Drukarki nabiurkowe

Zrób więcej zza biurka

Jeśli potrzebujesz urządzenia do szybkiego i wygodnego drukowania na wyciągnięcie ręki, małe drukarki nabiurkowe łączą potężne funkcje z małymi rozmiarami. Zazwyczaj są dostępne jako czarno-białe drukarki A4 lub kolorowe drukarki A4.  

Po pierwsze zwróć uwagę na terminologię: „drukarka” odnosi się do urządzenia jednofunkcyjnego, które służy wyłączenie do drukowania dokumentów. Tymczasem „urządzenie wielofunkcyjne”, daje Ci także możliwość skanowania, kopiowania i faksowania. Niektóre urządzenia umożliwiają nawet skanowanie bezpośrednio do poczty e-mail, skracając przepływy pracy i oszczędzając czas. 

Drukarka nabiurkowa to potężne narzędzie dla każdego zespołu, od działu finansów po dział kadr. Czasami potrzebne są jednak drukarki, które oferują także inne funkcje, czyli urządzenia wielofunkcyjne. 

Drukarki wielo- i jednofunkcyjne są dostępne z dodatkowym wyposażeniem, zwiększającym pojemność papieru i przekształcającym te urządzenia w modele wolnostojące. 

Product-Printer-MX-B467F

Czy warto zainteresować się drukarkami nabiurkowymi?

Drukarka nabiurkowa jest idealnym wyborem, jeśli ilość wydruków jest niewielka, a przestrzeń ograniczona. Sprawdza się także w przypadku małych zespołów o określonych wymaganiach (potrzebujących wyłącznie drukowania). Wybierając drukarkę nabiurkową, warto zwrócić uwagę na następujące funkcje:   

  • Szybkość drukowania. Szybsze drukowanie oznaczają krótszy czas oczekiwania.   
  • Pojemność papieru. Większa pojemność oznacza mniej przestojów w pracy, ale także większy rozmiar i wagę urządzenia, charakterystyczne dla drukarek wolnostojących. Dodatkowe podajniki papieru można jednak zainstalować później, w zależności od potrzeb w zakresie drukowania. Możesz więc rozpocząć od drukarki nabiurkowej, a następnie ją rozbudować. 
  • Oprogramowanie do zarządzania drukowaniem. Czy drukarką można zarządzać i ją kontrolować w ramach większej floty urządzeń? 
  • Funkcje bezprzewodowe. Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy mogli drukować ze smartfonów lub tabletów, bezprzewodowe drukarki nabiurkowe lub urządzenia wielofunkcyjne stanowią świetne rozwiązanie. 
  • Kolorowe i mono. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz czarno-białej drukarki A4 do drukowania tekstów, czy kolorowej drukarki nabiurkowej do tworzenia wysokiej jakości wydruków w intensywnych kolorach, mamy dla Ciebie odpowiedni model drukarki nabiurkowej. 
Business meeting in modern office with desktop printer in background

Drukowanie w formacie A3?

W przypadku większych lub bardziej złożonych dokumentów, takich jak rysunki techniczne czy arkusze kalkulacyjne możesz skorzystać z, czarno-białych drukarek A3 lub kolorowych drukarek A3, które generują wydruki w większym formacie. Trzeba przy tym pamiętać, że te większe urządzenia wymagają przestrzeni, bo są na ogół zbyt duże i ciężkie, by móc je postawić na biurku.

BP-70M65 product image

Zabezpiecz swoją drukarkę

Podobnie jak komputery, drukarki mogą być celem ataku hakerów, dlatego warto poszukać urządzenia z solidnymi zabezpieczeniami i zwrócić uwagę na następujące funkcje: 

  • Samonaprawa oprogramowania układowego - Najlepsze drukarki wyposażone są w oprogramowanie samonaprawiające, zapewniające im maksymalne zabezpieczenie. 
  • Biała lista - Aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu, niektóre drukarki przyznają dostęp tylko aplikacjom, które znajdują się na zatwierdzonej białej liście. 
  • Szyfrowanie - Najbezpieczniejsze drukarki korzystają z zabezpieczeń opracowanych na potrzeby urządzeń klasy wojskowej (HCD-PP v1.0) i z technologii weryfikacji certyfikatów SSL/TLS. 
     
Man-pressing-lock-icon-on screen