A man using a computer

Jak Twoja firma może skorzystać z usługi PC as a Service

Przestarzała i źle zarządzana technologia może mieć znaczący negatywny wpływ na produktywność i rentowność Twojej firmy. Colin Blumenthal, wiceprezes ds. usług IT w firmie Sharp Europe, wyjaśnia, w jaki sposób usługa PC as a Service może zapewnić technologię i rozwiązania, które pomogą Twojej firmie działać tak wydajnie, jak to tylko możliwe.

Technologia stale się rozwija i aby dotrzymać jej kroku, na rynek wprowadzane są coraz to nowe procesy i oferty. Tak jest w przypadku usługi PC as a Service (PCaaS) firmy Sharp, która jest już dostępna w Polsce, a planowany jest jej rozwój w całej Europie.

Co to jest PC as a Service?

Oferowana przez nas usługa PCaaS (PC as a Service) to bezpieczna i dopasowana forma leasingu laptopów biznesowych. Umożliwia firmom zbudowanie własnego, dowolnego środowiska IT bez wysokich nakładów finansowych. Proces ten eliminuje wiele kosztów związanych z zakupem komputerów i zarządzaniem nimi we własnym zakresie. Oznacza to przede wszystkim spokój w zakresie działania sprzętu przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu, ułatwione finansowanie zakupu notebooków i regularną wymianę sprzętu zgodnie z aktualną na rynku technologią. Chcesz wiedzieć więcej? Oto sześć największych korzyści, jakie ma do zaoferowania usługa PCaaS. 

1.    Przewidywalne koszty dopasowane do Twojego budżetu

Może się wydawać, że oszczędzasz pieniądze, korzystając ze starszego sprzętu, ale często może to być złudna oszczędność. Biorąc pod uwagę nieoczekiwane przestoje, wolniejsze działanie, problemy techniczne i konieczność wymiany części, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przestarzałe systemy IT nie działają tak wydajnie, jak mogłyby.

Dzięki usłudze PCaaS możesz zyskać najnowszą technologię i skuteczniej zarządzać przepływem gotówki dzięki laptopom biznesowym dynabook. Niskie miesięczne płatności można dostosować do swojego budżetu, obniżając całkowity koszt posiadania (TCO) i pomagając zaoszczędzić gotówkę na wsparcie szerszych wymagań biznesowych.

2.     Mniej przestojów dzięki sprzętowi gotowemu do pracy

PCaaS naprawdę się opłaca, jeśli chodzi o unikanie przestojów, a nowe laptopy mogą być dostarczane w stanie wstępnego przygotowania, zainstalowane i natychmiast gotowe do pracy. Obejmuje to prawidłowy system operacyjny, konfigurację, aplikacje i wszelkie oprogramowanie wymagane przez standardowe specyfikacje biznesowe, bez żadnego wysiłku ze strony zespołu IT. Oznacza to, że oszczędzasz czas i pieniądze, a Twoi pracownicy mogą kontynuować pracę bez zakłóceń.

3.     Wysoka wydajność rozwiązań i usług

Niezawodność jest kluczowym czynnikiem pozwalającym w pełni wykorzystać możliwości technologii i zoptymalizować produktywność firmy. Dlatego zapewniamy sprzęt, bezpieczeństwo i wsparcie, na którym można polegać.

Nasze laptopy biznesowe dynabook są ukoronowaniem ponad 35 lat innowacji i poświęcenia, czego efektem są wysokiej jakości laptopy na miarę oczekiwań profesjonalistów. Nasze urządzenia nie tylko obsługują szeroki zakres zastosowań biznesowych i przemysłowych, ale są również zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo, wydajność, niezawodność i łatwość zarządzania.

Na początek, dynabook jest jedyną marką, która tworzy swój własny BIOS (Basic Input/Output System) we własnym zakresie, dzięki czemu jest gwarancja bezpiecznego dostępu i kontroli. Wszystkie nasze laptopy oferują bezpieczne logowanie wielopunktowe za pomocą haseł, odcisków palców i inteligentnych kart.

Laptopy biznesowe dynabook są lekkie, smukłe i stylowe, ale to trwałość wyróżnia je spośród innych urządzeń biznesowych. Inteligentna konstrukcja oznacza, że mają mniej części wewnętrznych, co dodatkowo zwiększa ich niezawodność.

Dzięki zastosowaniu wspólnego oprogramowania, akcesoriów zasilających i konstrukcji stacji dokującej laptopy dynabook zapewniają też prosty wzrost wydajności. Oznacza to, że możesz korzystać z bezproblemowej łączności, współpracy i kontroli w całej firmie.

4        Całodobowa ochrona przed zagrożeniami

Liczba ataków hakerskich rośnie, a cyberprzestępczość kosztuje świat biliony dolarów każdego roku. Dzięki usłudze PCaaS firmy Sharp nie musisz się o to martwić i możesz polegać na naszym programie Managed Critical Security, który w pełni zabezpiecza komputery przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami i innymi zagrożeniami.

Usługa PCaaS Managed Critical Security zapewnia niezwykle ważne, ale często pomijane lub niewłaściwie zarządzane, poprawki zabezpieczeń w szerokim zakresie oprogramowania firmy Microsoft i innych firm. Obejmuje również wiodące w branży oprogramowanie antywirusowe nowej generacji, które jest stale monitorowane w celu zapewnienia maksymalnej ochrony Twojej firmy.

5        Proaktywne rozwiązywanie problemów

Produktywność i wydajność są oczywiście kluczem do sukcesu firmy, więc utrzymywanie każdego narzędzia w jak najlepszym stanie jest kluczem do szybkiego realizowania procesów w firmie, dzięki czemu możesz lepiej dbać o swoich klientów. Nasze proaktywne rozwiązanie do monitorowania wydajności, które towarzyszy usłudze PCaaS, stale sprawdza kluczowe wskaźniki laptopa, aby zidentyfikować wszelkie problemy, które mogą wymagać uwagi, zanim wpłyną one na działalność firmy lub spowodują kosztowne przestoje.

6       Opcjonalne rozwiązanie do recyklingu po zakończeniu eksploatacji

Usługa PCaaS obejmuje również opcjonalne rozwiązanie do recyklingu po zakończeniu eksploatacji, dzięki któremu stare laptopy są zbierane i bezpiecznie utylizowane. Oznacza to, że nie musisz się już martwić o to, co stanie się ze starym sprzętem oraz masz gwarancję tego, że poufne dane biznesowe nie dostaną się w niepowołane ręce.

Dzięki rozwiązaniu recyklingu po zakończeniu eksploatacji, cały sprzęt jest traktowany w sposób odpowiedzialny i zgodny z przepisami UE dotyczącymi zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE). Fakt, że możemy odzyskiwać i ponownie wykorzystywać cenne materiały, oznacza również, że przyczyniasz się do ochrony środowiska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze PC as a Service (PCaaS) firmy Sharp lub innych naszych usługach, skontaktuj się z nami