Drukarki kolorowe

Zapewnij swoim dokumentom przejrzystość

Bez względu na branżę, w której działasz, drukarki kolorowe mogą sprawić, że Twoje dokumenty nabiorą życia, ułatwiając komunikację, zrozumienie i przekaz treści.

Product-Printer-MX-C304W-colour scanning

Drukarki wielofunkcyjne

Drukarki kolorowe A4 i A3  to wszechstronne urządzenia, które sprawdzą się w każdym miejscu pracy. Masz wybór pomiędzy drukarkami nabiurkowymi a większymi urządzeniami wolnostojącymi – wszystko zależy od Twoich potrzeb i przestrzeni, jaką dysponujesz. Jeśli potrzebujesz kompletnego rozwiązania do drukowania, wybierz drukarki wielofunkcyjne (znane również jako wielofunkcyjne kolorowe drukarki laserowe). Urządzenia te oferują szeroki zakres funkcji: drukowanie, kopiowanie, faksowanie, skanowanie i skanowanie do wiadomości e-mail.

Drukarki wysokonakładowe to urządzenia umożliwiające korzystanie z pełnego zakresu profesjonalnych funkcji, od kopiowania w kolorze i drukowania w formacie A3, po dziurkowanie, zszywanie i tworzenie broszur.    

BP-60M45

Czy drukarka kolorowa jest lepsza od czarno-białej?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju dokumentów potrzebujesz. Jeśli drukujesz prezentacje, złożone arkusze kalkulacyjne lub materiały marketingowe, prawdopodobnie najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku drukarki kolorowe. Jeśli jednak korzystasz tylko z dokumentów tekstowych, w przypadku których kolor nie ma większego znaczenia, wystarczy drukarka czarno-biała

Four colleagues in a business meeting with printed documents

Jak bezpieczne są drukarki kolorowe?

Inteligentne moduły dodatkowe do drukarek wielofunkcyjnych zapewniają bezpieczeństwo Twoich danych . Trzeba pamiętać, że do drukarek można się włamać tak samo jak do komputerów. Pamięć drukarki może zawierać dane dotyczące wszystkich ostatnich wydruków, a przez to stać się celem ataku hakerów, podobnie jak komputer.  

Właśnie dlatego wybierając drukarkę kolorową należy zwrócić uwagę na następujące funkcje bezpieczeństwa:

  • Samonaprawa oprogramowania układowego - Kod komputerowy w systemie drukarki może ulec uszkodzeniu wskutek ataku. Wybierz kolorową drukarkę z samonaprawiającymi się oprogramowaniem układowym, aby zapewnić jej maksymalne bezpieczeństwo. 
     
  • Biała lista - Niektóre drukarki korzystają z białej listy, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi. Najlepsze drukarki monitorują próby dostępu i udzielają dostępu tylko aplikacjom i oprogramowaniu układowemu, które znajdują się na zatwierdzonej białej liście. 
     
  • Szyfrowanie - Możesz korzystać z zabezpieczeń klasy wojskowej w swojej drukarce, takich jak profil ochrony urządzeń drukujących (HCD-PP v1.0). Sprawdź też, czy urządzenie wyposażone jest w technologię weryfikacji certyfikatów SSL/TLS, sprawdzającą automatycznie, czy komunikacja z drukarką jest bezpieczna.  
     
Man-pressing-lock-icon-on screen

Inteligentniejsze drukowanie dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu

Dzięki oprogramowaniu do zarządzania  drukowaniem w pełni wykorzystasz swoją kolorową drukarkę laserową. To inteligentne oprogramowanie maksymalizuje wydajność drukowania, pomagając analizować wykorzystanie drukarki i stosować specjalne reguły, takie jak ograniczanie dostępu do drukowania w kolorze do niektórych członków zespołu.

Najlepsze oprogramowanie do zarządzania umożliwia również dodanie do drukarek systemu uwierzytelniania użytkowników, zapewniając bezpieczeństwo poufnych danych i ograniczając marnotrawstwo papieru. 

Office workers working at desk and an informal meeting