Kontakt

Dlaczego Sharp wyposażył monitory nowej generacji w moduły Mini OPS?

Sharp nieustannie poszukuje sposobów na ulepszenie monitorów cyfrowych dla swoich klientów. W ramach ostatnich innowacji dodaliśmy do nich gniazdo Mini OPS oraz opracowaliśmy trzy różne moduły wykorzystujące tę technologię. Co to za produkty i jak mogą usprawnić Twoją firmę?

Rynek rozwiązań Digital Signage jest w pełnym rozkwicie: według jednego z niedawnych raportów do 2023 roku będzie warty 23 miliardy dolarów. Sektor sprzedaży detalicznej jest obecnie uważany za głównego użytkownika takich rozwiązań w działalności promocyjnej w punkcie sprzedaży. Jednak wykorzystanie monitorów wielkoformatowych w sektorze korporacyjnym również wzrasta – firmy umieszczają je w recepcjach, salach konferencyjnych oraz biurach o planie otwartym, by udostępniać informacje.

W związku z rosnącym zróżnicowaniem zastosowań monitorów firma Sharp rozszerzyła funkcje najnowszych modeli i wyposażyła je w gniazdo Mini OPS oraz moduły. Dzięki temu możesz zmieniać i dodawać opcje w zależności od potrzeb.

Mini OPS to nowoczesny, mniejszy format oryginalnego modułu OPS (Open Pluggable Specification), wprowadzonego na rynek przez firmę Intel w 2010 roku, który stał się światowym standardem. Modele Mini OPS wykorzystują zalety najnowszych, bardziej energooszczędnych chipsetów Intel. Moduły opracowane przez Sharp zapewniają szereg nowych funkcji: od uczynienia monitora bardziej inteligentnym rozwiązaniem po rozszerzenie opcji łączności.

W pierwszym etapie Sharp wprowadził na rynek trzy moduły Mini OPS, które współpracują z nowej generacji monitorami cyfrowymi PN-R oraz monitorami Sharp BIG PAD PN-40TC1, idealnymi do niewielkich sal spotkań. Moduły Win10 PC, Wireless Casting (kopiowanie ekranu urządzeń użytkownika) oraz HDBaseT Receiver pozwalają na udostępnianie treści oraz zwiększają możliwości interakcji. Z czasem Sharp planuje wprowadzenie gniazda Mini OPS jako standardowego wyposażenia we wszystkich modelach z oferty.

Moduł Sharp Mini OPS PC (PN-ZB03PC) zapewnia użytkownikowi profesjonalne narzędzie PC obsługujące system Windows 10 IoT. Zapomnij o kablach i przewodach: moduł skutecznie zmienia twój monitor w rozwiązanie All-in-One PC, które otworzy dowolną aplikację użytkownika.

Moduł Mini OPS PC to standardowe narzędzie komputerowe z systemem Windows 10 IoT i pojemnością dysku SSD 64 GB, dlatego możesz używać go jako osobnego komputera. Pozwala to skorzystać z klawiatury USB i myszki, by zainstalować, skonfigurować i uruchomić aplikacje, tak jak na każdym innym komputerze.

Takie rozwiązanie jest dużo bardziej elastyczne niż używanie odtwarzacza podłączonego do monitora. Wspomniane odtwarzacze często obsługują tylko niektóre formaty plików oraz dają ograniczoną możliwość planowania. Za to korzystając z modułu PC, nie jesteś ograniczony formatem ani rozmiarem pliku, a ponieważ moduł posiada port LAN, możesz korzystać ze wszystkich zalet dostępu do Internetu oraz nie musisz przejmować się miejscem przechowywania treści. Dwa porty USB umożliwiają podłączenie do modułu PC dodatkowych urządzeń, funkcji czy innych rozwiązań zwiększających wydajność.

Moduł bezprzewodowy Sharp Mini OPS Wireless module (PN-ZB03W) zapewnia pełny wachlarz obecnych standardów łączności bezprzewodowej. Pozwala użytkownikom udostępniać treści urządzeniom Digital Signage lub sprzętowi w sali konferencyjnej z laptopa, smartfona lub tabletu.

To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla środowiska sprzedaży detalicznej: pozwala użytkownikom szybko połączyć się z cyfrowym monitorem, by udostępniać i aktualizować treści wyświetlane na ekranie. Dzięki dostępnej w każdym momencie funkcji bezpośredniego rysowania użytkownicy modelu PN-ZB03W mogą również korzystać z monitora jak z tablicy interaktywnej, skutecznie zmieniając go we flipchart za pomocą naciśnięcia jednego przycisku.

Modułem prawdopodobnie najlepiej spełniającym wymagania sprzedawców detalicznych jest Sharp Mini OPS HDBaseT Receiver (PN-ZB03H). Podłączenie tego urządzenia z tyłu monitora Sharp pozwoli na kontrolowanie treści przesyłanych na ekran z większej odległości niż zazwyczaj bez straty na jakości danych. Moduł z łatwością obsługuje nawet rozdzielczość 4K.

Standardowe urządzenia obsługujące łączność zazwyczaj muszą znajdować się w obrębie pięciu metrów od monitora, by zapewnić dobrą jakość obrazu bez szumu i narażania danych. Jednak moduł HDBaseT pozwala zwiększyć odległość aż do stu metrów, co czyni go idealnym dla sklepów i outletów, które mogą wystawić monitor przed sklep, a odtwarzacz mediów (komputer, laptop czy odtwarzacz Blu-Ray z wyjściem HDMI) trzymać na zapleczu lub w biurze na piętrze.

Dzięki temu sprzedawcy detaliczni mogą ustawić monitor Digital Signage w dowolnym miejscu sklepu i utrzymać wysoką jakość obrazu oraz zyskują kontrolę nad wygodnym unowocześnianiem monitorów. System otwartej architektury modułu Mini OPS oznacza, że Sharp i partnerzy będą opracowywać w przyszłości nowe urządzenia, które użytkownicy będą mogli dodać do swojej kolekcji lub zainstalować w miejsce starych po wypuszczeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o monitorach Sharp PN-R oraz tym, jak funkcje Mini OPS mogą wspierać Twoją firmę, Skontaktuj się z nami i poproś o spotkanie pokazowe.

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social