Office workers working at desks
Office workers working at desks

Więcej informacji o drukarkach

Przeczytaj nasz przewodnik dla kupujących drukarki i wybierz idealną drukarkę do swoich potrzeb.

Jakie są najlepsze drukarki dla mojego biura?

Wybór na rynku jest ogromny: od inteligentnych drukarek wielofunkcyjnych po drukarki laserowe . Nie jest łatwo zdecydować, która drukarka najlepiej odpowiada potrzebom Twojej organizacji

Wybierając drukarkę do swojego biura, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii: nie tylko potrzebne Ci funkcje, ale także przestrzeń, jaką dysponujesz i to, co chcesz za jej pomocą stworzyć. Małej firmie, która drukuje tylko faktury lub dokumenty z dużą ilością tekstu, może wystarczyć drukarka nabiurkowa albo prosta drukarka laserowa, zamiast zaawansowanej drukarki wielofunkcyjnej. 

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla kupujących.

Drukarki wielofunkcyjne

Studio projektowe lub duże biuro, w którym drukuje się sporo materiałów różnego rodzaju potrzebuje kolorowych drukarek wielofunkcyjnych. Drukarki wielofunkcyjne są idealnym urządzeniem dla biur, które wymagają od swoich urządzeń więcej niż tylko podstawowych wydruków. Drukarki wielofunkcyjne umożliwiają drukowanie, kopiowanie, skanowanie, faksowanie i nie tylko. 

Można je skonfigurować tak, aby dodać funkcje dziurkowania, tworzenia broszur itp. Większość drukarek wielofunkcyjnych używa tonera laserowego, który jest trwalszy niż atrament, używany w drukarkach atramentowych. 

BP-70C65-all in one printer- product

Drukarki nabiurkowe

Jeśli potrzebujesz urządzenia do biura dyrektora lub sali konferencyjnej, podstawowa drukarka nabiurkowa może okazać się najlepszym wyborem. Chociaż nie ma niektórych z bardziej zaawansowanych funkcji, jakimi dysponują drukarki wielofunkcyjne, oferuje wiele opcji drukowania i zajmuje niewiele miejsca.  

MX-C407P

Drukarki wysokonakładowe.

Jeśli Twoje miejsce pracy ma większe potrzeby w zakresie drukowania,  drukarki wysokonakładowe będą idealnym rozwiązaniem.  Doskonale sprawdzają się w przypadku drukowania dużych nakładów i bardziej złożonych zadań, takich jak tworzenie broszur, oprawa, tworzenie banerów i nie tylko. 

MX-8090N

Drukarki kolorowe

Drukarki czarno-białe doskonale nadają się do drukowania podstawowych dokumentów tekstowych, ale urządzenia kolorowe zyskują na popularności ze względu na swoją wszechstronność. Możesz również obniżyć koszty, korzystając z oprogramowania do zarządzania drukowaniem: aby zapobiec niepotrzebnemu korzystaniu z kolorowych wydruków, wystarczy ograniczyć dostęp do niego do określonych użytkowników.

Product-Printer-MX-C304W-colour scanning

Jak skuteczniej chronić swoją drukarkę przed hakerami?

Drukarki zawierają te same komponenty co laptopy, a przez to mogą być przedmiotem ataku hakerskiego. Najlepsze urządzenia posiadają zabezpieczenia chroniące poufne dane. Zwróć uwagę na:

  • Samonaprawiające się oprogramowanie systemowe do tworzenia kopii zapasowych ustawień i wspomagania procesu przywracania systemu w przypadku ataku 
  • Biała lista w celu monitorowania prób uzyskania dostępu i przyznawania dostępu tylko do aplikacji i oprogramowania układowego, które znajdują się na zatwierdzonej białej liście 
  • Szyfrowanie S/MIME aby zapobiec przechwyceniu danych podczas transmisji poczty elektronicznej
Man-pressing-lock-icon-on screen