zszywacz bezzszywkowy. Bez zszywek można połączyć nawet pięć kartek, co pozwala zmniejszyć zużycie materiałów eksploatacyjnych. W kasetach modeli serii Essential mieszczą się papiery o bardzo różnych formatach (do SRA3) i gramaturach (do 300 g/m²), co stwarza o wiele większe możliwości drukowania i wykańczania dokumentów w porównaniu z poprzednimi modelami urządzeń Sharp.

Media społecznościowe