Kolorowe drukarki wielofunkcyjne

Pracuj w pełnej gamie kolorów

Kiedy potrzebujesz więcej finezji przy drukowaniu i kopiowaniu, kolor będzie doskonałym rozwiązaniem. 

Korzystając z kolorowej drukarki wielofunkcyjnej możesz drukować w pełnym kolorze lub wybrać opcję czarno-białą, w zależności od Twoich potrzeb. Kolorowe drukarki wielofunkcyjne mają cztery wkłady z tonerem (cyjan, magenta, żółty i czarny, CMYK), aby drukować w pełnym zakresie kolorów. 

Wielofunkcyjne drukarki umożliwiają również wygodną współpracę pomiędzy pracownikami oraz pomiędzy pracownikami a klientami dzięki opcjom udostępniania dokumentów i przepływom pracy. Można zdigitalizować obieg dokumentów, korzystając z innowacyjnej funkcji skanowania papierowych dokumentów do wiadomości e-mail. Drukarka jest prawdziwie wielofunkcyjnym urządzeniem, dzięki któremu można szybko, łatwo i bezpiecznie przesyłać treści w formie cyfrowej.

MFP scanning in colour

Twoje dane są bezpieczne

Drukarki typu „kombajn” mogą być wyposażone w dysk twardy lub dysk SSD, który przechowuje wszystkie wydruki, skany i kopie. Ale czy wiesz, że do niezabezpieczonego urządzenia można się włamać? Aby chronić poufne dane firmowe przechowywane na dysku twardym, wiele drukarek wielofunkcyjnych oferuje obecnie szereg zaawansowanych zabezpieczeń w standardzie lub jako wyposażenie opcjonalne:

  • szyfrowanie S/MIME, aby zapobiec przechwyceniu danych podczas transmisji wiadomości e-mail
  • bezpieczne bezserwerowe zwalnianie wydruku w celu zapewnienia ochrony danych 
  • samonaprawiające się oprogramowanie układowe do tworzenia kopii zapasowych ustawień i wspomagania odzyskiwania danych w przypadku ataku 
  • wymuszanie zasad bezpieczeństwa itd.

Wreszcie, dzięki takim opcjonalnym funkcjom jak dziurkowanie, zszywanie, tworzenie broszur i wykańczanie, masz do dyspozycji urządzenie, które jest w stanie zrobić to wszystko.

Man-pressing-lock-icon-on screen

Kiedy kopiować i drukować w kolorze

Firmy, w których powstają duże ilości dokumentów wewnętrznych, arkuszy roboczych, faktur i notatek z dużą ilością tekstu, korzystają głównie z wielofunkcyjnych drukarek czarno-białych

Druk w kolorze sprawdza się natomiast w przypadku produkcji broszur, ulotek i materiałów marketingowych, papieru firmowego, certyfikatów lub komunikacji zewnętrznej, zapewniając wysoką jakość wykonania dowolnego dokumentu.

Small workgroup meeting with printed documents on the desk and office workers at desks in the background

Wybierz zgodnie z potrzebami Twojej firmy

Jeśli Twoja firma nie potrzebuje wydruków kolorowych, wielofunkcyjne drukarki czarno-białe, w których wykorzystuje się tylko jeden toner zamiast czterech jak w przypadku urządzenia kolorowego, są zazwyczaj bardziej opłacalne.

Ponieważ wszyscy dążymy do zmniejszenia ilości odpadów i emisji szkodliwych substancji, można znacznie zaoszczędzić na kosztach drukowania i energii, tak w przypadku kopiowania czarno-białego, jak i kolorowego, wybierając urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb w zakresie ilości wydruków, a także drukując lub kopiując tylko to, co niezbędne. Można także skorzystać z opcji zarządzania drukowaniem, które pozwalają wdrożyć reguły dostępu i umożliwiać druk w kolorze tylko tym, którzy tego naprawdę potrzebują.

Warto poświęcić czas na ocenę wymagań dotyczących kopiowania i drukowania w Twojej firmie, aby wybrać optymalne urządzenie. 

Office workers using PCs at desks

Czysty, klarowny i intensywny kolor

Wybór jest ogromny: od niskonakładowych wielofunkcyjnych drukarek nabiurkowych, przez  kolorowe drukarki wielofunkcyjne A4 do użytku domowego, po wysokowydajne, wolnostojące kolorowe drukarki wielofunkcyjne A3 i drukarki wysokonakładowe na potrzeby wytwarzania materiałów marketingowych, idealne dla dużych działów i biur oraz drukarni. 

Wszystkie urządzenia stanowią kompleksowe rozwiązanie dla biur, dając firmom swobodę korzystania z różnych opcji w zależności od potrzeb. Zaawansowana technologia umożliwia kopiowanie, drukowanie, skanowanie i faksowanie w pełnym kolorze, nawet na urządzeniach klasy podstawowej. Dzięki dostępnym opcjom wykańczania i takim funkcjom jak skanowanie do wiadomości e-mail, masz do dyspozycji praktyczną, bezpieczną, wielofunkcyjną drukarkę kolorową, która może zrobić wszystko.

BP-60M45

Co to jest oprogramowanie do zarządzania drukiem?

Brzmi jak zaawansowana technologia, ale nawet najmniejsze firmy mogą skorzystać z tego rozwiązania, by ograniczyć zużycie tonera, papieru, energii i zmniejszyć koszty. 

Po dodaniu oprogramowania do zarządzania drukiem można wdrożyć pewne reguły, np. domyślne drukowanie dwustronne, lub ograniczyć pewne funkcje do określonych działów. Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo dokumentów, użytkownicy muszą potwierdzić swoją tożsamość przed uzyskaniem dostępu do urządzenia lub odbiorem wydruków.

Dzięki elastyczności oprogramowania do zarządzania drukiem można dostosować usługi do potrzeb swojej działalności.

Office workers working at desk and an informal meeting