Illustration in front of green scenery
Illustration in front of green scenery

Zrównoważony rozwój

W Sharp bardzo poważnie podchodzimy do zrównoważonego rozwoju. Od projektowania po produkcję i zużycie energii, dokładamy wszelkich starań, aby zmniejszyć ilość odpadów i oszczędzać zasoby.

O nas
Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

Sharp Eco Vision 2050

Firma Sharp przyjęła Sharp Eco Vision 2050, długoterminową wizję opartą na naszej ogólnej polityce ochrony środowiska. Podejmujemy działania w skali globalnej na rzecz ochrony środowiska, realizując długoterminowe cele i współtworząc gospodarkę o obiegu zamkniętym.

 

Leaves

Zmiana klimatu

Sharp dostrzega wpływ zmian klimatycznych na swoją działalność oraz związane z tym zagrożenia i możliwości. Celem firmy Sharp jest wytworzenie większej ilości czystej energii niż całkowita ilość energii zużywanej w całym łańcuchu dostaw oraz osiągnięcie zerowego poziomu emisji CO2 netto w swojej działalności.

A polar bear stood on floating ice

Produkty ekologiczne

Sharp nazywa swoje przyjazne dla środowiska produkty zielonymi Green Products (GP). Treść stanowiąca punkt odniesienia dla opracowywania produktów karty standardów GP jest aktualizowana co roku, aby stale poprawiać efektywność produktów Sharp pod względem ich wpływu na środowisko.

Hands holding a cartoon

Zarządzanie wpływem na środowisko

Nasi inżynierowie niestrudzenie pracują nad innowacyjnymi, ekologicznymi technologiami, dzięki którym świat będzie czystszy i bardziej zielony. Kładziemy duży nacisk na produkcję wysokiej jakości produktów, które są możliwie najbardziej neutralne dla środowiska.

A field with trees

Zaopatrzenie

W całym łańcuchu dostaw staramy się działać z pełną świadomością naszej odpowiedzialności społecznej. Nasze działania w tym zakresie obejmują bezpieczeństwo produktów, ochronę środowiska, prawa człowieka i prawa pracowników oraz zdrowie i bezpieczeństwo.

A stack of boxes next to a plane and a truck