Kontakt

Dyskretne innowacje w urządzeniach wielofunkcyjnych Sharp ułatwiające pracę biurową

London, 08.06.2016

Innowacja przyjmuje różne kształty i rozmiary. Chcemy zaprezentować ci szereg przydatnych funkcji, których być może nie zauważysz, dopóki nie zaczniesz korzystać z urządzenia wielofunkcyjnego Sharp, ale które na pewno pokochasz.

Sharp od stu lat nieustannie buduje swoją reputację innowacyjnego producenta technologii. Od początków firmy, kiedy powstał ołówek automatyczny Ever-Sharp, aż po dzisiejszą wizję, by łącząc technologie zmieniać sposób, w jaki firmy wykorzystują informacje, innowację mamy w genach.

Jednak innowacja nie zawsze oznacza radykalną zmianę. Na przykład najnowsze urządzenia wielofunkcyjne Sharp są wyposażone w szereg większych i mniejszych funkcji, których być może nie zauważysz, dopóki nie zaczniesz z nich korzystać.

Modele Sharp MX-4070N, MX-3570N i MX-3070N oferują funkcjonalności, które na co dzień pozornie niezauważalnie ułatwiają ci pracę biurową. Poznaj je!

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp: zszywanie bezzszywkowe

Modele z nowej oferty urządzeń wielofunkcyjnych Sharp oferują dwa nowe sposoby zszywania. Zszywanie ręczne to wygodna funkcja, która pozwala na umieszczenie dokumentów w szczelinie finiszera, by je zszyć. Można ją wykorzystywać do różnych zadań, w tym do ponownego zszycia rozdzielonych oryginałów po ich skopiowaniu.

Kiedy myślisz o zszywaczu, pewnie wyobrażasz sobie małe kawałki metalu, które zszywają twoje dokumenty. Jest lepszy sposób, który pozwala na zmniejszenie kosztów i eliminuje potrzebę kupowania oraz przechowywania zszywek.

Zszywanie bezzszywkowe to schludna opcja obróbki końcowej, obsługiwana przez sterownik lub z panelu użytkownika. Pozwala na zaciśnięcie kartek przez finiszer. Możesz w ten sposób połączyć maksymalnie pięć kartek jednocześnie, tworząc jeden dokument. To doskonała alternatywa dla zszywania z użyciem zszywek.

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp: funkcja Office Direct Printing

Funkcja drukowania bezpośredniego Office Direct Printing to przydatna innowacja, pozwalająca na bardzo szybkie wydrukowanie pliku z pamięci USB. Starsze urządzenia obsługiwały tylko pliki TIFF, JPEG oraz PDF, ale najnowsze wersje urządzeń z oferty Sharpzapewniają  również wydruk najpopularniejszych frmatów dokumentów biurowych: plików programu Excel, Word czy PowerPoint.

Funkcja jest naprawdę wygodna – nie musisz logować się na komputerze ani używać terminali. Po prostu wejdź do biura, podejdź do urządzenia i podłącz pamięć USB. Podręczne menu automatycznie pojawi się na ekranie i wyświetli miniatury plików, dzięki czemu łatwo wybierzesz dokumenty do wydrukowania.

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp: logowanie Single Sign-On do publicznego serwera w chmurze

Nowej generacji urządzenia wielofunkcyjne Sharp zapewniają dostęp do publicznych usług opartych na chmurze, takich jak Google Drive, Microsoft OneDrive czy SharePoint, a także do naszego produktu, Cloud Portal Office.

Przy pierwszym korzystaniu z usługi będziesz musiał wprowadzić dane dostępowe do twoich publicznych kont w chmurze. Gdy podejdziesz do urządzenia kolejny raz, wystarczy, że zalogujesz się do urządzenia za pomocą karty zbliżeniowej lub w inny sposób. Po wybraniu odpowiedniej chmury, zostaniesz automatycznie połaczony ze swoim kontem, bez potrzeby ponownego wprowadzania danych logowania.

Funkcja Single Sign-On zapewnia natychmiastowy dostęp do plików, co ułatwia współpracę z innymi. O wprowadzenie jej prosili nas nasi klienci – spełniliśmy ich oczekiwania.

Jedna osoba może pracować na dokumencie i zapisać go we wspólnej przestrzeni w chmurze, a ktoś inny uzyskać dostęp do dokumentu z urządzenia wielofunkcyjnego i wydrukować go. Współpracownicy mogą na zmianę zapisywać zmiany w pliku, skanować go i przechowywać na tym samym koncie w chmurze – dzięki temu praca jest łatwa i szybka.

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp: wydruk podążający

Zwykle gdy chcesz wydrukować dokument z komputera, wybierasz drukarkę z sieci firmowej i idziesz do urządzenia po wydruki. Choć w pracy dobrze czasem wstać zza biurka, to w tej sytuacji często zdarza się, że przy urządzeniu odkrywasz, iż w kolejce wydruku są już pliki kilku kolegów. Masz dwa wyjścia: czekać na swoją kolej lub wrócić do komputera, anulować drukowanie i wybrać inną drukarkę.

Sharp proponuje ci dogodniejsze rozwiązanie: korzystanie z systemu wydruku podążającego. Dokumenty wysyłane z komputera są kierowane na jedną drukarkę, ale możesz je wydrukować na dowolnym urządzeniu. Wystarczy podejść do wolnego urządzenia, zalogować się i wskazać swoje dokumenty, które chcesz wydrukować - bez potrzeby wracania do biurka*. Druk podążający to standardowa funkcja w nowych urządzeniach A3 do druku kolorowego, która  jest dostępna bez żadnych dodatkowych kosztów związanych z inwestycją w serwer druku do przechowywania dokumentów.

*Maksymalnie 5 połączonych urządzeń.

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp: drukowanie z urządzeń mobilnych

Dzisiejszy świat jest coraz bardziej mobilny. Duża ilość dokumentów, z którymi pracujemy, jest wysyłana  i odbierana przez tablety, laptopy oraz smartfony. Nowej generacji urządzenia wielofunkcyjne Sharp obsługują łączność WiFi, co pozwala na odbieranie skanów oraz drukowanie dokumentów z wykorzystaniem wybranego urządzenia mobilnego i przy użyciu wydajnej aplikacji Sharpdesk Mobile.

Masz coraz więcej możliwości pracowania w dowolny sposób, ponieważ nasze urządzenia obsługują również funkcję Google Cloud Print, aplikację Mopria, usługę AirPrint oraz system Android, by umożliwić drukowanie za pomocą twojego urządzenia mobilnego.

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp: niezwykle szybkie automatyczne wybudzenie

Wbudowany czujnik ruchu zainstalowany w najnowocześniejszych urządzeniach wielofunkcyjnych sprawia, że są gotowe do pracy, gdy tylko ich potrzebujesz. Czujnik zlokalizowany z przodu urządzenia wykrywa zbliżającego się użytkownika i uruchamia urządzenie, skracając czas oczekiwania oraz dając ci możliwość szybszego kopiowania lub skanowania, a potem przejścia do kolejnego projektu.

Jak widzisz, Sharp robi wszystko, by twoje miejsce pracy było jak najwydajniejsze. By dowiedzieć się więcej o urządzeniach wielofunkcyjnych Sharp oraz o tym, jak innowacja może pomóc twojej firmie, odwiedź stronę www.sharp.pl.

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social