Zarządzanie drukiem

Czym jest oprogramowanie do zarządzania drukowaniem?

Od rozwiązań chmurowych do 5G i dalej: transformacja cyfrowa sprzyja wydajności i obniża koszty. 

Niezbędny sprzęt biurowy, np. kopiarki i drukarki – nie pozostaje w tyle. Transformacja cyfrowa objęła teraz również te niezbędne w każdym biurze urządzenia. Automatyzacja cyfrowa w połączeniu z oprogramowaniem do zarządzania drukowaniem może przełożyć się na większą wydajność i bezpieczeństwo, a zarazem niższe koszty i mniejszy wpływ na środowisko. 

Office workers working at desks

Miej oko na wydajność

Uważne monitorowanie wykorzystania drukarek wydaje się doskonałym sposobem na zapewnienie wydajności, ale w praktyce może być niezwykle czasochłonne. Fizyczne sprawdzanie każdego urządzenia pod kątem poziomu tonera i materiałów eksploatacyjnych, a także wykrywanie i diagnozowanie błędów to zadania wymagające mnóstwa czasu. 

System zarządzania drukowaniem eliminuje potrzebę ręcznego sprawdzania poziomu papieru i tonera. Zamiast tego, dzięki systemowi zarządzania drukowaniem, wszystkie te informacje znajdują się w jednym centralnym miejscu i można sprawdzić je w jednej chwili. To zautomatyzowane i proste rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze.

Bez względu na to, ile masz drukarek – od floty drukarek wielofunkcyjnych po zaledwie kilka prostych urządzeń — możesz zobaczyć je wszystkie z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego.

Three colleagues reviewing on-screen content at PC

Przestrzeganie zasad

Wprowadzając pewne reguły drukowania, możesz ograniczyć dostęp do niego, tak aby tylko osoby, które muszą drukować, kopiować lub skanować, miały taką możliwość. Rezultatem są niższe koszty i ograniczenie do minimum niepotrzebnych wydruków kolorowych.

Ponadto, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo, system zarządzania drukowaniem można skonfigurować tak, aby wymagał od użytkowników identyfikacji przed odebraniem dokumentów z urządzenia. To doskonały sposób, by ograniczyć ryzyko związane z nieuprawnionym dostępem do poufnych informacji. Co więcej, funkcje zabezpieczeń i zarządzania drukowaniem ułatwiają zapewnienie zgodności z przepisami. 

Product-Software-Job Accounting II-Login

Całkowita przejrzystość zarządzania dokumentami i drukiem

Zarządzanie dokumentami to nie tylko kwestia minimalizacji odpadów i przestrzegania polityki ochrony środowiska; chodzi także o bezpieczeństwo biura. Na przykład bez  oprogramowania do zarządzania drukowaniem i dokumentami możesz nigdy się nie wiedzieć, że nieupoważniona osoba wydrukowała, skopiowała lub zeskanowała poufny dokument.  

Wydajny system zarządzania drukowaniem zapewnia widoczność każdego urządzenia, dzięki czemu wiesz kiedy, przez kogo i do czego używane są Twoje drukarki wielofunkcyjne.

Product-Software-Job Accounting II- Environment

Odkryj naszą ofertę oprogramowania do zarządzania drukowaniem

Dowiedz się, jak zmaksymalizować produktywność i wprowadzić pozytywne zmiany w swojej firmie.