Monitory interaktywne

Czym są interaktywne monitory?

Są tym samym, co ekrany dotykowe. Najprawdopodobniej używasz ich na co dzień. 

Od telefonów, tabletów i laptopów po ogromne tablice prezentacyjne – interaktywne ekrany, bez względu na rozmiar, to w zasadzie komputery, które umożliwiają współpracę na ekranie w czasie rzeczywistym. Korzystając z zaawansowanych interaktywnych rozwiązań w zakresie wyświetlania w połączeniu z oprogramowaniem AV i akcesoriami możesz za pomocą palca lub pióra w interaktywny sposób robić zakupy, komentować i szkicować. 

Meeting with Sharp Touch Viewing on display-Audio Visual-Lifestyle

Czym różnią się od monitorów Digital Signage?

Rozwiązania Digital Signage, monitory do restauracji i służące do oznakowania miejsc użytkowych są używane do przesyłania statycznych wiadomości i zautomatyzowanych treści i dlatego nie muszą być interaktywne. 
Właśnie dlatego mogą być znacznie większe. To właśnie z nich korzysta się przy wyświetlaniu reklam w centrach miast.

Interaktywne tablice informacyjne i ekrany wymagają zaangażowania odpowiedniej technologii, aby przyniosły odpowiedni rezultat. Zaprojektowane zostały na potrzeby prezentacji biznesowych, interaktywnej obsługi klienta (np. mapy i wskazywanie drogi), marketingu i edukacji.

Large digital signage in boutique store-Audio Visual-Lifestyle

Technologia stworzona z myślą o salach lekcyjnych i konferencyjnych…

Uczniowie obecnie na co dzień korzystają z technologii cyfrowych – bardziej niż kiedykolwiek. Dla większości młodych ludzi technologie cyfrowe są czymś naturalnym, dlatego szkoły i placówki edukacyjne w dużym stopniu korzystają z nowoczesnych rozwiązań, jakie technologia interaktywnych monitorów może zapewnić zarówno pracownikom, jak i uczniom.  
 
Dla wymagających odbiorców, interaktywne wyświetlacze oferują bardzo czuły w dotyku i precyzyjny ekran dotykowy, który jest łatwiejszy w obsłudze niż ekrany obsługiwane przy użyciu myszy. Ponadto zajmuje mniej miejsca, umożliwiając dostęp do technologii, które wcześniej były niedostępne. Dzięki temu nauka jest przyjemniejsza i zachęca do większego zaangażowania podczas zajęć.

High school students in classroom with display-Audiovisual-Lifestyle

Wszystko w zasięgu ręki...

Technologia dotykowa P-CAP (Projected Capacitive) jest profesjonalnym rozwiązaniem, które umożliwia jednoczesną obsługę monitora przez wielu użytkowników. Oferuje nawet 30 punktów dotyku oraz niewiarygodnie płynną reakcję z minimalnym opóźnieniem. Z drugiej strony technologia dotykowa InfraRed (IR) umożliwia obsługę 20 punktów dotyku i jest niezawodną, choć tańszą opcją, która zapewnia płynną i intuicyjną obsługę interaktywnego ekranu dotykowego. Takie rozwiązanie posiada małe opóźnienie i dużą wrażliwość podczas interaktywnej pracy. 

Technologia wielodotykowa umożliwia interaktywnej powierzchni ekranu rozpoznawanie więcej niż jednego punktu dotyku w tym samym czasie, a tym samym umożliwia m.in. zmniejszanie, powiększanie i obracanie wyświetlanych treści, a także jednoczesne korzystanie z ekranu przez kilku użytkowników. Interaktywne monitory dla biznesu idealnie sprawdzają się w przypadku przeprowadzenia prezentacji na profesjonalnym poziomie. Pracują bez żadnych opóźnień, posiadają nowoczesny wygląd. Podczas prezentacji nie trzeba długo czekać na kolejny slajd czy wyświetlenie filmu. 

Dostępne są różne pakiety oprogramowania dla biznesu i edukacji, dzięki którym precyzyjnie przekażesz swój przekaz.

Interaktywne i wciągające…

Badania pokazują, że interaktywne treści dużo bardziej przyciągają uwagę klientów niż informacje statyczne.

Interaktywne systemy wyświetlania są idealnym rozwiązaniem podczas prowadzenia kampanii marketingowych, które pozwala dotrzeć bezpośrednio do klientów. Twoja firma przyciągnie ich uwagę i pozostawi niezapomniane wrażenie. 

Od interaktywnych map poprzez multimedialne prezentacje i informacje o badaniach rynkowych. Dzięki interaktywnym rozwiązaniom w zakresie wyświetlania wyróżnisz się pośród konkurencji.

Meeting four people discussing with printer and tablet-Audio Visual-Lifestyle

Co warto wziąć pod uwagę?

  • Rozmiar — Co i gdzie chcesz wyświetlać? Od kompaktowych 43-calowych ekranów do indywidualnego użytku i pracy grupowej, po 86-calowe ekrany do sal konferencyjnych. Każdy znajdzie rozmiar odpowiedni do swoich potrzeb.
  • Łączność – Niezależnie od tego, czy korzystasz z sieci WIFI czy stacjonarnej, dzięki doskonałej łączności masz pewność, że spotkania nie zostaną przerwane. Dodaj do tego system zarządzania treścią i jesteś gotowy na przeprowadzenie prezentacji i interaktywną współpracę.
  • Dźwięk i jasność – Zwiększona jasność poprawia widoczność, ale weź pod uwagę także lokalizację ekranów i użytkowników końcowych, szczególnie w szkołach i innych placówkach edukacyjnych. 
  • Oprogramowanie – Aby umożliwić Ci jak najlepsze wykorzystanie interaktywnego ekranu, masz do dyspozycji różne zestawy oprogramowania dostosowane do konkretnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy piszesz elektronicznym piórem bezpośrednio na dokumentach wyświetlanych na ekranie, czy korzystasz z oprogramowania do prezentacji z ekranem dotykowym, systemy są dostępne w ramach pakietów i do wykorzystania przez indywidualnych użytkowników. 
  • Jeden czy kilka punktów dotyku – W zależności od tego, w jaki sposób chcesz korzystać z ekranu, zdecydujesz, która opcja jest dla Ciebie najlepsza. Przybliżanie dwoma palcami to najprostszy przykład obsługi wielopunktowej; pojedynczy punkt to prostszy sposób wyświetlania informacji i zbierania danych. Specjalista pomoże Ci w wyborze odpowiedniej opcji przed zakupem.

Zrób imponujące wrażenie w biurze i wybierz interaktywny sprzęt firmy Sharp. Poznaj nasz sprzęt AV oraz oprogramowanie i akcesoria AV, aby znaleźć idealne rozwiązanie w zakresie wyświetlania interaktywnego.

Sharp display showing different sizes-Audio Visual-Lifestyle