Kontakt

Sharp z innowacjami na ISE (Sharp prezentuje powiększoną ofertę produktów na stoisku 12/E76)

Warszawa, 07.02.2017
Podczas targów ISE – pierwszego dużego wydarzenia w Europie, w którym Sharp bierze udział od czasu strategicznego aliansu z firmą Foxconn – firma zaprezentuje zmienioną ofertę produktową. Jej elementy to sześć nowych kategorii produktów, wprowadzenie nowej platformy digital signage Sharp Open Achitecture Platform oraz moduł OPS (Open Pluggable Specification), opracowany wspólnie z firmą Intel.

Nowościami w kategorii sprzętu jest 70-calowy monitor do konstrukcji telebimów – największy dostępny na rynku monitor tego typu, pierwszy 40” interaktywny monitor do użytku w małych salach konferencyjnych oraz oferta monitorów interaktywnych z technologią Direct Bonding. Na stoisku znajdzie się także prototyp półprzezroczystego monitora Field Sequential Display (FSD).

- Podczas ISE prezentujemy nową, kompleksową ofertą produktów. Inwestujemy w bardzo popularne sektory, takie jak digital signage, ale również w innowacyjne rozwiązania, takie jak wielkoformatowe telebimy czy monitory, idealne do małych pomieszczeń. Połączenie sił z firmą Foxconn wzmocniło naszą pozycję. Dzięki strategicznemu aliansowi możemy proponować klientom większy wybór, zapewniając dealerom oraz integratorom dodatkową możliwość rozpoczęcia współpracy sprzedażowej. – komentuje Robert Hubluk, Sales Manager CEE – Visual Solutions, Sharp Electronics.  

Monitory interaktywne
Połowa stoiska Sharp jest przeznaczona na prezentację interaktywnych monitorów konferencyjnych i szkolnych, w tym nowych 70-calowych i 80-calowych monitorów BIG PAD (PN-70SC5 i PN-80SC5), wyposażonych w technologię wykrywania dotyku Direct Bonding, zapewniającą lepsze wrażenia wizualne i dotykowe. Wydajniejsze funkcje zapewnią użytkownikom większą kontrolę nad prezentacjami oraz lepsze możliwości współpracy i interakcji.

Sharp zaprezentuje również stworzony z myślą o małych firmach i grupach roboczych 40-calowy monitor interaktywny BIG PAD do użytku w niewielkich pomieszczeniach konferencyjnych oraz zastosowaniach digital signage. Dotykowy, 40-calowy monitor PN-40TC1 wyposażony jest w pojemnościową technologię  rozpoznawania dotyku P-CAP. Oferuje wiele zalet większych monitorów BIG PAD w mniejszym rozmiarze, ułatwiając małym grupom dzielenie się pomysłami i współpracę.

Wszystkie monitory BIG PAD zapewniają doskonałe wrażenia „Pen-on-Paper”: oznacza to, że pisanie na nich sprawia wrażenie tak normalnego i naturalnego, jak pisanie na papierze. Pozwala na to odpowiednie połączenie funkcji sprzętowych oraz modułów oprogramowania, dzięki którym technologia jest katalizatorem, a nie barierą w prowadzeniu produktywnych spotkań i podejmowaniu współpracy.

Digital signage
Sharp unowocześnia swoją ofertę rozwiązań digital signage, prezentując nowe urządzenia i oprogramowanie oraz znajdując nowych partnerów biznesowych wśród innych producentów oprogramowania.

W ofercie monitorów Sharp prezentuje nowej generacji serie monitorów o wysokiej jasności PN-R oraz PN-U, serię monitorów „plug and play” PN-Y z wbudowanym odtwarzaczem USB oraz nową serię wielkoformatowych monitorów PN-Q w przystępnych cenach. Monitory PN-Q, idealne do sal konferencyjnych i innych zastosowań z sektora commercial signage, dostępne są w wersjach o przekątnej od 60 do 90 cali.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Sharp prezentuje nowe, bezpłatne oprogramowanie digital signage, Sharp Digital Signage Software, w które wyposażone są nowe monitory System on Chip (SoC). Firma udostępniła również swoją platformę SoC dla systemu Android™ sprzedawcom oprogramowania. Sharp Open Architecture Platform łączy wysoką jakość sprzętu, środowisko SoC dla systemu Android oraz wybór odtwarzaczy software’owych dla sprzedaży detalicznej lub sektora corporate signage, opracowanych przez Sharp i zewnętrznych sprzedawców. Firma Sharp ogłosiła, że podjęła już współpracę z takimi producentami oprogramowania, jak CityMeo, Grassfish, Videro oraz easyscreen.

Trzy nowe serie monitorów Sharp zapewniają elastyczne opcje łączności, takie jak wbudowany układ SoC (odtwarzanie w jakości 4K) z oprogramowaniem Sharp Digital Signage, wbudowany odtwarzacz USB Media Player z nowym oprogramowaniem Sharp Content Distributor, a także gniazdo rozszerzenia Mini OPS (Open Pluggable Specification), poszerzające gamę zastosowań produktu.

Opracowane wspólnie z firmą Intel rozwiązanie Mini OPS to mniejsza wersja standardu OPS. Podczas ISE zostaną zaprezentowane trzy rodzaje modułów Mini OPS (PC, Wireless i HDBaseT), by zaproponować użytkownikom więcej opcji wyświetlania i interakcji. Kompaktowe moduły Mini OPS są łatwe w instalacji, użytkowaniu i konserwacji, a nowoczesne, szybkie złącza umożliwiają odtwarzanie w jakości 4K.

Telebimy
Bazując na swojej silnej pozycji na rynku telebimów, Sharp zaprezentuje nowy, 70-calowy model, który jest największym dostępnym na rynku monitorem do budowy telebimów. PN-V701 łączy wyjątkowe technologie UV2A i Advanced UCCT (Uniform Colour Calibration Technology) z ultrawąską, wytrzymałą ramką. Efektem jest spójny obraz, wyświetlany w wysokiej jakości na całym telebimie z minimalnymi zakłóceniami, oraz łatwe utrzymanie jakości obrazu.

Przyszłościowa technologia
Sharp zaprezentuje również półprzezroczysty, 17-calowy monitor Field Sequential Display. Prototypowe urządzenie jest opracowywane w Japonii i posiada potencjał zastosowania w różnych sektorach: od digital signage po urządzenia rozrywkowe. Wysoce wydajna technologia jest zupełnie inna od rozwiązań stosowanych w obecnie dostępnych monitorach, ponieważ wykorzystuje system sekwencyjnego odtwarzania kolorów RGBW przy wysokiej częstotliwości.

Sharp nieustannie się rozwija i ocenia prototypy monitorów wyposażonych w różne technologie. Monitor Field Sequential Display to tylko jeden z wielu kierunków zainteresowań działu badań i rozwoju.

Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach Sharp Visual Solutions można znaleźć na stronie: www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/visual-solutions.htm.

● Android jest znakiem towarowym Google Inc.

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Media społecznościowe