Drukarki laserowe

Jak działają drukarki laserowe?

Każda firma potrzebuje  drukarki biurowej. Jeśli szukasz niezawodnego rozwiązania do drukowania wysokiej jakości, wybierz drukarkę laserową lub wielofunkcyjną drukarkę laserową. Jak działają drukarki laserowe?

Światło lasera w drukarkach laserowych ładuje światłoczuły bęben wewnątrz drukarki. Ładunek następnie przyciąga cząsteczki tonera, które są utrwalane na papierze za pomocą ciepła, tworząc wydruk. Rezultatem jest wyraźny tekst i żywe obrazy, niezależnie od tego, czy używasz kolorowej drukarki A4 czy  czarno-białej drukarki A3. Technologia druku laserowego stała się standardem dla większości urządzeń, nie tylko dla drukarek nabiurkowych ale także , wielofunkcyjnych drukarek laserowych i kopiarek.

Drukarki laserowe wykorzystują toner, a nie atrament. Tonery CMYK (cyjan, magenta, żółty i czarny) umożliwiają  drukarkom laserowym tworzenie zarówno czarno-białych, jak i kolorowych wydruków: są one używane w kolorowych wielofunkcyjnych drukarkach laserowych lub innych urządzeniach laserowych, które wytwarzają kolorowe dokumenty. Z kolei czarno-biała drukarka A3 lub czarno-biała drukarka A4 ma tylko jeden toner: czarny. 

BP-70M65 product image

Jak wybrać najlepszą drukarkę laserową?

Technologię laserową można znaleźć w ogromnej gamie urządzeń: kolorowych drukarkach A3, drukarkach wysokonakładowych i drukarkach wielofunkcyjnych, dzięki czemu możesz cieszyć się drukiem wysokiej jakości bez względu na to, jakie urządzenie wybierzesz.  

Bezprzewodowe wielofunkcyjne drukarki laserowe to doskonała opcja, umożliwiająca szybkie i łatwe drukowanie z dowolnego telefonu lub laptopa podłączonego do sieci Wi-Fi. 

Product-Printer-MX-8081_FN22

Bezpieczniejsze drukowanie

Dane Twojej firmy są cenne. Właśnie dlatego najlepsze drukarki wielofunkcyjne oferują zaawansowane funkcje zabezpieczeń, które chronią Twoją drukarkę wielofunkcyjną i znajdujące się w niej dane. 

Czy wiesz, że do niezabezpieczonego urządzenia można się włamać? Nowoczesne drukarki wielofunkcyjne to komputery: mają procesor, pamięć i pamięć masową. Pamięć urządzenia wielofunkcyjnego może zawierać dane wszystkich wydruków, skanów i kopii. Może ona jednak zostać naruszona przez hakerów.  

Dlatego najlepsze urządzenia oferują wiele rodzajów zabezpieczeń zaprojektowanych w celu ochrony poufnych danych. Zwróć uwagę na funkcje, które szyfrują wszystkie przechowywane dane, a także zapewniają dostęp tylko do aplikacji i oprogramowania układowego z zatwierdzonych białych list i tworzą kopię zapasową ustawień, aby ułatwić odzyskiwanie danych w razie ataku.

Man-pressing-lock-icon-on screen

Inteligentne zarządzanie inteligentnym rozwiązaniem

Aby uzyskać lepszą widoczność i kontrolę nad flotą drukarek laserowych, potrzebujesz oprogramowania do zarządzania drukowaniem.   

To oprogramowanie umożliwia przyznawanie dostępu do drukarek wybranym zespołom i osobom, na przykład daje dostęp do drukowania w kolorze tylko niektórym działom. Może to usprawnić zarządzanie dokumentami, zapewnić bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów itd. 

Office workers working at desk and an informal meeting