Kontakt

Tech Data rozszerza współpracę z Sharp Electronics CEE

Warszawa, 08.04.2020

Firma Tech Data (Nasdaq: TECD) ogłosiła dzisiaj rozszerzenie umowy dystrybucyjnej z Sharp Electronics CEE, dostawcą najwyższej jakości urządzeń wielofunkcyjnych oraz profesjonalnych systemów cyfrowych dla środowisk biurowych i punktów druku. Partnerzy Handlowi Tech Data będą teraz mieli dostęp, obok monitorów profesjonalnych i monitorów interaktywnych oraz terminali POS, do urządzeń drukujących, rozwiązań, usług oraz materiałów eksploatacyjnych Sharp.

Tech Data oferuje innowacyjne rozwiązania IT odpowiadające na zmieniające się, ale niezmiennie wysokie potrzeby klientów poszukujących najnowszych technologii dla uzyskania optymalnych wyników biznesowych. Od lat z sukcesem wdraża najnowsze technologie, sprzęt, oprogramowanie oraz usługi IT. Sharp z kolei tworzy rozwiązania wpierające różnorodność i szyte na miarę niepowtarzalnych potrzeb klientów na całym świecie. Zmienia sposób, w jaki firmy wykorzystują informacje.

W Polsce Tech Data i Sharp CEE współpracują ze sobą od listopada 2018 r. Do momentu rozszerzenia umowy dystrybucyjnej Tech Data była autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań do komunikacji Sharp. W chwili obecnej w portfolio Tech Data znajdą się również urządzenia drukujące i materiały eksploatacyjne.

Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data Polska, komentuje: „Wzbogacenie portfolio Tech Data o kolejne produkty Sharp stanowi ważny krok na ścieżce umacniania naszej pozycji na rynku druku oraz materiałów eksploatacyjnych. Rozwiązania Sharp bardzo dobrze wpisują się w strategię rozbudowy oferty Tech Data w tym obszarze oraz w profil współpracujących z nami Partnerów Biznesowych. Rozszerzenie umowy z pewnością przyczyni się do zacieśnienia współpracy pomiędzy Tech Data a Sharp oraz poszerzy dostępność produktów i rozwiązań Sharp na polskim rynku. Skorzysta na tym wielu Partnerów Biznesowych, którzy do tej pory nie nawiązali współpracy z Producentem. Nie do przeceniania pozostaje także fakt, iż Tech Data oferuje tym Partnerom Biznesowym, poza kompetencjami swoich pracowników, solidne zaplecze finansowe oraz logistyczne, a to sprzyja rozwojowi sprzedaży.”

Rafał Szarzyński, Regional Sales Manager CEE, Sharp Electronics CEE, komentuje: „Poszerzenie współpracy z Tech Data poprzez dodanie nowej linii produktowej urządzeń drukujących, to kolejny etap rozwoju współpracy z kanałem IT. Poprzez współpracę, zapewnimy lepszy dostęp do produktów, usług i rozwiązań oferowanych przez Sharp na terenie Polski. Tech Data, jako profesjonalny dystrybutor z wartością dodaną, zapewni nam wsparcie i logistykę na najwyższym poziomie. Celem jaki sobie stawiamy, jest dotarcie do tych resellerów i integratorów, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z naszą ofertą.
I dodaje: „W przyszłości planujemy również świadczyć pełen outsourcing wydruku w modelu „all-in” dla Partnerów. W ramach jednej umowy i opłaty zapewnimy serwis, dzierżawę oraz usługi, które następnie Partner będzie mógł oferować do klienta końcowego. Umowy będą obowiązywać od 24 do 60 miesięcy wraz z gwarancją niezmienności warunków handlowych w trakcie ich obowiązywania. Do obsługi kanału przydzielimy dwie osoby z naszego zespołu, które będą odpowiadały za kontakt z Partnerami, pomoc w doborze rozwiązania, a nawet wspólne wizyty z Partnerem u jego klienta o ile będzie taka konieczność.

Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data Polska, podsumowuje: „Tech Data dostosowuje się do nieustannych zmian w światowym popycie na technologię. Nasi Dostawcy, w których gronie od dwóch lat znajduje się Sharp, gwarantują jakość i fachową wiedzę, co jest niezwykle cenne na dynamicznym i wymagającym rynku technologii, oferując doskonałą obsługę oraz światowej klasy realizacje.”

Za rozwój sprzedaży urządzeń drukujących i materiałów eksploatacyjnych Sharp w Tech Data Polska będzie odpowiadał Product Manager, Dariusz Pomirski.

 

O Tech Data   

Tech Data łączy ludzi na całym świecie dzięki mocy technologii. Nasze kompleksowe portfolio produktów, usług i rozwiązań, wysoce specjalistyczne umiejętności oraz wiedza w zakresie technologii nowej generacji umożliwiają Partnerom Handlowym wprowadzanie na rynek produktów i rozwiązań, jakich świat potrzebuje do komunikacji, rozwoju i postępu. Tech Data zajmuje 83. pozycję w rankingu Fortune 500® oraz dziesiąty rok z rzędu została uznana przez Fortune za jedno z „najbardziej podziwianych przedsiębiorstw na świecie” („World’s Most Admired Companies”). Więcej informacji można uzyskać, odwiedzając stronę www.techdata.com lub śledząc nasze profile na Twitterze, LinkedInie i Facebooku.

Informacje o Tech Data Polska
Tech Data Polska jest czołowym dystrybutorem IT oferującym szerokie portfolio produktów i usług najważniejszych producentów na rynku. Firma jest częścią Tech Data Corporation, jednego z największych międzynarodowych koncernów zajmujących się dystrybucją sprzętu komputerowego i oprogramowania. W 2018 r. Tech Data Polska obchodziła 30-lecie swojej działalności.

Znajdź Tech Data Polska (End Point Solutions) na Twitterze: @TechDataPL. Dołącz do społeczności Tech Data (End Point Solutions)  w LinkedIn oraz na Facebooku.

Znajdź Tech Data Polska (Advanced Solutions) na Twitterze: @TechDataPL_AS. Dołącz do społeczności Tech Data (Advanced Solutions)  w LinkedIn oraz na Facebooku.

Kontakt

Urszula Rost
Marketing & Communications Specialist CEE
urszula.rost@sharp.eu

Media społecznościowe