A woman looking at an 8K screen in a museum
A woman looking at an 8K screen in a museum

Technologia 8K

Jeśli obraz jest wart tysiąca słów, 8K to cała powieść. Monitory 8K oferują jakość nieporównywalną z formatem Full HD oraz 4K: wyjątkowe i realistyczne obrazy w wysokiej rozdzielczości na potrzeby organizowanych wystaw, prezentacji, pokazów wideo itd.

Co to jest 8K?

8K jest technologią przyszłości dla monitorów. Oferując 16 razy większą rozdzielczość niż Full HD, telewizory 8K i monitory 8Kzapewniają niezrównanie wyrazisty i krystalicznie czysty obraz. 

W zakresie sprzętu audiowizualnego podnieśliśmy poprzeczkę jeszcze wyżej. Kiedy porównamy technologię 4K i 8K, doskonale widać, jak imponująca jest różnica między nimi: 4K zapewnia rozdzielczość 3840 × 2160, czyli 8,29 miliona pikseli. Obraz 8K jest czterokrotnie bardziej szczegółowy – 7680 × 4320, co daje niewiarygodne rozdzielczość - 33,18 miliona pikseli. Rezultatem jest oszałamiająca rzeczywistość obrazu i niesamowite wrażenia.

Przełamują granice tradycyjnej prezentacji obrazu

Monitory 8K przełamują granice tradycyjnej prezentacji obrazu, by widzowie mogli cieszyć się realistycznym widokiem. W rozdzielczości 4K lub Full HD z bliskiej odległości można zobaczyć poszczególne piksele, co wpływa negatywnie na ogólny odbiór. Duża rozdzielczość obrazu w monitorach w technologii 8K sprawia, że piksele są praktycznie niewidoczne, nawet z bliskiej odległości. 

Rezultatem jest nieporównywalny z żadnym innym obraz dla którego optymalna odległość oglądania jest ponad dwa razy krótsza niże przy dotychczasowych ekranach i nadal zapewnia niezapomniane wrażenia  audiowizualne. 

two people looking at screen

Wyjątkowe odwzorowanie kolorów w technologii 8K HDR

Niezrównaną dokładność odwzorowania kolorów zapewnia 8K HDR: realistyczne obrazy i głębszy kontrast między jasnymi i ciemnymi odcieniami. Wyświetlając 1,07 miliarda kolorów, monitory odwzorowują nawet odcienie, które nie występują w naturze. 

8K renderuje gradacje obrazu z płynnymi, naturalnymi przejściami między odcieniami i 10-bitową głębią kolorów (4096 odcieni). Przy 120 klatkach na sekundę ruch jest płynny, co jest szczególnie ważne w warunkach gdzie prędkość odświeżania obrazu ma kluczowe znaczenie  - studio CAD/CAM, branża telewizyjna, lotnicza czy wojskowa.  

woman presenting

Niemal trójwymiarowe wrażenia wizualne

Dzięki bogactwu obrazów i percepcji kolorów w technologii 8K HDR, obrazy 2D są niesamowicie realistycznie, tworząc niemal trójwymiarowe wrażenia wizualne. Zwiększając możliwości w zakresie projektowania, planowania itd., monitor 8K HDR to nie tylko ekran, ale okno na świat, który tworzysz. 

Woman in broadcast studio

8K Image Resolution

High Dynamic Range