factory warehouse rooftop PV installation with installer

Moduły do zastosowań biznesowych/przemysłowych

Wytwarzaj własną, czystą energię i redukuj koszty.

Dlaczego firmy mogą skorzystać najbardziej?

Wiele firm zużywa większość energii w ciągu dnia, energia produkowana przez system modułów fotowoltaicznych dla biznesu może być natychmiast wykorzystana do zmniejszenia zapotrzebowania na energię z sieci. Nadmiar energii (zwłaszcza w weekendy, kiedy firma zużywa jej mniej) może być przechowywany w baterii lub przekazywany do sieci w ramach taryfy gwarantowanej, tworząc pasywny dochód dla firmy..

Ponadto firmy korzystające z odnawialnych źródeł energii mogą poprawić swój wizerunek i ubiegać się o certyfikaty zrównoważonego rozwoju, takie jak ISO 14001.

man gives thumbs up while standing on PV rooftop on factory

Zamień słońce w prąd

Tylko w godzinę ziemia może zaabsorbować więcej energii ze słońca niż nasze społeczeństwa zużywają w ciągu roku. Spraw, by słońce było Twoim nowym dostawcą energii. To efekt fotowoltaiczny umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej ze światła słonecznego. Każdy moduł fotowoltaiczny składa się z wielu ogniw, które wykonane są z krzemu, materiału półprzewodzącego. Ogniwa krzemowe absorbują światło słoneczne, a elektrony zostają wprawione w ruch, tworząc prąd elektryczny. Prąd stały jest przechwytywany przez cienkie metalowe przewody na powierzchni ogniwa zwane palcami, a następnie opuszcza ogniwo przez grubsze metalowe przewody zwane szynami zbiorczymi /szynoprzewodami (busbarami). Następnie w inwerterze solarnym prąd stały jest przekształcany w prąd naprzemienny.

Half-cell PV panel close up

Moduły PV są dostępne w różnych rozmiarach

Moduły fotowoltaiczne dla firm, instalowane głównie na dachach fabryk, gospodarstw rolnych, magazynów i budynków biurowych lub handlowych, z reguły składają się ze 108, 120 lub 144 ogniw typu half-cell.

five Half-cell PV panels arranged

Magazynuj energię i zmaksymalizuj poziom jej wykorzystania

System modułów fotowoltaicznych produkuje energię elektryczną tak długo, jak świeci słońce. Szczyt zużycia energii w budynkach firmowych często przypada na południe, co koreluje ze szczytem produkcji energii przez system PV. Dlatego też baterie mogą nie być potrzebne. Można je jednak wykorzystać do maksymalizacji wykorzystania energii, jeśli w ciągu dnia lub w weekendy firma nie pracuje. Alternatywą dla korzystania z magazynów energii byłoby przekazywanie nadmiaru energii do sieci, generując dodatkowe korzyści finansowe. Nasz partner zajmujący się instalacją będzie w stanie pomóc Ci określić, która opcja byłaby najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy!

Man holding a tablet showing PV flash data chart
Solar installation golf course
Jesteśmy bardzo zadowoleni z działania naszej instalacji na polu golfowym. Farma fotowoltaiczna funkcjonuje bez zarzutu i dzięki modułom Sharp dalej będziemy mieć udział w redukcji emisji gazów cieplarnianych.
Dr Michael Velte

Pole golfowe St. Urbanus, Niemcy

Mountain solar installation Austria Habsburghaus
Budynek Habsburghaus znajduje się na wysokości 1 785m. Dlatego tak ważny jest wybór solidnego modułu. Górski region Rax słynie bowiem z nieustających, silnych wiatrów.
Christian Schreiter

ÖAV Alpenverein Gebirgsverein, Austria

Solar hotel installation Arctic Treehouse
W hotelu Arctic TreeHouse szanujemy kruchość arktycznej natury. Dzięki elektrowni fotowoltaicznej możemy ograniczyć zużycie węgla o setki kilogramów dziennie, a dzięki temu w znacznym stopniu ograniczyć emisje gazów cieplarnianych.
Kierownik hotelu

Hotel Arctic TreeHouse, Finlandia