People working and collaborating in a modern office

Bezpieczeństwo

Drukarki i kopiarki Sharp zawierają wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, które chronią przed wieloma zagrożeniami dla bezpieczeństwa informacji i pomagają zapewnić zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony danych.

Bezpieczeństwo informacji

Bezpieczeństwo informacji dotyczy urządzeń sieciowych z dostępem do Internetu, takich jak drukarki i urządzenia wielofunkcyjne. Zagrożenia są coraz poważniejsze, ponieważ hakerzy wykorzystują nowe słabe punkty technologii.

Chociaż kwestia bezpieczeństwa danych jest jednym z priorytetów większości organizacji, często pomijane w tym kontekście drukarki mogą stanowić potencjalny słaby punkt dla bezpieczeństwa dokumentów, bezpieczeństwa drukowania, bezpieczeństwa urządzenia i  bezpieczeństwa sieci. 

Według ostatnio przeprowadzonych przez firmę Sharp badań, 21% pracowników biurowych twierdzi, że w ich miejscach pracy nie ma żadnych procedur bezpieczeństwa dotyczących drukarek lub urządzeń wielofunkcyjnych*. 

Oznacza to, że są one głównym celem ataków hakerskich, ponieważ zapewniają dostęp do firmy i poufnych informacji zawartych w wydrukach i skanowanych dokumentach.

* “Simple Printer Security for Small Business”, 2020, Sharp

Two colleagues walking through office-printer-Product

Chroń swoje dane

Skuteczne systemy zabezpieczające informacje muszą chronić Twoje systemy i cenne informacje biznesowe przed wszelkimi formami nieautoryzowanego dostępu, użycia, ujawnienia, modyfikacji lub zniszczenia:

 • Zagrożenia fizyczne – wszelkie fizyczne działania i zdarzenia, które mogą spowodować poważną utratę lub uszkodzenie informacji lub systemów, zarówno wewnętrzne, takie jak niestabilne źródło zasilania, jak i zewnętrzne, np. uderzenia pioruna lub błędy ludzkie.
 • Zagrożenia sieciowe – każda aktywność, która umożliwia nieautoryzowany dostęp do Twojej sieci, zwykle w celu uzyskania dostępu lub naruszenia danych, np. wirusy i złośliwe oprogramowanie, kradzież poufnych informacji, kampanie phishingowe, odmowy dostępu (DoS) lub oprogramowanie ransomware.
 • Obowiązki prawne – ochrona wszelkich poufnych danych firmy, takich jak akta pracownicze, informacje o klientach i ich dane, niezależnie od tego, gdzie są przechowywane, zgodnie z obowiązującymi przepisami ogólnymi lub branżowymi, takimi jak RODO.
Man-pressing-lock-icon-on screen

Jak Sharp może pomóc?

Firma Sharp zdaje sobie sprawę, że bezpieczeństwo informacji jest istotną częścią Twojej strategii zarządzania dokumentami i drukowaniem.

PROFILOWANIE DRUKARKI NA ZAMÓWIENIE

Smart Security Service

Jeżeli poufne informacje handlowe lub informacje o znaczeniu krytycznym dla firmy zostaną skradzione lub naruszone, może to mieć poważne konsekwencje operacyjne i finansowe – wiele firm nigdy w pełni nie podnosi się z takiego ataku.

Firma Sharp wprowadziła ofertę innowacyjnej ochrony danych jako „usługę”, która pomaga rozpoznać zagrożenia dla Twojej firmy oraz zapewnia ochronę urządzeń dostosowaną do indywidualnych potrzeb biura.

Smart Security Service to usługa profilowania na zamówienie, której celem jest ocena zagrożeń danych w urządzeniach wielofunkcyjnych. Nasi eksperci ds. bezpieczeństwa dostosują unikalną konfigurację funkcji ochrony danych do polityki bezpieczeństwa w Twojej firmie. Zapewniamy, że wszystkie drukarki i drukarki wielofunkcyjne firmy Sharp  i  zostaną wstępnie skonfigurowane, dostarczone, zainstalowane oraz zintegrowane w prosty i bezpieczny sposób.

Nasze zaawansowane funkcje ochrony danych oznaczają również, że możesz uzyskiwać dostęp do drukarek i drukarek wielofunkcyjnych firmy Sharp z własnego smartfona lub urządzenia mobilnego tak samo łatwo i bezpiecznie, jak z komputera w biurze. Dzięki temu możesz korzystać z bezproblemowego drukowania, uproszczonego skanowania oraz bezproblemowego udostępniania informacji, gdziekolwiek jesteś.

Person working

PODSTAWOWE PRAKTYKI BEZPIECZEŃSTWA

Funkcje ochrony danych w urządzeniach

Drukarkidrukarki wielofunkcyjne firmy Sharp zawierają zestaw funkcji ochrony danych, ktore zostaną wstępnie skonfigurowane, dostarczone, zainstalowane oraz zintegrowane w prosty i bezpieczny sposób. Chronią również Twoje cenne informacje i dokumenty przed licznymi zagrożeniami fizycznymi i cybernetycznymi, jednocześnie spełniając wymagania zgodności z prawem. Obejmują:

 • Identyfikację użytkownika przed możliwością skorzystania z urządzenia
 • Bezserwerową funkcję druku podążającego, dzięki której użytkownicy mogą bezpiecznie zwalniać drukowane dokumenty na jednym z maksymalnie pięciu różnych urządzeń, podłączonych do tej samej sieci.
 • Automatyczne szyfrowanie dowolnych dokumentów przechowywanych w urządzeniu lub wysyłanych z niego pocztą e-mail 
 • Technologię automatycznej naprawy umożliwiającą bezpieczne przywrócenie urządzenia do bezpiecznego stanu w przypadku ataku
 • Pulsujący wskaźnik LED przypominający o zabraniu dokumentów po zeskanowaniu
 • Białą listę aplikacji i oprogramowania firmware, które może komunikować się z urządzeniem
 • Identyfikację certyfikatu SSL/TLS umożliwia sprawdzenie, czy serwery zewnętrzne komunikujące się w Twoim urządzeniem są bezpieczne
 • Funkcje rejestracji dostępu i rejestru zadań zapewniającą kompleksowy przegląd wszystkich działań użytkownika
card-swipe-log-in-at-printer