Zarządzanie urządzeniami

Czym jest oprogramowanie do zarządzania urządzeniami?

Drukując, kopiując i skanując, urządzenia wielofunkcyjne pracują nie mniej ciężko niż osoby z nich korzystające. Dlatego tak przydatne jest oprogramowanie do zarządzania urządzeniami  pozwalające analizować, kontrolować i zabezpieczać sprzęt z poziomu jednego ekranu. 

Office workers working at desks

Kompleksowa kontrola wszystkich urządzeń

Niezależnie od tego, czy masz tylko kilka podstawowych drukarek, czy też flotę tysięcy urządzeń wielofunkcyjnych, optymalizacja nigdy nie była prostsza.  

Awaria jednego tylko urządzenia może wpłynąć na produktywność całego zespołu, nawet jeśli przestój jest spowodowany czymś tak błahym jak brak papieru w kopiarce. Oprogramowanie do zarządzania urządzeniami nie tylko eliminuje potrzebę codziennej konserwacji polegającej na kontrolowaniu poziomu tonera, ale także pomaga poprawić ogólne bezpieczeństwo urządzenia.

Product-Software-SRDM-Summary Screen

Niezawodne zarządzanie flotą drukarek

Zarządzanie urządzeniami to coś więcej niż tylko bezstresowe zarządzanie drukowaniem . Może chronić przed nieautoryzowanym dostępem do drukarek i zapobiec sytuacji, w której poufne dokumenty pozostają nieodebrane na tacy.   

Korzystając z floty drukarek zarządzanej bezpośrednio z poziomu komputera, tworzysz centralny punkt kontrolny, który zapewnia pełną widoczność wszystkich urządzeń. Zostaniesz poinformowany o wszelkich zmianach ustawień przeprowadzanych bez wymaganych uprawnień.  

Ponadto dzięki pełnej kontroli działań masz pewność, że wszystkie urządzenia spełniają wymogi prawne dotyczące ochrony danych. Takie zarządzanie flotą drukarek umożliwia wykrycie problemów, zanim doprowadzą do przestojów i utraty wydajności lub naruszenia bezpieczeństwa.

Small workgroup in meeting room

Twórz własne plany zarządzania drukarką

Zarządzanie urządzeniami drukującymi i zarządzanie dokumentami? Łatwiej powiedzieć niż zrobić! Tradycyjne metody zarządzania drukarką, czyli ręczne, cotygodniowe sprawdzanie tonera i papieru to strata czasu. A jeśli coś pójdzie nie tak, dowiesz się o tym dopiero, kiedy będzie za późno. Wprowadzając zautomatyzowane i scentralizowane zarządzanie za pomocą  oprogramowania do zarządzania urządzeniami , ulżysz swoim zespołom IT, aby Twoi pracownicy mogli skoncentrować się na ważniejszych zadaniach. 

W sytuacji awarii nie chodzi o szukanie winnego i stracone godziny pracy, ale o to, by wiedzieć dokładnie, co wymaga naprawy. To z kolei oznacza większą wydajność, mniejszą ilość odpadów, niższe koszty i większą niezawodność urządzenia.  

Oprogramowanie do floty drukarek jest jak dodatkowa para oczu skierowanych na jeden z najważniejszych elementów wyposażenia Twojej firmy.

Three colleagues reviewing on-screen content at PC

Odkryj naszą ofertę oprogramowania do zarządzania urządzeniami

Dowiedz się, jak zmaksymalizować produktywność i wprowadzić pozytywne zmiany w swojej firmie.