Kontakt

Sharp wprowadza pierwszy monitor interaktywny dla małych grup roboczych (Stoisko 12/E76)

Warszawa, 07.02.2017
Na targach Integrated Systems Europe (ISE) Sharp prezentuje monitor PN-40TC1- pierwszy 40-calowy interaktywny model z serii BIG PAD stworzony z myślą o małych, nieformalnych salach spotkań. Nowy, mniejszy, monitor wyposażono wiele udogodnień znanych z większych modeli serii Sharp BIG PAD, co umożliwia sprawną wymianę pomysłów w niewielkich grupach od dwóch do sześciu osób.

- Sposób, w jaki organizacje przeprowadzają spotkania, cały czas ulega zmianom. Spotkania mają obecnie charakter mniej formalny i wymagają uniwersalnych rozwiązań technicznych, które pozwalają na szybką konfigurację, zapewniają łatwość obsługi, a ponadto są kompatybilne z osobistymi urządzeniami mobilnymi, takimi jak notebooki, smartfony i tablety. Firmy chcą mieć możliwość organizacji spotkania w 30 sekund – niezależnie od tego, czy ma ono polegać na bezprzewodowej wymianie materiałów, czy też ma to być telekonferencja. Nasza odpowiedź polega na poszerzeniu naszej nagradzanej serii monitorów BIG PAD, co pozwoli przenieść korzyści płynące z pracy grupowej z dużych formalnych sal zebrań do całego biura. – komentuje Robert Hubluk, Sales Manager CEE – Visual Solutions, Sharp Electronics.

Ze względu na czułość i precyzję, pisanie na ekranie dotykowym monitora LCD PN-40TC1 opisywane jest przez Sharp jako „Pen-on-Paper”, czyli naturalne wrażenie pisania po papierze. Częściowo wynika to z zastosowania technologii rozpoznawania dotyku P-Cap Capacitive, podobnej do znanej ze smartfonów i tabletów, oraz oprogramowania Sharp Pen Software.

Oprogramowanie Sharp Display Connect oznacza, że każdy może się połączyć z monitorem bezpośrednio ze smartfona lub tabletu. Połączenie nie sprowadza się wyłącznie do klonowania obrazu między urządzeniami, ale również umożliwia zachowanie pełnej interaktywności i sterowania dotykiem – na przykład w celu wykonywania notatek i bezpośredniej pracy na materiałach z urządzenia mobilnego poprzez sterowanie dotykiem i wykonywanie odpowiednich gestów na ekranie monitora PN-40TC1.

Zintegrowane gniazdo do podłączania modułów rozszerzających w standardzie Mini OPS stwarza dostęp do opcjonalnych funkcji – np. opcjonalna karta bezprzewodowa pozwala na podłączanie bez użycia kabli laptopów i tabletów, których można następne używać do wymiany materiałów i sterowania monitorem. Standard Mini OPS to nowsze i mniejsze rozwiązanie w stosunku do popularnego formatu OPS (Open Pluggable Specifications), opracowane przez firmy Sharp i Intel.

W połączeniu z rozwiązaniem Sharp Video Collaboration monitor PN-40TC1 można używać jako serwer do telekonferencji z przekazywaniem obrazu i dźwięku oraz wykorzystaniem tablicy interaktywnej, dzięki której użytkownicy mogą wymieniać się materiałami i nanosić notatki na obraz. W ramach jednej sesji można połączyć do czterech rozmieszczonych w różnych lokalizacjach monitorów BIG PAD, a uczestnicy mogą również łączyć się z komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych.

Monitor PC-40TC1 można zainstalować w orientacji poziomej, pionowej lub „na płasko”. Dostępna opcjonalnie podstawa na kółkach znacznie ułatwia przenoszenie. Monitor nadaje się do różnego typu instalacji nie tylko w biurze, ale również jako interaktywne narzędzie w sklepach i szkołach.

Więcej informacji na temat produktów i rozwiązań Sharp z kategorii Sharp Visual  można znaleźć tutaj: www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/visual-solutions.htm

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Media społecznościowe