Bezpieczeństwo drukowania

Czy chronisz swoje dane?

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne i urządzenia wielofunkcyjne  są istotnymi elementami obiegu dokumentów i procesów biznesowych w Twojej organizacji. Jeśli jednak nie zarządzasz nimi odpowiednio, mogą stać się słabym punktem w systemie chroniącym Twoje dane lub sieć. Wiemy, że organizacje potrzebują w tym zakresie pomocy i wsparcia, szczególnie w związku z coraz bardziej rygorystycznymi wymogami regulacyjnymi, takimi jak te wynikające z ogólnego rozporządzenia w sprawie ochrony danych (RODO).

Im bardziej zaawansowane i zintegrowane stają się urządzenia wielofunkcyjne, tym większe zagrożenie stanowią z punktu widzenia ochrony informacji poufnych, podczas kopiowania, drukowania, skanowania lub faksowania dokumentów. Obecnie wszystkie firmy mają prawny obowiązek chronić przechowywane przez siebie dane klientów i pracowników.

Firma Sharp opracowała zestaw funkcji zabezpieczających informacje i zarządzających zdarzeniami (SIEM), które ułatwiają ochronę danych i dokumentów przed różnego rodzaju zagrożeniami. Zapewnimy Ci narzędzia, dzięki którym możesz kontrolować bezpieczeństwo drukowania i zarządzać nim, a ponadto pomożemy chronić Twoje poufne informacje bez względu na to, w jaki sposób są one pobierane, przechowywane, drukowane lub udostępniane w Twojej sieci.

Product-MX-M1206-scanning-paper

Niebezpieczeństwa związane z drukowaniem

Naruszenia bezpieczeństwa informatycznego za pośrednictwem urządzeń sieciowych, takich jak urządzenia wielofunkcyjne i drukarki, zdarzają się codziennie i są coraz poważniejsze w skutkach. Są one bardzo zróżnicowane: od zagrożeń sieci przez otwartą bramę po ludzkie błędy, w tym tak banalne jak pozostawienie dokumentu zawierającego poufne informacje na podajniku drukarki. Takie naruszenia mogą narazić firmę na znaczne szkody, zarówno finansowe, jak i biznesowe.

Zabezpieczenie infrastruktury druku w całym środowisku biurowym jest obecnie priorytetem o znaczeniu strategicznym, chociaż rozumiemy również, że łatwy dostęp do drukowania jest niezbędny.

Dlatego właśnie firma Sharp wprowadziła Smart Security Service: innowacyjną ofertę „zabezpieczeń jako usługi”, która pomaga zrozumieć zagrożenia i zapewnia dostosowaną do indywidualnych potrzeb danej firmy ochronę na poziomie urządzenia.

Man-pressing-lock-icon-on screen

Współpraca na rzecz zabezpieczeń druku, których potrzebujesz

Inteligentne zabezpieczenia jako usługa

Nasze innowacyjne zabezpieczenia jako usługa ułatwią Ci zrozumienie zagrożeń, przed którymi stoi Twoja firma i zapewniają ochronę dostosowaną do jej indywidualnych potrzeb. Wszystko otrzymasz gotowe.

Przeprowadzimy Cię przez obecny i nieustannie ewoluujący krajobraz zagrożeń, jakie czyhają na urządzenia wielofunkcyjne, abyś mógł/mogła wybrać odpowiedni dla siebie poziom bezpieczeństwa.
Nasi eksperci wstępnie skonfigurują i dostarczą Twoje nowe urządzenie wielofunkcyjne, aby spełniało wymagania Twojej firmy, zapewniając skuteczną ochronę Twoich informacji, a przy tym nie ograniczając elastyczności Twojej ani Twojej firmy. Instalacja i integracja zostały maksymalnie uproszczone, dzięki czemu Twoje urządzenia są bezpieczne od samego początku.

People-around table-having meeting