Drukarki biurowe

Narzędzia niezbędne w miejscu pracy

Bez względu na to, w jakim stopniu Twoja organizacja korzysta z usług cyfrowych, drukowane dokumenty łatwiej się czyta, a w wielu przepływach pracy i branżach, od usług prawniczych i opieki zdrowotnej po produkcję i sprzedaż detaliczną, są one nieodzowne. Właśnie dlatego drukarki biurowe pozostają niezbędnymi narzędziami w miejscu pracy.

Product-Printer-MX-B467P

Duże, małe i wszystkie inne

Drukarki biurowe mają szeroki zakres zastosowań. Kategoria ta obejmuje różne urządzenia: duże i małe, kolorowe i czarno-białe. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dużych drukarek biurowych o sporej mocy, które mogą służyć wielu zespołom, czy wolnostojących drukarek bezprzewodowych, idealnych do biur zarządu lub obszarów z ograniczonym dostępem do sieci, znajdziesz model dla siebie.

Niektóre drukarki są „jednofunkcyjne” – po prostu drukują dokumenty, nic więcej. Ale wielofunkcyjne drukarki biurowe (znane również jako „drukarki wielofunkcyjne”) pozwalają Twoim zespołom drukować, skanować, kopiować, a nawet jeszcze więcej dzięki możliwości dodawania zaawansowanych opcji, w tym do tworzenia broszur, dziurkowania i wielu innych.

W przypadku większych wydruków wielofunkcyjne drukarki A3   idealne nadają się do drukowania rysunków technicznych i arkuszy kalkulacyjnych lub dowolnych wydruków, które mają zrobić wrażenie na odbiorcach. 

BP-70M65

Drukarka biurowa czy nabiurkowa – co wybrać?

Drukarki nabiurkowe są popularnym wyborem w przypadku biur domowych lub tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona, oferując przystępną cenowo możliwość  kolorowego druku w formacie A4 . Pomimo niewielkich rozmiarów, niektóre modele mogą również drukować w formacie A3 zarówno w czerni i bieli, jak i w kolorze. Niezależnie od tego, czy Twoje biuro potrzebuje prostej czarno-białej drukarki A4 czy też wielofunkcyjnej kolorowej drukarki A3, istnieje urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb.  

Drukarki nabiurkowe są idealne dla małych zespołów lub firm wykonujących mniejsze nakłady wydruków, a drukarki biurowe sprawdzają się szczególnie w przypadku firm, w których dużo się drukuje. 

Urządzenia, takie jak drukarki wysokonakładowe zostały specjalnie zaprojektowane do szybkiej i niezawodnej pracy. Wolnostojące, duże  drukarki biurowe są dostosowane do potrzeb zespołów lub działów o wyższych wymaganiach w zakresie ilości wydruków. 

Modern office with printer and display-Product

Czy drukarki potrzebują zabezpieczeń?

Tak — drukarki biurowe wymagają solidnych zabezpieczeń. Zawierają te same komponenty, co laptopy, co oznacza, że mogą zostać zaatakowane przez hakerów w ten sam sposób. 

Najlepsze urządzenia posiadają zabezpieczenia zaprojektowane w celu ochrony poufnych danych. Zwróć uwagę na następujące:

  • Samonaprawiające się oprogramowanie układowe do tworzenia kopii zapasowych ustawień i wspomagania procesu przywracania w przypadku ataku  
  • Biała lista w celu monitorowania prób dostępu i przyznawania dostępu tylko do aplikacji i oprogramowania układowego, które znajdują się na zatwierdzonej białej liście 
  • Szyfrowanie S/MIME aby zapobiec przechwyceniu danych podczas transmisji poczty elektronicznej
Man-pressing-lock-icon-on screen

A co z zarządzaniem drukowaniem?

Bez względu na to, które drukarki biurowe wybierzesz, możesz również rozważyć zakup oprogramowania do  zarządzania drukowaniem. Może ono usprawnić zarządzanie dokumentami, umożliwić bezpieczne przechowywanie dokumentów i tylko wiele więcej, zapewniając w pełni zoptymalizowany przepływ pracy. 

Możesz, na przykład, umożliwić niektórym działom dostęp do drukowania w kolorze lub drukowania dwustronnego, jednocześnie blokując dostęp do nich innym, którzy nie potrzebują tych funkcji. Możesz także tworzyć konta użytkowników, co oznacza, że  do swoich zadań drukowania mają dostęp tylko użytkownicy.   

Office workers working at desk and an informal meeting