110 anniversary logo banner

Po 110 latach globalnych innowacji, Sharp Europe stawia na transformacyjną przyszłość

Sharp Europe, jeden z głównych dostawców produktów i usług w obszarze technologii biznesowych dla firm i organizacji w całej Europie, zapowiada dalszą transformację biznesową. 15 września 2022 r. spółka-matka, Sharp Corporation obchodzi swoje 110. urodziny.

Sharp Corporation zatrudnia ponad 49 tys. osób na całym świecie i jest ekspertem w obszarze innowacji biznesowych i konsumenckich. Jej założyciel, Tokuji Hayakawa, dokładnie 110 lat temu otworzył w Tokio swój warsztat obróbki metalu. Następnie wynalazł „Ever Ready Sharp Pencil”, ołówek z mechanizmem typu twist, który dał początek marce Sharp.

Od tego czasu Sharp Corporation ugruntowała swoją międzynarodową pozycję producenta unikalnych produktów i rozwiązań technologicznych. Wiele spośród tych przełomowych rozwiązań odegrało kluczową rolę w kształtowaniu przemysłu elektronicznego.

  • W 1964 r. firma Sharp opracowała pierwszy na świecie w pełni tranzystorowy kalkulator, a w 2000 r. pierwszy w branży telefon komórkowy wyposażony w aparat fotograficzny.
  • W 1972 r. firma wprowadziła na rynek swoją pierwszą kopiarkę biurową i na początku tego roku obchodziła jubileusz 50-lecia produkcji urządzeń drukujących.
  • Firma Sharp jest jednym z największych na świecie producentów fotowoltaiki i od ponad 60 lat jest siłą napędową w stosowaniu technologii fotowoltaicznych. W tym czasie firma Sharp wyprodukowała ponad 50 mln modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 16,5 GW, co przekłada się na redukcję emisji na poziomie 179 Mt CO2.
  • W 2001 r. firma Sharp wprowadziła do swojej oferty telewizory LCD marki AQUOS, do końca września 2020 r. sprzedając 500 mln. sztuk.
  • Firma stworzyła pierwszy na świecie, ogólnodostępny monitor 8K, a w 2019 r. wprowadziła na rynek pierwszy certyfikowany monitor wspierający współpracę w systemie Windows.
  • W 2020 r. firma Sharp wprowadziła technologię oczyszczania powierza Plasmacluster.

Dzięki rozszerzeniu swojej oferty o usługi IT firma Sharp Europe oferuje obecnie zintegrowaną gamę biznesowych usług technologicznych, wykraczających daleko poza urządzenia wielofunkcyjne i monitory. Poza przejęciem dwóch firm świadczących usługi IT, Complete IT w Wielkiej Brytanii i IT Point w Szwajcarii, firma Sharp ogłosiła niedawno, że planuje rozwój w obszarze usług IT dzięki kolejnym przejęciom; informacje na ten temat zostaną podane do publicznej wiadomości w przyszłym roku.

Aby transformacja ta mogła się dokonać, w ciągu ostatnich dwóch lat firma poczyniła znaczne inwestycje w nowe produkty i usługi. Dzięki przejęciu DynaBook przez Sharp Corporation, firma oferuje teraz wielokrotnie nagradzaną gamę laptopów idealnie dopasowanych do potrzeb hybrydowych miejsc pracy. Sharp spodziewa się w nadchodzących latach wzrostu sprzedaży „laptopów jako usługi”.

Niedawno ogłoszono również, że Sharp NEC Display Solutions, spółka joint venture stworzona wraz z NEC, odnotowała 500% wzrost swojej działalności w zakresie monitorów w Europie, oferując najpełniejszą gamę produktów w historii; firma spodziewa się dalszego wzrostu.

Po 110 latach globalnych innowacji, firma Sharp koncentruje się obecnie na przyszłej transformacji na wszystkich rynkach.

- Jestem zaszczycony, że mogę być częścią rodziny Sharp, która świętuje dzisiaj ten historyczny moment. Pragniemy uczcić dotychczasowe osiągnięcia firmy i niesamowite innowacje, jakie udało nam się wprowadzić na całym świecie, ale jednocześnie nie możemy się doczekać kolejnych etapów transformacji biznesowej i rozwoju firmy w Europie. Poszerzamy naszą ofertę i opracowujemy bardziej innowacyjne produkty i usługi – z korzyścią nie tylko dla naszych klientów biznesowych, ale i całego społeczeństwa. – komentuje Rob Tung, prezes Sharp Europe.

Firma Sharp stworzyła logo upamiętniające jej 110. urodziny i będące wyrazem wdzięczności wobec jej udziałowców za wsparcie okazane w ciągu minionych 110 lat. Zieleń przechodząca w błękit symbolizuje transformację, jaką firma przeszła od 1912 r.