Kontakt

Sharp zaprezentował dziś zdalnie w pięciu miastach równocześnie swój najnowszy monitor, wspierający współpracę w systemie Windows

Warszawa, 09.09.2019

W ramach serii połączonych zdalnie imprez w biurach Microsoft w Belgii, Francji, Włoszech, Polsce i Wielkiej Brytanii, Sharp zaprezentował swoim partnerom swój pierwszy monitor wspierający współpracę w systemie Windows. Interaktywny monitor nowej generacji 4K Ultra HD został stworzony do wspierania i polepszania pracy grupowej. Zastosowano w nim również opracowaną przez Sharp technologię rozpoznawania dotyku oraz czujniki, które mogą pracować z usługami Microsoft Azure Digital Twins w celu monitorowania przestrzeni do współpracy.

Podczas poniedziałkowej premiery firmy Sharp i Microsoft zaprezentowały zalety zdalnej współpracy oraz interakcję na żywo między pięcioma biurami, żeby wykazać, że opracowany przez Sharp monitor wspierający współpracę w systemie Windows oraz programy Microsoft znacznie ułatwiają pracę grupową w każdej firmie.

Opracowany przez Sharp monitor wspierający współpracę w systemie Windows został stworzony z myślą o wykorzystaniu popularnych narzędzi Microsoft – na przykład pakietu Office 365, który zapewnia firmom cyfrowe centrum do pracy zespołowej, oraz Microstoft Teams, który tworzy platformę do komunikacji, wymiany dokumentów i równocześnie udostępnia przydatne do pracy narzędzia.

70-calowy monitor wspierający współpracę w systemie Windows wyposażono w  czujniki internetu rzeczy (IoT), które pomagają kontrolować sale spotkań. Sensor może przekazywać dane do platformy Azure Digital Twins, co umożliwia administratorom budynku monitorowanie dostępności sal spotkań, poziomu jakości powietrza, natężenia światła i wilgotności.

Te zaawansowane funkcje są częścią wizji firmy Microsoft, polegającej na wykorzystaniu możliwości inteligentnej chmury obliczeniowej w miejscu pracy, z wykorzystaniem połączenia sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy oraz narzędzi podnoszących wydajność w celu stworzenia bardziej produktywnego i sprzyjającego współpracy otoczenia. Firmy będą mogły wykorzystać te dane do zarządzania ogrzewaniem, chłodzeniem i udostępniania sal na podstawie rzeczywistego wykorzystania przestrzeni.

– Opracowany przez Sharp monitor wspierający współpracę w systemie Windows jest wyjątkowo łatwy do podłączenia i obsługi. Wystarczy do niego podejść, włączyć i można rozpocząć wspólną pracę. Ale to nie wszystko. Ten monitor również kontroluje stan otoczenia, pomagając utrzymać optymalne warunki do pracy. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą, by ich miejsce pracy było bardziej inteligentne. To centralny punkt sali spotkań oraz okno do komunikacji z pozostałymi członkami zespołu, a nawet resztą świata
– komentuje Maciej Materna, Product Manager Visual Solutions CEE.

Opracowany przez Sharp monitor wspierający współpracę w systemie Windows będzie dostępny w sprzedaży już wkrótce.

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Media społecznościowe