Synappx CloudPrint_Picture

Synappx Cloud Print – oprogramowanie Sharp do zarządzania drukiem w chmurze

Sharp, wiodący dostawca produktów i usług w sektorze technologii biznesowych, wprowadził na rynek Synappx Cloud Print -  ekonomiczne rozwiązanie do zarządzania drukowaniem w chmurze, dedykowane dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Synappx Cloud Print, został zaprojektowany w architekturze Zero Trust Network (ZTN) w celu ochrony urządzeń i danych oraz z myślą o zrównoważonym rozwoju. Oprogramowanie to najnowszy dodatek do platformy usług firmy Sharp, która nieprzerwanie dostarcza swoim klientom innowacyjne rozwiązania i usługi w chmurze.

W erze pracy hybrydowej kluczowe znaczenie mają rozwiązania oparte na chmurze, gwarantujące wydajne i bezpieczne drukowanie dokumentów. Synappx Cloud Print, oprogramowanie najnowszej generacji firmy Sharp, spełnia te oczekiwania umożliwiając pracownikom bezproblemowe zarządzanie dowolnymi zadaniami drukowania w całej firmie, niezależnie od tego, czy zespoły pracują w biurze, czy też zdalnie.

Intuicyjne rozwiązanie do zarządzania drukiem
Synappx Cloud Print oferuje MŚP intuicyjne, ekonomiczne rozwiązanie do zarządzania drukowaniem w chmurze, gwarantujące łatwość instalacji, obsługi i utrzymania. Nowe oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, aby współgrać z Job Accounting II (JAII), zapewniając opcje zarządzania zadaniami drukowania lokalnie, jak i w chmurze. Administratorzy mają pełny wgląd we wszystkie zadania drukowania w organizacji, niezależnie od miejsca. Ponadto mogą przeglądać raporty dotyczące korzystania z usług drukowania, czy ustalać reguły.

Synappx Cloud Print został opracowany i zoptymalizowany pod kątem współpracy z pełną gamą urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek Sharp, aby zapewnić łatwą obsługę, z zachowaniem znanego użytkownikom z innych urządzeń firmy Sharp wyglądu i działania. Co więcej, model oprogramowania jako usługi (SaaS) Synappx Cloud Print oznacza, że użytkownicy płacą na bieżąco, a dzięki modelowi opartemu na chmurze nie jest wymagana lokalna infrastruktura IT.

Zero Trust Network (ZTN) w celu ochrony urządzeń i danych

Rozwiązanie ma pomóc firmom chronić swoje urządzenia i dane, szczególnie gdy personel jest rozproszony i pracuje w kilku lokalizacjach. Oprogramowanie Synappx Cloud Print zostało zaprojektowane w architekturze Zero Trust Network (ZTN), która gwarantuje, że wszystkie drukowane pliki są chronione w sieci LAN, a dane są szyfrowane.

Synappx Cloud Print jest w pełni zintegrowany z usługą Azure AD, uniemożliwiając nieautoryzowanym użytkownikom dostęp do wrażliwych dokumentów i danych biznesowych. Dodatkowo produkt oferuje funkcje bezpiecznego drukowania w formie wydruku podążającego, a także audyt drukowania, co jest istotne dla administratorów, gdyż zwiększa widoczność zadań drukowania realizowanych w całej organizacji.

Zrównoważony rozwój  z myślą o ochronie środowiska

Synappx Cloud Print wspiera użytkowników w podejmowaniu przyjaznych dla środowiska decyzji związanych z drukowaniem, zachęcając ich do druku tylko niezbędnych dokumentów. Oferuje także proaktywną kontrolę zasobów druku, co pozwala zmniejszyć ilość odpadów i obniżyć koszty. Synappx Cloud Print zapewnia również lepszą widoczność drukowania i kontrolę nad nim, co czyni oprogramowanie  idealnym dla firm poszukujących wydajnych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie drukowania.

Użytkownicy zachęcani są do podejmowania bardziej ekologicznych decyzji dzięki podpowiedziom wyświetlanym na ekranie, takim jak: opcja drukowania dwustronnego i usuwanie zadań drukowania w przypadku wysyłania wielu kopii. Na pulpicie wyświetlają się także informacje dotyczące tego, jak przyjazne dla środowiska są działania danego użytkownika.

Rob Davis, Solutions&Services Business Manager, mówi: „To rozwiązanie ogromnie ułatwia zarządzanie drukowaniem. Sharp rozumie, że europejskie MŚP potrzebują rozwiązań umożliwiających personelowi efektywną, bezpieczną i przyjazną środowisku pracę. W odpowiedzi na tę potrzebę firma Sharp stworzyła potężną platformę, umożliwiającą dostarczanie klientom usług w chmurze. Synappx Cloud Print zapewnia zespołom rozwiązanie w pełni oparte na chmurze, umożliwiające bezpieczne zarządzanie zadaniami drukowania z dowolnego miejsca. Zachęca zarazem do podejmowania przyjaznych środowisku decyzji w zakresie drukowania”.

Dostępność
Synappx Cloud Print  jest już dostępne w sprzedaży bezpośrednio w Sharp, jak i  u Partnerów firmy.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę www.sharp.pl/synappxtm-cloud-print
 

Dodatkowych informacji udzielają:

Martyna Pokorska
Sharp Electronics (Europe) GMBH 
Tel.: 22 545 81 00
e-mail: martyna.pokorska@sharp.eu

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel.: 691 769 463
e-mail: awrzesinska@luckymonday.pl


O Sharp Europe
Sharp Europe umożliwia małym i dużym przedsiębiorstwom i organizacjom zwiększanie wydajności i przygotowywanie ich miejsc pracy na wymogi przyszłości, dzięki szerokiej gamie produktów i usług z obszaru technologii biznesowej.

Firma Sharp Europe, z siedzibą w Londynie, obsługuje klientów z sektora prywatnego i publicznego, edukacji i instytucji rządowych, oferując szeroką gamę drukarek i zaawansowanych technologii płaskich ekranów, platform współpracy i usług IT.

Jako część Sharp Corporation i przy wsparciu ze strony Foxconn, Sharp Europe inwestuje i jest liderem w branży nowych technologii, które mogą zmienić świat. Opracowała pierwszy na świecie ogólnodostępny monitor 8K, a w 2019 roku wprowadziła na rynek pierwszy certyfikowany monitor do współpracy z systemem Windows.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak firma Sharp Europe zmienia przyszłość pracy, odwiedź stronę www.sharp.eu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sharp.pl.