Office workers working at desks
Office workers working at desks

Więcej informacji o drukarkach wielofunkcyjnych

Drukarki wielofunkcyjne, urządzenia niezbędne na co dzień w każdej firmie i domowym biurze, są dostępne w różnych wersjach, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie urządzenie odpowiadające jego potrzebom.

Urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb

Drukarki wielofunkcyjne są niezbędnym elementem wyposażenia domowego biura, małej i średniej firmy, a nawet całego działu dużego przedsiębiorstwa. Pomagają chronić bezpieczeństwo informacji, dokumentów i danych firmy. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz i działasz na małą skalę, czy urządzasz całe biuro lub drukarnię, mamy dla Ciebie odpowiednie urządzenie.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zwykłej czarno-białej drukarki wielofunkcyjnej, czy kolorowej z funkcjami kopiowania, drukowania, skanowania i faksowania, mamy dla Ciebie idealne urządzenie. Wielofunkcyjne drukarki i kopiarki mogą pomóc w transformacji cyfrowej Twojej firmy, łącząc i przechowując dane w chmurze i chroniąc informacje za pomocą zaawansowanej technologii bezpieczeństwa. 

Dzięki opcjom wykańczania, takim jak sortowanie, zszywanie, dziurkowanie i tworzenie broszur, możesz dostosować urządzenie do swoich potrzeb, chroniąc bezpieczeństwo danych, zmniejszając ilość odpadów i tworząc dokumenty zgodnie z potrzebami Twojej firmy.

Nabiurkowa czy wolnostojąca?

Podstawowe nabiurkowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do tworzenia dokumentów wysokiej jakości są zawsze na wyciągnięcie ręki. To idealne rozwiązanie w przypadku niewielkich nakładów, szczególnie gdy masz do dyspozycji ograniczoną przestrzeń.

Większe biurowe drukarki wielofunkcyjne to urządzenia dla firm, które muszą wykonywać setki, a nawet tysiące wydruków, kopii lub skanów dziennie. Drukarki wysokonakładowe tego rodzaju mogą obsługiwać wiele działów i centralne punkty druku oraz inne środowiska szczególnie intensywnej pracy. 

Small workgroup informal meeting with printer in background

Kolorowa czy czarno-biała

Kolorowe drukarki wielofunkcyjne to urządzenia do produkcji wyraźnych wydruków w kolorze: od biurkowych urządzeń do domu i małych firm, po wielkie maszyny o ogromnej mocy przystosowane do potrzeb korporacji. Idealnie nadają się do drukowania wewnętrznych materiałów marketingowych i materiałów przeznaczonych dla klientów, a koszty można kontrolować za pomocą oprogramowania do zarządzania drukiem.

Podstawowa czarno-biała drukarka wielofunkcyjna może okazać się idealnym urządzeniem do domowego biura. Większe czarno-białe drukarki są szczególnie przydatne w przypadku drukowania dokumentów o dużej objętości i z dużą ilością tekstu, takich jak faktury, notatki i korespondencja wewnętrzna. Czyni je to idealnym sprzętem na przykład dla działów księgowych lub kancelarii.

Colleagues discussing printed documents at desk

Niezawodna ochrona danych

Drukarki wielofunkcyjne mogą być wyposażone w dysk twardy lub dysk SSD, który przechowuje wszystkie wydruki, skany i kopie, ale niezabezpieczone urządzenie i wszystkie przechowywane na nim dane poufne mogą być przedmiotem ataku. Aby chronić poufne dane firmowe przechowywane na dysku twardym, wiele drukarek i kopiarek oferuje obecnie szereg zaawansowanych zabezpieczeń chroniących dane wrażliwe przechowywane na urządzeniach firmowych w standardzie lub jako wyposażenie opcjonalne:

  • szyfrowanie S/MIME, aby zapobiec przechwyceniu danych podczas transmisji wiadomości elektronicznych
  • kontrola aplikacji za pomocą białej listy
  • samonaprawiające się oprogramowanie układowe do tworzenia kopii zapasowych ustawień i wspomagania odzyskiwania danych w przypadku ataku 
  • bezserwerowe bezpieczne zwalnianie wydruku w celu zapewnienia ochrony danych  
  • rejestracja aktywności i uwierzytelnianie
  • wymuszanie zasad bezpieczeństwa

Zastanawiając się nad opcjami zakupu, oceń poziom bezpieczeństwa, którego potrzebuje Twoja firma, aby mieć pewność, że Twoje urządzenie zapewni jej pełną ochronę.

Man-pressing-lock-icon-on screen

Dostosuj do potrzeb swojej firmy

Wybierając urządzenie, weź pod uwagę swoje potrzeby i zasoby. Możesz dostosować swoją kopiarkę lub urządzenie wielofunkcyjne do rozwoju i działalności Twojej firmy. 

Dostępne są na przykład modele nabiurkowych drukarek wielofunkcyjnych drukujące w pełnym kolorze, z dostępnymi opcjami wykańczania, tak jak ich większe odpowiedniki, dzięki czemu możesz je rozbudowywać zgodnie ze swoimi wymaganiami. Jeśli Twoje potrzeby się zmienią, możesz dodać kasety, zwiększając w ten sposób pojemność papieru i z łatwością przekształcając swoją drukarkę nabiurkową w urządzenie wolnostojące.

BP-70M65 product image